Zrób detoks wątroby i usuń cienie pod oczami

Marzec 19, 2019
Oliwa z oliwek zmniejsza uszkodzenia spowodowane utlenianiem i pobudza naturalny detoks organizmu. Działa podobnie jak sok z cytryny, który również zwalcza infekcje i pomaga odzyskać równowagę pH w organizmie. 

Regularny detoks wątroby to jeden z najlepszych sposobów, by wspomóc jej działanie i zapobiec chorobom spowodowanym gromadzeniem się toksyn.

Organ ten jest odpowiedzialny głównie za usuwanie zbędnych substancji z krwiobiegu. Żeby to jednak zrobić, potrzebuje pewnych składników odżywczych, które wpływają korzystnie również na ogólne zdrowie całego organizmu.

Oprócz tego, że przeprowadza odtrucie organizmu, wątroba pełni również inne bardzo ważne funkcje w naszym ciele. Obejmują one: syntezę białek, wydzielanie hormonów oraz wspieranie zdrowego metabolizmu. Dlatego tak ważne jest, aby przeprowadzać regularny detoks wątroby.

Na szczęście, jesteś w stanie pobudzić oczyszczanie wątroby tak, by pracowała na optymalnym poziomie, jeśli tylko przyjmiesz kilka zdrowych nawyków i poznasz pewne naturalne lekarstwa.

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy podzielić się z Tobą niezwykłym naturalnym remedium składającym się zaledwie z dwóch składników, które skutecznie pobudzą detoks. Dostarczą one też dodatkowych korzyści, między innymi pomogą usunąć cienie pod oczami.

Przeczytaj artykuł, żeby się dowiedzieć!

Naturalna kuracja na detoks wątroby i wyeliminowanie cieni pod oczami

Ten oczyszczający tonik przygotowuje się na bazie oliwy z oliwek i soku z cytryny. Te dwa produkty znane są ze swoich właściwości korzystnych praktycznie dla wszystkich układów naszego organizmu.

Dzięki temu, że jest bogaty w antyoksydanty i składniki zwalczające toksyny, to prosty środek usunie z organizmu zbędne substancje, widocznie polepszy stan skóry i wyeliminuje postarzające Cię o kilka lat cienie pod oczami.

Aby lepiej zrozumieć, dlaczego połączenie oliwy z oliwek i cytryny jest tak dobre na detoks wątroby, przeanalizujmy bardziej szczegółowo korzystne działanie każdego składnika.

Przeczytaj też: Cienie pod oczami – Jak je zlikwidować?

Oliwa z oliwek – korzystna na usuwanie cieni pod oczami i detoks wątroby

Ten zdrowy tłuszcz niemal zawsze obecny jest w diecie śródziemnomorskiej. Dlatego staje się jedną z najlepszych alternatyw dla ludzi, którzy chcą prowadzić zdrowszy styl życia.

Oliwa z oliwek na detoks wątroby

Obecne w oliwie z oliwek niezbędne kwasy tłuszczowe i składniki odżywcze zwalczające stany zapalne poprawiają ogólny stan zdrowia, zwłaszcza stan serca i wątroby.

Oliwa z oliwek jest bogata w przeciwutleniacze, witaminy i minerały. Zwalczają one szkodliwy wpływ wolnych rodników i pobudzają usuwanie z organizmu zbędnych substancji, co z kolei powstrzymuje rozwój chorób.

Sok z cytryny – korzystna na usuwanie cieni pod oczami i detoks wątroby

Detoksykujące właściwości cytryny znane są od wieków. Dlatego właśnie ten cytrusowy owoc używany jest jako uzupełnienie diety. Jest on pomocny w zapobieganiu wielu dolegliwości i problemów zdrowotnych.

Cytryny na detoks wątroby

Cytryny stanowią naturalne źródło ważnych składników odżywczych, między innymi:

 • Kwas cytrynowy
 • Wapń
 • Potas
 • Magnez
 • Witamina C
 • Bioflawonoidy
 • Pektyny
 • Limonen (związek chemiczny)

Wszystkie wspomniane składniki sprawiają, że sok z cytryny jest doskonałym sprzymierzeńcem Twojego układu odpornościowego. Pomaga bowiem zapobiegać infekcjom powodowanym przez wirusy i bakterie.

Ponadto, cytryna zawiera ważne antyoksydanty, które – podobnie jak w przypadku oliwy z oliwek – neutralizują działanie wolnych rodników i zmniejszają zniszczenie komórek, pobudzając zarazem regenerację komórek w organizmie.

Dodatkowo, dzięki wysokiej kwasowości, cytryny mogą korzystnie wpłynąć na trawienie, pobudzając tym samym usuwanie z organizmu nadmiaru płynów i zbędnych substancji.

Detoks wątroby przy użyciu oliwy z oliwek i soku z cytryny

Jedną z najlepszych rzeczy w tym procesie oczyszczania jest fakt, że prawdopodobnie masz w swojej domowej kuchni oba kluczowe składniki!

Oliwa z cytryną

Stosuj kurację przez miesiąc, maksymalnie do trzech razy w roku. Podczas, gdy robisz ten detoks, skup się na przygotowywaniu swoich posiłków z dużą ilością owoców, warzyw i pełnoziarnistych zbóż.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj: Magnez – 14 korzyści dla zdrowia

Składniki:

 • 2 łyżki (32 g) oliwy z oliwek
 • 1 łyżka (10 ml) soku z cytryny

Zastosowanie:

 • Zmieszaj oliwę z oliwek z sokiem z cytryny i wypij na pusty żołądek.
 • Następnie, wypij szklankę ciepłej wody i zaczekaj przynajmniej 30 minut zanim zjesz śniadanie.

Ważne przypomnienie!

Z racji fundamentalnej roli, jaką wątroba pełni w utrzymaniu ogólnego zdrowia, ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie nawyki źle na nią wpływają. Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że picie alkoholu i używanie produktów tytoniowych może znacząco zaburzyć pracę wątroby.

Ponadto, utrzymywanie diety wysokotłuszczowej, w połączeniu z zanieczyszczonym środowiskiem i zażywaniem narkotyków, może bardzo poważnie uszkodzić wątrobę.

Podsumowując, w taki czy inny sposób każdy z nas wystawiony jest na pewne czynniki powodujące gromadzenie się toksyn w organizmie. Detoks taki, jak ten przedstawiony w niniejszym artykule może więc okazać się bardzo ważny, zwłaszcza, jeśli chcesz prowadzić możliwie jak najzdrowszy tryb życia.