Cienie pod oczami – Jak je zlikwidować?

· Kwiecień 25, 2015

Cienie pod oczami mogą być oznaką stanu zapalnego, przybierają zwykle tony brązowe lub zielone, powodem ich powstania mogą być też zwykłe sprawy dnia codziennego, jak niewyspanie, zmartwienia czy stres. Cienie pod oczami mogą wystąpić też z powodu odwodnienia organizmu, zatrzymania płynów, zastoju krwi czy zmian hormonalnych.Należy pamiętać, że nasze ciało jest specjalistą w odzwierciedlaniu naszego stanu fizycznego i emocjonalnego, zwłaszcza nasza twarz, która jest bardzo wrażliwa więc wpływają na nią wszelkie zmiany samopoczucia. W dalszej części artykułu zastanowimy się jak domowymi sposobami możemy pozbyć się lub rozjaśnić cienie pod oczami, które powstają jako oznaka zmian w naszym organizmie.

Domowe sposoby na cienie pod oczami

Ogórek i marchew

2#ogórek-cienie-pod-oczami.jpg

Możemy z powodzeniem usunąć oznaki zmęczenia z okolic oczu za pomocą plastrów ogórka i marchwi, które powinniśmy umieścić na powiekach każdej nocy na około 15 minut. Najlepiej jest, kiedy plasterki tych warzyw przechowujemy w lodówce, aby były zimne i pomogły naszym powiekom jak najlepiej się zrelaksować, po ich zdjęciu przemywamy oczy zimną wodą.

Lawenda

Lawenda działa jako środek przeciwzapalny, stosowanie olejku lawendowego prosto na skórę nie jest zalecane, ale można dodać kilka kropli do wody, zamoczyć waciki w tym roztworze i delikatnie przecierać oczy, nie ma potrzeby, aby przemywać je później wodą, bo stężenie lawendy w tym roztworze jest minimalne. Jeżeli posiadamy bardzo wrażliwą skórę, możemy przygotować napar z wody i lawendy i wdychać opary.

Lód

Jak wiemy, lód jest naszym sojusznikiem w zwalczaniu stanów zapalnych skóry. Możemy zawinąć kilka kostek lodu w czystą i delikatną ściereczkę i przykładać do naszych oczu przez piętnaście minut.

Mięta

3#mięta-cienie-pod-oczami.jpg

Mieszając kilka liści mięty z oliwą z oliwek przygotujemy mieszankę, którą nałożymy na dolną powiekę za pomocą wacika tuż przed snem. Starajmy się aby ilość nałożonego lekarstwa była niewielka, wtedy będziemy mogli spokojnie zostawić je na noc, bez żadnego uczucia dyskomfortu.

Okłady z mleka

Ważne jest, aby mleko było jak najzimniejsze, wlewamy je do szklanki i moczymy waciki, po czym je wyjmujemy i nakładamy na powieki. Zostawiamy na oczach dwadzieścia minut, po czym ściągamy, a oczy przemywamy wodą.

Okłady z ziemniaków

Jest to jeden z przepisów, który powinno się stosować najczęściej. Należy obrać ziemniaki i zetrzeć je na tarce, następnie umieścić je na gazie i przyłożyć do oczu, zostawić na tak długo, jak to możliwe. Czynność ta powtarzana codziennie, bardzo szybko przyniesie pożądane efekty i złagodzi cienie pod oczami.

Rumianek

Rumianek ma właściwości łagodzące i zmniejszające stany zapalne. Należy przygotować napar z rumianku i dodać trochę jogurtu naturalnego, tak aby powstała maseczka o kremowej konsystencji. Maseczkę nakładamy w okolice oczu i pozostawiamy na dziesięć minut, po czym zmywamy ją zimną wodą.

Okłady z róży

Obrywamy płatki z róży i przygotowujemy z nich napar, parzymy przez dwie godziny, aby płatki uwolniły wszystkie swoje składniki odżywcze. Następnie odcedzamy i czekamy aż ostygnie. Moczymy waciki w naparze i przykładamy do oczu, zostawiamy na kilka minut, po czym oczy przemywamy zimną wodą.

Pijmy dużo wody

Jak już wcześniej wspominaliśmy, odwodnienie może powodować cienie pod oczami, dlatego bardzo ważne jest, aby pić przynajmniej osiem szklanek wody dziennie.

Okłady z herbaty

4#herbata-cienie-pod-oczami.jpg

Herbata działa przeciwzapalnie i relaksuje nasze ciało. Aby przygotować okład z herbaty, należy zagotować wodę i zaparzyć w niej przez dziesięć minut dwie torebki herbaty. Następnie umieścić torebki na oczach i zostawić na jakiś czas, leczenie to może być powtarzane kilka razy dziennie.

Truskawka

Truskawka ma działanie przeciwzapalne. Aby przygotować maseczkę, rozgniatamy miąższ truskawki na gładką masę i nakładamy na powieki. Pozostawiamy na pół godziny, po czym zmywamy wodą.

Cytryna

Cytryna, dzięki zawartości witaminy C, ma działanie rozjaśniające na cienie pod oczami. Wacik moczymy w szklance z sokiem z cytryny i przemywamy okolice oczu, uważając aby sok nie dostał się do oka. Zostawiamy sok na chwilę na skórze, aby miał możliwość się wchłonąć, po czym zmywamy wodą, zabieg powtarzamy dwa lub trzy razy w tygodniu.

Mamy nadzieję, że nasze porady dotyczące domowych sposobów na cienie pod oczami okażą się skuteczne. Jeżeli jednak po dłuższym stosowaniu leczenia naturalnymi sposobami, okaże się, że cienie pod oczami nie znikają, warto skontaktować się z lekarzem, bo może się okazać, że mamy do czynienia z poważniejszym problemem.