Trendy fryzjerskie, które są popularne na TikTok

Najgorętsze trendy dotyczące włosów są najpierw ujawniane na TikTok. Rzućmy okiem na to, co nadchodzi w tym sezonie.
Trendy fryzjerskie, które są popularne na TikTok

Napisany przez Maria Jimena Freytes

Ostatnia aktualizacja: 27 listopada, 2022

TikTok to jedna z sieci społecznościowych, która w ostatnim czasie najbardziej się rozrosła. Pomiędzy samouczkami, wyzwaniami i rozrywką czas łatwo ucieka podczas przeglądania aplikacji. W tym artykule skupimy się na sekcji urody i przedstawimy pewne trendy fryzjerskie, które obecnie są popularne w TikTok.

Chodzi o to, aby udostępnić ci przegląd tego, co jest aktualnie na topie, jeśli chodzi o modne fryzury. Gwiazdy i wpływowe osoby dzielą się swoimi zdjęciami i pokazują nam trendy, które są teraz w modzie.

1. Cięcie cefal

Zaczniemy od tego cięcia, które bardzo szybko rozprzestrzenia się w sieciach społecznościowych. To obecnie jedna z najbardziej polecanych fryzur przez stylistów na całym świecie. Na pewno widziałaś już te trendy fryzjerskie dookoła! Ale może nie wiedziałaś, że noszą taką nazwę i jaka za tym stoi historia.

Cięcia cefal polegają na pozostawieniu krótkich grzywek na czole, podczas gdy boki są jeszcze krótsze, a w niektórych przypadkach nawet wygolone. Tymczasem włosy z tyłu są dłuższe.

Początki tej fryzury sięgają pól bitewnych Imperium Rzymskiego. Symuluje kask, który ułatwia widzenie z przodu i z boku.

W dzisiejszych czasach cięcie cefal jest często symbolem buntu w grupach punkowych i queer. Jest to również rodzaj fryzury, która nie pozostawia nikogo bezstronnym: albo ją kochasz, albo nienawidzisz. Ponieważ nie jest to konwencjonalne strzyżenie, zyskało tylu zwolenników, ile osób, które nigdy by się na nie nie zdecydowały.

Cefal ma też zaspokoić potrzeby reprezentacji i identyfikacji nowych płci społecznych. Dzieje się tak dlatego, że cechy strzyżenia stawiają je właśnie pomiędzy męskością a kobiecością.  Nie dziwi więc fakt, że osoby, które identyfikują się jako niebinarne, często lubią ten krój.

trendy włosów: grzywka i cięcie cefal
Fryzura cefal ma bardzo wyraźne linie. Wybierając ją, ważne jest, aby upewnić się, że jest odpowiednio przycięta.

2. Cięcie wilcze

Ta nowa fryzura łączy w sobie dwa fryzjerskie trendy: cefal i kudłate pasma. To pierwsze cięcie opisaliśmy już powyżej, podczas gdy drugie powoduje ruch warstw przyciętych na czubku głowy, co daje rodzaj „efektu wilka”.

Cięcie zamyka z przodu wyraźna grzywka. Natomiast na czole otwiera się w odwrócony kształt litery V.

3. Warkocze bąbelkowe

Jeśli chodzi o trendy fryzjerskie, które wymiatają na TikTok, nie sposób nie wspomnieć o fryzurze, którą uwielbiają młode gwiazdy. To zgrabna mieszanka kucyków i warkoczy bąbelkowych (kucyki podzielone na zaokrąglone części, oddzielone gumkami). Ta fryzura wprawia włosy w ruch i jest bardzo łatwa do wykonania.

4. Chunky pasemka

Są to klasyczne kolorowe pasemka, które wyraźnie kontrastują z podstawowym tonem włosów. Niektóre osoby wolą nosić tylko dwa szerokie pasma chunky z przodu, jako oprawę twarzy. Inne wybierają więcej pasemek rozmieszczonych na włosach.

Kolor pasemek będzie zależał od tego, ile masz odwagi. Będzie to również zależało od tego, jak bardzo chcesz, aby Twój nowy wygląd został zauważony.

5. Fryzury z lat 90.

Dla tych z nas, którzy kochają wszystko, co ma związek ze wspaniałymi latami 90., fryzury z tamtej epoki powracają jak sen. Ponadgabarytowe kucyki lub gumki są hitem w TikTok i już opanowały trendy fryzjerskie nowego sezonu.

Niezależnie od tego, czy są to kucyki, pół upięcia, wysokie kucyki, czy też zaczesane na bok warkocze, lata 90. powracają do łask. Czy i Ciebie dopadnie ta nostalgia?

6. Kręcone włosy

Naturalne loki są w tym sezonie na topie. W końcu żegnamy się z metodami prostowania włosów, które mogą wyrządzić tak wiele szkód.

Jeśli więc tak było w Twoim przypadku, czas nawilżyć loki i nosić je naturalnie. Dodatkiem do tego trendu są kręcone grzywki. Tak, zgadza się: kręcone grzywki! W końcu żegnamy się również z mitem, że grzywka i loki nie są kompatybilne.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz również przeczytać: Makijaż jednowarstwowy: o co chodzi w tym trendzie kosmetycznym w TikTok?

7. Boby

Jest to raczej krótka fryzura, ponieważ włosy sięgają do szyi i są dłuższe na brodzie niż na plecach. Ten trend nie faworyzuje loków, fal ani prostych włosów, ponieważ dobrze wyglądają na każdym rodzaju włosów. Fryzura jest również wygodna i zapewnia zarówno objętość, jak i ruch.

trendy włosów: krótkie boby
Bob powinien mieć dobrze zaprojektowaną odwrotną progresję, aby fryzura nie wyglądał na zbyt ostrą lub postrzępioną.

Jakie są twoje ulubione trendy fryzjerskie z TikTok?

W tym artykule przedstawiliśmy Ci siedem różnych sposobów noszenia włosów, które zdobyły miliony czerwonych serc na TikTok. Mamy nadzieję, że te najnowsze trendy fryzjerskie pozwolą ci wybrać ten, który najbardziej Ci się podoba i pasuje do twoich włosów.

Na koniec zawsze pamiętaj, aby nad włosami pracował przeszkolony profesjonalny stylista. Nie rób tego samodzielnie w domu, ponieważ wynik może ci się nie spodobać.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Molpeceres, A. M. V. (2018). Prensa de moda para hombres en España: intereses de clase y tendencias en La guía del peluquero (1873-1880). Revista internacional de Historia de la Comunicación, (10), 30-54.
  • CABELLO, C. D. C. P. U., DE CABELLO, S. P. C. T., DEL CABELLO, G. Y. R. G., & ALIMENTACIÓN, C. S. Y. CUIDADOS ESTÉTICOS PARA EL EMBELLECIMIENTO CAPILAR.
  • Barrera Morataya, S. C. (2020). Conocimiento que poseen los estilistas en el cuidado y procesamiento químico del cabello, y diseño de una guía con énfasis en la salud e imagen estética, en salones de belleza de zona 10 de la Ciudad de Guatemala, y el Municipio de Villa Nueva, de Agosto-Diciembre 2018(Doctoral dissertation).
  • MARIA, S. Peinados de ceremonia, fiestas o bodas.
  • Borbor Sánchez, J. F. (2021). Exposición prolongada a productos químicos de tintura y alisado capilar y su efecto en la salud en los trabajadores de salones de belleza del cantón Paján, provincia de Manabí.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.