Jak usunąć spinkę z włosów nie niszcząc pasm ani końcówek?

Jeśli chcesz usunąć spinkę z włosów nie niszcząc ich, zwróć uwagę na te wskazówki. Wiemy, że się przydadzą!
Jak usunąć spinkę z włosów nie niszcząc pasm ani końcówek?
Maria del Carmen Hernandez

Przejrzane i zatwierdzone przez: dermatolog Maria del Carmen Hernandez.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 12 grudnia, 2022

Jedną z głównych udręk skomplikowanych upięć i fryzur jest moment, kiedy trzeba usunąć spinkę z włosów lub inne akcesoria, które często powodują rozdwajanie się końcówek.

Problem z włosami mogą stać się koszmarem, który jest w stanie zrujnować każdy dzień. W szybko zmieniającym się świecie pełnym pracy i obowiązków brak czasu to kolejna przeszkoda, jeśli chodzi o odpowiednią pielęgnację włosów.

Jednak nie rozpaczaj! Pokażemy ci jak prawidłowo usunąć spinkę z włosów bez konieczności ich obcinania lub bez ryzyka rozdwajania końcówek. Przyjrzyjmy się bliżej!

Jak usunąć spinkę bez uszkadzania włosów?

Zwykle najczęstszym sposobem na usunięcie spinek z włosów jest ich wyciąganie na siłę. Może to jednak spowodować wyrywanie i łamanie włosów. Jednak nie martw się: nie będziesz musiała uciekać się do znienawidzonych nożyczek.

Oto kilka wskazówek, które mogą Cię zainteresować.

1. Postępuj zgodnie z zaleceniami stylisty, aby usunąć spinkę z włosów i o nie zadbać

Pierwszą rzeczą, którą powinnaś zrobić, to postępować zgodnie z zaleceniami stylisty. Idąc do salonu nie tylko będziesz czerpania radość z faktu dbania o siebie. Bądź pewna, że oddanie włosów w ręce profesjonalisty jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić.

Jeśli trzeba będzie użyć nożyczek na końcach włosów, Twój stylista będzie wiedział, jak usunąć szpilkę z włosów bez obcinania więcej niż to konieczne – tj. bez zbytniego wpływania na długość.

Istnieje wiele rodzajów nacięć jak również nowe narzędzia, dzięki którym nie stracisz więcej niż kilka milimetrów. Ponadto, po wykonaniu cięcia, Twój stylista może powiedzieć Ci, jakie są najlepsze metody i zabiegi, aby uniknąć takich przykrych sytuacji.

Pamiętaj, że każdy zabieg, który wykonujesz w domu, powinien odbywać się pod okiem profesjonalisty.

2. Zapobiegaj wypadaniu włosów po użyciu spinki dzięki naturalnym kuracjom nawilżającym

Jeśli jednak nie należysz do osób, które odwiedzają salony kosmetyczne, możesz wypróbować zabiegi, które pomogą nawilżyć i przywrócić witalność Twoim włosom.

W dzisiejszych czasach jest mnóstwo produktów (płukanki, kremy do kąpieli), ale to właśnie metody naturalne zawsze będą najlepiej pielęgnować Twoje włosy.

Upewnienie się, że dobrze dbasz o swoje włosy, jest jednym z najlepszych sposobów, aby spinki nie zaplątywały się w pasma.

Możesz również przeczytać ten artykuł: Jakie kolory wpływają na Twoje emocje

Jeśli nie masz doświadczenia w przygotowywaniu maseczek do włosów z naturalnych składników, dobrym sposobem na początek jest mieszanka zawierająca miód i awokado.

Według tego badania awokado jest doskonałym środkiem nawilżającym, a miód ma również właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwutleniające.

Zobaczmy, jak przygotować maseczkę.

Składniki tej maski do włosów

 • Miód (25g)
 • Miąższ awokado

Co powinnaś zrobić?

 1. Wymieszaj oba składniki, aż uzyskasz gładką konsystencję. Być może będziesz musiała zrobić większą lub mniejszą ilość w zależności od długości twoich włosów.
 2. Następnie nałóż miksturę po użyciu naturalnego szamponu i pozostaw na 15 minut, a potem spłucz.

Innym sposobem, aby naturalnie nawilżyć i usunąć spinkę z włosów jest użycie dyni i banana:

Składniki

 • Puree z dyni (200 g)
 • Banan
 • Oliwa z oliwek. Według tego badania przeprowadzonego przez Uniwersytet w Gdańsku (Polska), substancja ta zawiera silne przeciwutleniacze, idealne dla Twojej skóry i włosów.

Co powinnaś zrobić?

 1. Połącz składniki i nałóż miksturę na mokre włosy.
 2. Następnie pozostaw na 15 do 30 minut i spłucz dużą ilością wody. Będziesz cieszyć się wieloma korzyściami płynącymi z nawilżenia i witalności!

3. Jak usunąć spinkę wodą i odżywką

Stosowanie odżywki, za każdym razem, gdy myjesz włosy i po każdym nawilżeniu, to także sposób na naturalne usuwanie spinek z włosów i zapobiegać rozdwajaniu się końcówek.

Nawilżanie jest niezbędne, aby włosy nie były splątane. Ponadto należy pozostawić włosy do wyschnięcia bez użycia prostownicy czy suszarki. Używanie tego typu narzędzi odbiera włosom siłę i witalność, a także ułatwia blokowanie spinek.

Pamiętaj też, że woda jest zawsze dobrym rozwiązaniem: dlatego zalecamy moczyć włosy w problematycznych sytuacjach. Jeśli je namoczysz, a następnie ostrożnie rozczeszesz, będziesz w stanie usunąć spinkę w naturalny sposób.

4. Dobra dieta

Nasze włosy, podobnie jak nasza skóra, składają się z kolagenu. Dlatego jej dobry wygląd w dużej mierze zależy od stosowanej przez nas diety.

Staraj się spożywać dużo wody i pokarmów o wysokim potencjale odżywczym, takich jak owoce i warzywa. Powodzenie każdego zabiegu upiększającego zależy również od Twojej diety.

Ważne jest nie tylko, aby dobrze wyglądać, ale także dobrze się czuć.

Są powody, by jeść prawdziwe jedzenie.
Zdrowa dieta to dobry sposób na upewnienie się, że twoje włosy są w doskonałej kondycji, a spinki do włosów i wsuwki nie blokują się tak łatwo.

5. Chroń i nawilżaj włosy

Regularne stosowanie produktów zapewniających nawilżenie i witalność oraz unikanie ekspozycji na ciepło i słońce pomaga zapobiegać rozdwajaniu się końcówek. Ułatwia również usuwanie spinek z włosów

Jeśli chodzi o pielęgnację włosów, zawsze lepiej zadbać profilaktykę: używaj ochraniaczy, czapek, unikaj ekspozycji na słońce w bardzo upalnych godzinach i codziennie czesz włosy. To naprawdę sprawdzone sposoby zapobiegania pojawianiu się rozdwojonych końcówek.

Wystarczy zastosować te procedury w codziennej pielęgnacji, aby osiągnąć wspaniałe i zauważalne zmiany zarówno z estetycznego punktu widzenia, jak i pod względem stanu włosów. Pomoże to również w łatwym wyciąganiu spinek i innych akcesoriów.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Rele, A. S., & Mohile, R. B. (2003). Effect of mineral oil, sunflower oil, and coconut oil on prevention of hair damage. Journal of cosmetic science54(2), 175-192.
 • Burlando, B., & Cornara, L. (2013). Honey in dermatology and skin care: a review. Journal of cosmetic dermatology12(4), 306-313.
 • Fernanda, M., & Dias, G. (2015). Hair cosmetics: An overview. International journal of trichology7(1), 2-2.
 • Gorzynik-Debicka, M., Przychodzen, P., Cappello, F., Kuban-Jankowska, A., Marino Gammazza, A., Knap, N., … & Gorska-Ponikowska, M. (2018). Potential health benefits of olive oil and plant polyphenols. International journal of molecular sciences19(3), 686.
 • Henao Padilla M. (2016). Contribución al estudio de formulación de un producto cosmético de uso capilar basado en aceite de aguacate [Tesis de maestría, Universidad Nacional de Colombia]. Archivo digital. https://repositorio.unal.edu.co/bitstream/handle/unal/59512/marianahenaopadilla.2016.pdf?sequence=1&isAllowed=y
 • Vallianou, N. G., Gounari, P., Skourtis, A., Panagos, J., & Kazazis, C. (2014). Honey and its anti-inflammatory, anti-bacterial and anti-oxidant properties. Gen Med (Los Angel)2(132), 1-5.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.