Falowanie włosów - jak je uzyskać bez użycia ciepła

Poznaj najlepsze sztuczki na falowanie włosów bez użycia ciepła i uzyskanie wymarzonych loków bez pójścia do salonu. Wiemy, że je pokochasz!
Falowanie włosów - jak je uzyskać bez użycia ciepła

Napisany przez Maria Jimena Freytes

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Lubisz loki, ale nie chcesz niszczyć włosów suszarką lub lokówką? Chciałbyś ochronić włosy przed wysoką temperaturą, która towarzyszy tym urządzeniom? W tym artykule podzielimy się z Tobą najlepszymi sztuczkami na falowanie włosów bez użycia ciepła.

Chociaż istnieje wiele produktów, takich jak kremy i olejki, które mogą Ci pomóc, najlepszą opcją jest kręcenie włosów bez wydawania dużych pieniędzy i że możesz to zrobić z tym, co masz pod ręką w domu. Zobaczmy więc jak wykonać falowanie włosów, aby uzyskać loki i sprawić, by trwały tak długo, jak to tylko możliwe.

1. Falowanie włosów przez zaplatanie

Ta sztuczka to jeden z klasyków, który sprawi, że twoje włosy będą falować. Rozmiar warkocza będzie się różnić w zależności od rodzaju loków, które chcesz. Aby to zrobić, przy wilgotnych włosach zapleć wiele warkoczy o różnych rozmiarach, aby efektem końcowym były pofalowane włosy z ruchem i objętością.

Możesz zostawić warkocze na noc i rozpiąć je następnego ranka. Upewnij się, że są dobrze zapięte, aby nie rozpadły się podczas snu.

2. Skręcanie pasemek

Ta alternatywa jest jeszcze prostsza niż poprzednia, ponieważ skręcanie pasm włosów zajmuje mniej czasu niż splatanie. Przy wilgotnych włosach weź różne pasma i przekręć je jeden po drugim. Zabezpiecz je z tyłu głowy za pomocą klipsów lub szpilek.

Po wykonaniu tego zadania pozostaw do wyschnięcia na kilka godzin. Aby to zrobić, możesz również spędzić w nich noc, aby uzyskać najlepsze wyniki. Następnego dnia po prostu zdejmij klipsy i uporządkuj loki, aby uzyskać świetny wygląd.

Kobieta z rudym warkoczem
Plecionki mogą pozostawiać fale, gdy je rozpinasz. Jest to prosta i bezpłatna metoda naturalnego falowania lub kręcenia włosów.

3. Papiloty

Ta opcja jest bardzo interesująca i jest trochę bliższa pracy w salonie. Jak zawsze pamiętaj, że włosy muszą być wilgotne przed rozpoczęciem któregokolwiek z tych procesów kręcenia. Gdy masz już gotowe papiloty, czas zacząć.

Najpierw podziel przednią część włosów na pasma, pamiętając, że każdy kosmyk stanie się lokiem. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej masz pasm, tym bardziej falisty i obszerny będzie rezultat. Następnie wyszczotkuj każde pasmo i owiń je wokół papilota od dołu do góry. Zabezpiecz klipsem. Pozostaw do wyschnięcia na kilka godzin, a po zdjęciu klipsów rozczesz włosy rękami, aby nadać im odpowiedni kształt.

4. Zastosuj technikę kręcenia włosów t-shirtem

To kolejna sugerowana przez nas sztuczka do machania włosów bez użycia ciepła. Daje doskonałe rezultaty. Tym razem po umyciu włosów nałożysz specjalny krem do stylizacji loków. Następnie należy położyć na stole koszulkę z długim rękawem i oprzeć głowę na materiale. Na koniec owiń koszulkę wokół głowy aż do karku i pozostaw do wyschnięcia na 2 do 3 godzin.

5. Turban z szalikiem

Ta technika nigdy nie zawodzi i jest idealna dla długich włosów. Po prostu zwiąż kucyk z włosów i szalika (znajdź taki, który jest wystarczająco duży, aby pasował do kucyka). Następnie owiń kucyk wokół szalika. Gdy dojdziesz do końca kucyka, zacznij go przekręcać tak, jakbyś miał zrobić bułkę lub wysoki kucyk. W takim przypadku należy pozostawić go na noc, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

6. Zrób kilka kucyków

W tym momencie możesz nawet użyć skarpetek, które pomogą Ci kręcić włosy. Aby to zrobić, podziel włosy na dwie części i z każdej z nich zrób dwa kucyki. Następnie odetnij końce skarpetek i włóż kucyk na każdą skarpetkę. Skręć je razem tak jak w poprzedniej sztuczce. Kluczem jest pozostawienie skarpetek na co najmniej 2 godziny.

Przybory fryzjerskie
Dzięki wielu kucykom, komercyjnym lub ręcznie robionym, będziesz mogła kręcić włosy. Upewnij się, że jest ich wystarczająco dużo. Możesz również zostawić je na noc, aby uzyskać mocniejszy efekt podkręcenia.

7. Sztuczki na falujące włosy: uczesać włosy w kok

Można powiedzieć, że ta wskazówka dotycząca układania włosów ma podwójną funkcję. Z jednej strony możesz użyć go do zrobienia eleganckiego upięcia, jeśli musisz gdzieś iść. Z drugiej strony możesz zostawić go na noc, a następnego ranka będziesz mieć falowane włosy! Odmianą jest zrobienie kilku małych bułeczek. Upewnij się, że włosy są mokre, a kok ułożony na miejscu, jak najbliżej klasycznej fryzury baleriny.

8. Użyj pianki do stylizacji

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to kupić specjalną piankę do loków. Upewnij się, że jest dobrej jakości, aby wspomóc proces. Następnie nałóż piankę na dłonie, a następnie na czystą skórę głowy. Osusz włosy ręcznikiem, jednocześnie delikatnie ściskając.

Na koniec zakończ rozprowadzanie musu do końców, nabierając pasemek i ugniatając je dłonią. Pomysł polega na tym, aby trochę zdefiniować swoje loki.

9. Użyj rolki od papieru toaletowego

Wreszcie, jest to bardzo tania i łatwa metoda kręcenia włosów bez użycia ciepła. Wystarczy skręcić kosmyki włosów w rolkę papieru toaletowego do połowy ich długości. Pozostaw na kilka godzin, a następnie wyjmij rolkę.

Falowanie włosów bez ciepła jest możliwe

Oprócz sztuczek, które już omówiliśmy, możesz zrobić coś innego, co jest niezbędne do uzyskania idealnych fal lub loków: nawilżyć włosy. Olej kokosowy jest do tego doskonałym wyborem. Loki potrzebują dużo wilgoci i specjalnych produktów, aby je nawilżyć. Dlatego możesz przyczynić się do powstania loków, stosując substancje przeznaczone do tego typu włosów.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • BADIA VILA, MARIA AMPARO, ‎GARCIA MIRANDA, ENRIQUETA · 2013. Cosmética para peluquería
  • Approachschoenen, S. Z. El cabello humano producto de la compañía de Cabello Natural cabello humano. Utilizado Cat 534D/863/966/950e/430/416/rodillo compactador de carretera/Liugong cargadora de ruedas/Caterpillar/utilizan el compactador.
  • BENAIGES, A. (2007). Tintes capilares. Offarm26(10).
  • Liberal, J. (2012). Cuidado capilar. Aral, (1600), 72-78.
  • Ames Romero De Blanco, C. E., Cueva Príncipe, K. R., Limo Arrasco, H. M., Ríos Alfaro, M. A., & Torres Salas, J. A. Investigación para el cuidado capilar y reducción de la contaminación del medio ambiente por medio del shampoo sólido: Q. Pelli.
  • Urrego, L. Y. M., Castrillon, J. J. C., García, M. C. B., Reyna, F. J. B., Valbuena, S. M. G., & Díaz, D. A. P. (2019). Estudio sobre la pérdida de cabello y las prácticas de cuidado entre los estudiantes de la Universidad de Manizales, Manizales (Colombia), 2016. Archivos de Medicina (Manizales)19(2).

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.