Zrób detoks wątroby i usuń cienie pod oczami

Oliwa z oliwek zmniejsza uszkodzenia spowodowane utlenianiem i pobudza naturalny detoks organizmu. Działa podobnie jak sok z cytryny, który również zwalcza infekcje i pomaga odzyskać równowagę pH w organizmie. 

Regularny detoks wątroby to jeden z najlepszych sposobów, by wspomóc jej działanie i zapobiec chorobom spowodowanym gromadzeniem się toksyn.

Organ ten jest odpowiedzialny głównie za usuwanie z krwiobiegu odpadków, ale żeby to zrobić, potrzebuje pewnych składników odżywczych, które wpływają korzystnie również na ogólne zdrowie całego organizmu.

Oprócz tego, że przeprowadza detoks organizmu, wątroba pełni również inne bardzo ważne funkcje w naszym ciele. Obejmują one: syntezę białek, wydzielanie hormonów oraz wspieranie zdrowego metabolizmu.

Na szczęście, jesteś w stanie pobudzić detoks wątroby tak, by pracowała na optymalnym poziomie, jeśli tylko przyjmiesz kilka zdrowych nawyków i poznasz pewne naturalne lekarstwa.

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy podzielić się z Tobą niezwykłym naturalnym remedium składającym się zaledwie z dwóch składników, które skutecznie pobudzą detoks. Dostarczą one też dodatkowych korzyści, między innymi pomogą usunąć cienie pod oczami.

Przeczytaj artykuł, żeby się dowiedzieć!

Naturalna kuracja na detoks wątroby i wyeliminowanie cieni pod oczami

Ten oczyszczający tonik przygotowuje się na bazie oliwy z oliwek i soku z cytryny. Te dwa produkty znane są ze swoich właściwości korzystnych praktycznie dla wszystkich układów naszego organizmu.

Dzięki temu, że jest bogaty w antyoksydanty i składniki zwalczające toksyny, to proste remedium usunie z organizmu odpadki, widocznie polepszy stan skóry i wyeliminuje postarzające Cię o kilka lat cienie pod oczami.

Aby lepiej zrozumieć, dlaczego połączenie oliwy z oliwek i cytryny jest tak dobre na detoks wątroby, przeanalizujmy bardziej szczegółowo korzystne działanie każdego składnika.

Przeczytaj też: Cienie pod oczami – Jak je zlikwidować?

Oliwa z oliwek – korzystna na usuwanie cieni pod oczami i detoks wątroby

Oliwa z oliwek na detoks wątroby

Ten zdrowy tłuszcz niemal zawsze obecny jest w diecie śródziemnomorskiej. Dlatego staje się jedną z najlepszych alternatyw dla ludzi, którzy chcą prowadzić zdrowszy styl życia.

Obecne w oliwie z oliwek niezbędne kwasy tłuszczowe i składniki odżywcze zwalczające stany zapalne poprawiają ogólny stan zdrowia, zwłaszcza stan serca i wątroby.

Oliwa z oliwek jest bogata w przeciwutleniacze, witaminy i minerały. Zwalczają one szkodliwy wpływ wolnych rodników i pobudzają usuwanie z organizmu odpadków, co z kolei powstrzymuje rozwój chorób.

Sok z cytryny – korzystna na usuwanie cieni pod oczami i detoks wątroby

Cytryny na detoks wątroby

Detoksykujące właściwości cytryny znane są od wieków. Dlatego właśnie ten cytrusowy owoc używany jest jako uzupełnienie diety pomocne w zapobieganiu wielu dolegliwości i problemów zdrowotnych.

Cytryny stanowią naturalne źródło ważnych składników odżywczych, między innymi:

 • Kwas cytrynowy
 • Wapń
 • Potas
 • Magnez
 • Witamina C
 • Bioflawonoidy
 • Pektyny
 • Limonen (związek chemiczny)

Wszystkie wspomniane składniki sprawiają, że sok z cytryny stanowi doskonałego sprzymierzeńca dla Twojego układu odpornościowego. Pomaga zapobiegać infekcjom powodowanym wirusami i bakteriami.

Ponadto, cytryna zawiera ważne antyoksydanty, które – podobnie jak w przypadku oliwy z oliwek – neutralizują działanie wolnych rodników i zmniejszają zniszczenie komórek, pobudzając zarazem regenerację komórek w organizmie.

Dodatkowo, dzięki wysokiej kwasowości, cytryny mogą korzystnie wpłynąć na trawienie, pobudzając tym samym usuwanie z organizmu nadmiaru płynów i odpadków.

Detoks wątroby przy użyciu oliwy z oliwek i soku z cytryny

Oliwa z cytryną

Jedną z najlepszych rzeczy w tym procesie oczyszczania jest fakt, że prawdopodobnie masz w swojej domowej kuchni oba kluczowe składniki!

Stosuj kurację przez miesiąc, maksymalnie do trzech razy w roku. Podczas, gdy robisz ten detoks, skup się na przygotowywaniu swoich posiłków z dużą ilością owoców, warzyw i pełnoziarnistych zbóż.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj: Magnez – 14 korzyści dla zdrowia

Składniki:

 • 2 łyżki (32 g) oliwy z oliwek
 • 1 łyżka (10 ml) soku z cytryny

Zastosowanie:

 • Zmieszaj oliwę z oliwek z sokiem z cytryny i wypij na pusty żołądek
 • Następnie, wypij szklankę ciepłej wody i zaczekaj przynajmniej 30 minut zanim zjesz śniadanie.

Ważne przypomnienie!

Z racji fundamentalnej roli, jaką wątroba pełni w utrzymaniu ogólnego zdrowia, ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie nawyki źle na nią wpływają. Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że picie alkoholu i używanie produktów tytoniowych może znacząco zaburzyć pracę wątroby.

Ponadto, utrzymywanie diety wysokotłuszczowej, w połączeniu z zanieczyszczonym środowiskiem i zażywaniem narkotyków, może bardzo poważnie uszkodzić wątrobę.

Podsumowując, w taki czy inny sposób każdy z nas wystawiony jest na pewne czynniki powodujące gromadzenie się toksyn w organizmie. Detoks taki, jak ten przedstawiony w niniejszym artykule może więc okazać się bardzo ważny, zwłaszcza, jeśli chcesz prowadzić możliwie jak najzdrowszy tryb życia.

WIĘCEJ DLA CIEBIE