Loki - domowe maseczki do włosów

Aby zniwelować puszenie się włosów, które może zniszczyć Twoje piękne loki, możesz używać maseczek do włosów. Natomiast odpowiednio dobrane olejki, nałożone na Twoje włosy, pomogą Ci uformować piękne loki.
Loki - domowe maseczki do włosów

Napisany przez Yamila Papa Pintor

Ostatnia aktualizacja: 25 maja, 2022

Być może marzy Ci się zmiana wyglądu, bądź zmysłowe loki. Niezależnie od tego czy piękne loki mają zdobić Twoją głowę każdego dnia, czy też z powodu jakiejś specjalnej okazji, ten artykuł przeznaczony jest właśnie dla Ciebie!

Zobacz jak w prosty sposób możesz zadbać o Twoje loki. Pomogą Ci w tym różnego rodzaju domowe maseczki, a także sprawdzone triki i porady.

Jak stworzyć niepowtarzalne loki?

Tworzenie bujnych loków bez użycia lokówki, czy też suszarki do włosów, wydaje się zwykłą mrzonką. Nie jest to jednak nieosiągalne. Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie tego celu. Kiedy zaczniesz z nich korzystać, Twoje włosy nie będą już narażane na niszczący wpływ gorącej lokówki.

Być może masz gładkie, proste włosy albo niezbyt uformowane fale, a pragniesz, by Twoją głowę zdobiły zmysłowe loki. Zwróć więc szczególną uwagę na poniższe rady. Doskonałe pomysły i przepisy na domowe maseczki, przygotowane są specjalnie dla Ciebie!

Jak uformować piękne loki? Kiedy wychodzisz z kąpieli i włosy są jeszcze wilgotne, zwiąż je jak najciaśniej. Osusz nieco, aby nie wychodziła z nich woda i zepnij klamrą do włosów. Kiedy włosy zaczną przesychać, rozpuść je i stwórz efekt zamierzonego nieładu, aby nabrały większej objętości.

Mokre włosy

Włosy naturalnie kręcone

Jeśli Twoje włosy są delikatnie falowane, zaraz po umyciu użyj szczotki z gęstym włosiem, aby dokładnie je rozczesać, unikając przy tym ich niepotrzebnego szarpania i niszczenia. Następnie palcami porozdzielaj je na poszczególne kosmyki, ugniatając je przez około minutę. Zrób to tuż po umyciu i pozostaw tak aż do wyschnięcia.

Papiloty

Nasze matki i babcie nie miały do dyspozycji lokówki czy suszarki do włosów, a jednak na co dzień i na specjalne okazje potrafiły bez problemu stworzyć piękne loki. Jaki był ich sekret? Tworzyły one efektowne loki za pomocą papilotów i wsuwek do włosów. Możesz zapytać o nie w najbliższej drogerii. Spytaj swojej babci jak ich używać.

To zupełnie proste, ale i w tym przypadku ważne są detale. Zawiń poszczególne kosmyki i pozostaw na całą noc, zabezpieczając siatką do włosów lub po prostu chustką. Rankiem rozwiń kosmyki i ciesz się pięknymi, dobrze uformowanymi lokami, które z pewnością zachwycą każdego, kto Cię zobaczy.

Loki - szczotkowanie włosów

Formowanie na mokro

Innym sposobem, by cieszyć się gęstymi puklami, zwłaszcza dla tych z Was, które mają proste włosy, jest formowanie ich na mokro. Zalecamy, byś zrobiła francuski warkocz, zaczynając pleść możliwie jak najwyżej – o ile to możliwe, na samym czubku głowy. Jeśli masz gęste włosy, możesz podzielić je na poszczególne kosmyki.

Tak uczesana możesz spać całą noc, a następnego dnia Twoją głowę będą zdobić obfite loki. W ten sposób uzyskasz efekt naturalnego powiększenia objętości włosów.

Piękne loki – pielęgnacja

Pamiętaj także o pielęgnowaniu włosów za pomocą domowych maseczek. Pomoże Ci to w pozbyciu się niechcianych, samoistnie tworzących się niesfornych loczków i skrętów. Pielęgnacja za pomocą domowych maseczek pozwoli Ci się cieszyć o wiele gładszymi i piękniejszymi puklami włosów.

Miód

Podgrzej pół szklanki miodu pszczelego z dwiema łyżkami oliwy z oliwek. Nanieś maseczkę wykonując masaż. Rozpocznij od skóry głowy i posuwaj się w kierunku końcówek. Następnie przykryj włosy plastikową folią i pozostaw tak na około pół godziny.

Po upływie trzydziestu minut umyj głowę przy pomocy dobrego, starannie dobranego szamponu, który nie zawiera siarczanów. Być może nie zdawałaś sobie z tego sprawy, ale – jeżeli stanowi składnik szamponu – miód kryje w sobie właściwości lekko rozjaśniające kosmyki Twoich włosów.

Oleje i olejki

Ale to nie wszystko. Aby odpowiednio zadbać o Twoje loki niezbędne jest użycie innych specyfików. Olejki eteryczne i olejki naturalne pomogą Ci uzyskać efekt perfekcyjnych skrętów. Jak wykorzystać ich właściwości?

Podgrzej szklankę oliwy z oliwek lub olejku kokosowego i nakładaj na włosy w jak najbardziej równomierny sposób. Na trzydzieści minut nałóż na włosy czepek lub ręcznik. Dzięki temu olejek lepiej się wchłonie wnikając dogłębnie w łuski włosów. Umyj teraz głowę używając do tego letniej wody. Następnie osusz włosy za pomocą ręcznika.

Tak zadbane włosy nadadzą Ci pięknego wyglądu, a ponadto staną się podatniejsze na formowanie. Użyj więc jednej z wyżej wymienionych technik i ciesz się bujnymi lokami. Cały proces powtarzaj trzy razy w tygodniu.

Bujne loki

Dobra kondycja Twoich włosów

Zdrowa dieta

Czy wiedziałaś o tym, że dieta, którą na co dzień stosujesz, nie pozostaje bez wpływu na Twoje loki? To nie żart. Jeśli masz w zwyczaju spożywać zalecane dwa litry wody dziennie, Twoje ciało będzie odpowiednio nawilżone. Nie pozostaje to bez znaczenia, jeśli chodzi o Twój wygląd zewnętrzny.

Przyjmowanie każdego dnia odpowiedniej ilości płynów, sprawi, że będziesz jeszcze piękniejsza. Ponadto, aby bezpośrednio wpłynąć na Twój stan zdrowia, a co za tym idzie, również na wygląd zewnętrzny, spożywaj więcej oleju rybnego pochodzenia (naturalnego lub w postaci kapsułek), owoców i warzyw.

Regularne zabiegi pielęgnacyjne

Każdego tygodnia zapewniaj swoim włosom gruntowną pielęgnację. Dzięki temu  szybko zauważysz, że będą one piękniejsze, zdrowsze i bardziej plastyczne. Nie będzie też widać na nich zniszczeń, które zazwyczaj powoduje używanie suszarki do włosów, czy lokówki.

Innym sposobem, w jaki możesz zadbać o włosy jest zastosowanie maseczki z awokado i oliwy z oliwek. Miąższ z jednego awokado połącz z jedną łyżką oliwy z oliwek. Następnie dodaj łyżeczkę proszku do pieczenia i nałóż na włosy. Pozostaw na piętnaście minut i spłucz. Umyj i ułóż odżywione włosy, aby uzyskać bujne loki.

Dobierz metody do rodzaju swoich włosów

Jeżeli masz włosy falowane, z których loki nie tworzą się samoistnie, Twoim koszmarem są prawdopodobnie trudne do ujarzmienia włosy, a na dodatek masz do czynienia z niesfornymi kosmykami. Jeśli tak jest, spróbuj zastosować następujący trik.

Umyj głowę używając szampon i odżywkę odpowiednio dobrane do Twojego typu włosów. Spłucz włosy i przed wyjściem spod prysznica dokładnie je przeczesz grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Strumień bieżącej wody ułatwi Ci rozczesanie włosów, a kiedy już wyschną, pozostaną znacznie mocniejsze.

Wyciśnij teraz wodę pozostałą we włosach. Osusz je ręcznikiem jedną ręką podtrzymując, a drugą łącząc poszczególne kosmyki. Uciskaj delikatnie, aby formowały się loki i nigdy przy tym nie używaj suszarki do włosów.

Ważne jest, by włosy utrzymywały swą wilgotność, ale nie dopuszczaj, by padał na nie bezpośredni strumień wody. Możesz w tym celu nałożyć piankę do stylizowania włosów tuż przed nawinięciem wałków i zabezpieczeniem ich za pomocą wsuwek do włosów. Pozostaw włosy spięte na około pół godziny.

Następnie możesz spiąć włosy klamrą lub nawinąć na wałki. Jeżeli lubisz efekt romantycznego nieładu na głowie, delikatnie rozwichrz włosy w celu nadania im pięknej formy.

Drobne loki

A oto inny prosty, ale skuteczny sposób. Kiedy wychodzisz spod prysznica, osusz włosy używając ręcznika. Przechyl głowę tak, aby włosy opadły w dół. Ugniataj włosy, starając się przy tym skręcać je od końcówek aż do skóry głowy, aby uzyskać burzę pięknych loków. Te proste, sprawdzone metody, pozwolą Ci cieszyć się pięknymi włosami i niepowtarzalnym wyglądem.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.