Warkocze - 3 łatwe fryzury na każdą okazję

Jedyne czego potrzebujesz aby wykonać te piękne fryzury to własne ręce, gumka do włosów i kilka wsuwek.
Warkocze - 3 łatwe fryzury na każdą okazję

Napisany przez Ángela Aragón

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Czy zdarza Ci się, że oglądając programy telewizyjne lub filmy zadajesz sobie pytanie: w jaki sposób aktorki tak ładnie układają sobie włosy? Najbardziej imponujące są te fryzury, które z pozoru wyglądają na nieuporządkowane, a w rzeczywistości są bardzo wymyślne. I warkocze to fryzury, które często wyglądają na niezwykle skomplikowane i wzbudzają nasz podziw.

Pozostawiają wiele z nas w zachwycie, ale także w poczuciu niesprawiedliwości, że my nie możemy mieć takiej fryzury. Warkocze  są jednak znacznie łatwiejsze niż Ci się wydaje. Musisz znać tylko kilka sztuczek, aby nadać włosom oryginalny i oszałamiający wygląd.

Aby pomóc Ci znaleźć ten osobisty akcent, postanowiliśmy pokazać Ci kilka fantastycznych, a zarazem prostych warkoczy. Są bardzo stylowe i świetnie wyglądają na każdą okazję. Chcesz spróbować?

Nie martw się o narzędzia, jedyne czego potrzebujesz to ręce, gumki do włosów i kilka wsuwek. Nie potrzebujesz żadnego specjalnego ani drogiego sprzętu, tylko cierpliwość i chęć do nauki.

3 proste sposoby na warkocze

1. Kłos

Warkocze typu kłos nadają zawadiackiego wyglądu, który upodobały sobie nawet bohaterki serialu Gra o tron. Ale nie bój się sama ich wypróbować! W rzeczywistości wcale nie są skomplikowane, musisz jedynie wykonać kilka prostych kroków.

Podziel włosy na dwie równe sekcje. Weź cienkie pasmo włosów z lewej strony i drugie z prawej strony. Następnie przepleć je na środku i mocno przytrzymaj. Powtórz tę samą czynność poniżej i kontynuuj zaplatanie, aż dojdziesz do samego końca i zwiąż warkocz gumką.

warkocze klos jak zaplatac

Gotowy warkocz możesz trochę poluzować.  To jak luźny będzie zależy od Ciebie i od tego jaką fryzurę chcesz uzyskać. Masz pełną swobodę i możesz do woli bawić się swoim wyglądem.

2. Korona z warkocza

warkocze, korona z warkocza na czubku glowy

Jeśli podoba Ci się hipisowski lub hipsterski wygląd, jest to dobra opcja dla Ciebie. Jest to również idealna fryzura, jeśli jesteś w pośpiechu. Potrzebujesz tylko kilku minut, aby ją wykonać. Chcesz wiedzieć, jak zrobić koronę z warkocza?

Spleć dwa warkocze po obu stronach głowy, ale pozostaw spore pasmo włosów opadające na kark. Następnie owiń warkocze wokół głowy i połącz je za pomocą wsuwki do włosów – i fryzura gotowa! Pamiętaj, że wsuwki do włosów są częścią fryzury, więc możesz używać takich jakie Ci się podobają.

Możesz wykonać różne rodzaje plecionych koron, używając tej samej techniki dla różnych stylów. Możesz nosić tę fryzurę zarówno do codziennych strojów jak i do eleganckich sukienek. Wszystko zależy od Twojej kreatywności.

3. Warkocz francuski

Francuski warkocz jest jednym z najbardziej uniwersalnych i tradycyjnych warkoczy. Naturalnie, jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą dodać trochę oryginalności do klasycznego wyglądu, nie będąc zbytnio do przodu.

warkocze plecienie

Aby zacząć, musisz zrobić kucyk na czubku głowy. Podziel go na trzy oddzielne pasma i rozpocznij warkocz. Podczas zaplatania warkocza, musisz dokładać pasemka z każdej strony. Kontynuuj czynność aż dojdziesz do końca włosów.

Jeśli chcesz być trochę bardziej innowacyjna, możesz zrobić to samo, ale z jednej strony. Francuskie warkocze najlepiej wyglądają przy gęstych włosach. Stanowią doskonałą fryzurę na specjalne okazje.

Jak przygotować włosy przed zaplataniem

Jednym z najczęściej zadawanych pytań na temat zaplatania jest: jakie włosy najlepiej się nadają, aby pleść piękne warkocze? Nie ma wątpliwości, że proste włosy są najłatwiejsze do zaplatania. Jednak nie wszystkie mamy proste włosy.

Pamiętaj, że naszym celem jest stylizacja włosów w prostszy sposób. Tak więc, jeśli masz kręcone włosy, powinnaś osuszyć włosy ręcznikiem, a następnie spleść je natychmiast póki są jeszcze wilgotne, aby uzyskać najlepszy efekt.

Jednak kobiety z falowanymi włosami mają tendencję do borykania się z największymi problemami podczas splatania. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, warto pozwolić, aby włosy trochę przeschły. Nie powinny być ani całkowicie mokre ani suche, lecz delikatnie wilgotne. Na tym etapie, praca z Twoimi włosami będzie o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Obiecujemy, że Ci się uda. Masz ochotę spróbować?

Wygląd fizyczny jest bardzo ważny. Powinnyśmy nie tylko dbać o niego idąc do pracy, czy dla innych, ale przede wszystkim dla samych siebie. Odprężenie i zadowolenie ze swojego wyglądu jest pierwszym krokiem w kierunku fizycznego i psychicznego zdrowia. Poczucie własnej wartości i pozytywne nastawienie są fundamentalne dla obu tych kwestii.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.