Makijaż jednowarstwowy: nowy trend kosmetyczny w TikTok

Czy można w kilku krokach nałożyć makijaż i nadal wyglądać nieskazitelnie? Istnieje technika bardzo popularna w mediach społecznościowych ze względu na osiągany przez nią efekt. Wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć o tym „makijażu jednowarstwowym”.
Makijaż jednowarstwowy: nowy trend kosmetyczny w TikTok

Ostatnia aktualizacja: 11 września, 2022

Przewijanie sieci społecznościowych często ma na celu znalezienie porad i samouczków kosmetycznych. Niektóre są bardziej skuteczne, a inne wymagają pewnej ostrożności. Rekomendacje często stają się trendami ze względu na oferowane przez nie wyniki. Taki trendem stał się makijaż jednowarstwowy, popularyzowany w TikTok.

Platforma pokazuje w krótkich filmach sposób, w jaki wiele kobiet stosuje zwykłe kosmetyki, ale łącząc kroki. Technika ma na celu zaoszczędzenie czasu.

Wykończenie oferuje promienny wygląd, jakbyś nałożyła makijaż warstwa po warstwie. Prawidłowo wykonana metoda nie ujawnia też niedoskonałości skóry, pęknięć czy zmarszczek. Ta forma makijażu nie zniknie, a my pokażemy Ci dlaczego.

Co to jest makijaż jednowarstwowy i jakie są jego zalety?

Ten rodzaj makijażu polega na dostarczeniu skórze wszystkich produktów potrzebnych do jej pielęgnacji. Ale zamiast robić to po kolei, nakładasz kosmetyki razem, a następnie mieszasz.

Proces polega na jednoczesnym nakładaniu podkładu, korektora, różu, bronzera, a nawet kremu przeciwsłonecznego na te obszary twarzy, gdzie normalnie nakładałabyś je osobno. O brwi, oczy i usta należy zadbać na późniejszym etapie.

Jeśli zastanawiasz się nad główną korzyścią stosowania tego rodzaju pielęgnacji, jest to mniejsza ilość czasu przed lustrem niż w przypadku tradycyjnego sposobu nakładania makijażu.

Dodatkowo, jeśli wiesz, jak dobrać substancje, które nałożysz na twarz, dostosujesz je do wcześniejszego przygotowania skóry i odpowiednio rozwiniesz technikę, osiągniesz naprawdę promienny wygląd.

Kobieta wykonująca jednowarstwowy makijaż
Na TikTok znajdziesz wiele filmów z poradami kosmetycznymi. Niektóre z nich są przydatne, a inne nie.

Jak nakładać makijaż jednowarstwowy

Nałożenie makijażu w jednej warstwie nie oznacza nowej wiedzy w tej sztuce. Bardziej chodzi o otwarcie umysłu i wypróbowanie stylu all-in-one. Poniżej przedstawiamy trzy proste kroki przedstawiane przez najpopularniejsze samouczki TikTok.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz również przeczytać: Kilka sztuczek makijażu i fryzur, aby zaoszczędzić czas rano

1. Umieść produkty na twarzy

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to nałożyć makijaż na twarz, produkt po produkcie. Ważne jest, aby wybrać produkty kremowe; w przeciwnym razie nie osiągniesz pożądanych rezultatów. Kremy do makijażu zapewniają naturalny wygląd i lepsze działanie.

Kolejną zaletą takich substancji jest to, że większość zawiera filtry przeciwsłoneczne. Jeśli jednak sprawdzisz etykietę i nie określa ona żadnego współczynnika ochrony, najpierw dodaj filtr przeciwsłoneczny.

Każdy kosmetyk trafia na miejsce, w którym używałabyś go osobno. Na przykład rozprowadź kręgi podkładu na obszarach twarzy, które zwykle nim pokrywasz. Następnie nałóż kremowy róż i korektor również tam, gdzie ich miejsce.

2. Zwilżyć utrwalaczem

Po rozprowadzeniu substancji, za pomocą spraya skrop niewielką ilością utrwalacza do makijażu, aby kremy były wilgotne. Generalnie utrwalacze dbają o utrzymanie makijażu na miejscu przez kilka godzin. Służy jednak również dodatkowym celom, takim jak nawilżenie cery, odświeżenie jej i zapobieganie pękaniu produktów na twarzy.

To jest dokładnie to, co chcesz zrobić, wzbogacając makijaż jednowarstwowy o utrwalacze. Po zakończeniu procesu, jeśli chcesz, możesz spryskać kolejną porcją utrwalacza, zapobiegając nadmiernemu połyskowi.

3. Mieszanie

To już ostatni krok. Za pomocą pędzla lub gąbki do makijażu rozprowadzasz kremy na skórze.

Zrób to, uważając, aby nie pozostawić nagromadzonych substancji i upewniając się, że pasty się nie mieszają. Każda graniczna linia musi zachować swój kierunek.

Dzięki ergonomicznemu kształtowi blendery kosmetyczne osiągają idealną teksturę i pokrywają wszystkie kąciki twarzy, w tym trudne miejsca, takie jak krawędzie nosa i okolice doliny łez. Lekko zwilż blender przed blendowaniem makijażu, aby uzyskać dobre rezultaty.

Jeśli zdecydujesz się na pracę pędzlem, upewnij się, że jest to pędzel dobrej jakości, który zapewni dokładne krycie i zakamufluje niedoskonałości. Lepiej zrobisz, jeśli użyjesz różnych pędzli:

  • Nałóż podkład za pomocą pędzla do podkładu.
  • Do różu użyj ściętego pędzelka.
  • Nakładaj bronzer pędzlem do bronzera.

Po zakończeniu blendowania przejdź do brwi, oczu i ust.

Jak przygotować skórę pod jednowarstwowy makijaż

Niezależnie od tego, czy w jednej warstwie, czy tradycyjnymi metodami, sekret dobrego makijażu tkwi w przygotowaniu skóry. Dzięki właściwemu przygotowaniu skóra prawidłowo przyswaja produkty. Kilka godzin później nie będzie wyglądać na zbyt tłustą ani suchą.

Ważne jest, aby przed przejściem do kosmetyków oczyścić, nawilżyć i tonizować twarz, a także zapewnić ochronę przeciwsłoneczną. Po uprzednim nawilżeniu makijaż dobrze przylega, ponieważ ma miękkie podłoże nawilżonej skóry. Tonizując, kontrolujesz również ilość łoju i usuwasz zanieczyszczenia.

Jeśli chcesz, możesz użyć podkładu lub bazy zanim nałożysz makijaż jednowarstwowy. Jeżeli jednak zdecydujesz się na produkty takie jak kremy BB, zyskasz zalety podkładu, bazy i korektora w jednym produkcie.

Makijaż jednowarstwowy
Wcześniejsze przygotowanie cery jest kluczem do nałożenia makijażu i nadania twarzy świetnego wyglądu.

Możesz również przeczytać ten artykuł: Kremy korygujące przebarwienia i jak ich używać

Zwróć uwagę na produkty, których używasz

W przypadku delikatnej skóry warto skonsultować się z dermatologiem w sprawie najlepszych składników kosmetycznych dla Twojej skóry. W rzeczywistości Hiszpańska Akademia Dermatologii i Wenerologii podkreśla znaczenie doboru odpowiednich produktów do każdego rodzaju skóry.

Twarze ze zmianami skórnymi również mogą skorzystać z makijażu jednowarstwowego. Ostrożność polega na doborze odpowiednich substancji.

Magazyn Farmacia Profesional proponuje specjalne dermatologiczne formuły makijażu dla tego typu skóry, ponieważ gwarantują optymalny efekt i są bardzo dobrze tolerowane przez wiele różnych typów skóry.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.