Tłuszczyk na brzuchu? Oto remedium!

Imbir może nam pomóc spalić tłuszcz, ponieważ naturalnie przyspiesza metabolizm i sprawia, że odczuwamy sytość. Cynamon podnosi temperaturę naszego ciała, jego efekty są identyczne.
Tłuszczyk na brzuchu? Oto remedium!
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Chyba nie ma na świecie osoby, która w pewnym momencie swojego życia nie miała odrobiny tłuszczyku na brzuchu. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, ponieważ ich metabolizm sprawia, że tkanka tłuszczowa najczęściej odkłada się właśnie na brzuchu.

Dodatkowym problemem – jest zatrzymywanie wody w organizmie, przez co nie można oczyścić ciała z toksyn. Chcesz poznać remedium na te dolegliwości? Przeczytaj ten artykuł!

Remedium na tłuszczyk na brzuchu i retencję płynów

Chcesz jednocześnie pozbyć się tkanki tłuszczowej na brzuchui uporać się z problemem zatrzymywania wody w organizmie? Jest na to prosty i naturalny sposób! Czasami najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze, zwłaszcza jeśli mamy dostęp do roślin leczniczych. O jakich mowa tym razem? Czytaj dalej.

Herbata
  • Mniszek lekarski: 

Jest to niezwykle skuteczna roślina lecznicza, która pomoże Ci uporać się z tłuszczykiem na  brzuchu Według ekspertów najlepszą częścią mniszka są jego korzenie. Znajdziesz je w specjalnych sklepach z naturalnymi produktami.

Mniszek, oprócz swojego działania oczyszczającego wątrobę i nerki, stymuluje także produkcję moczu. Pomoże Ci uporać się ze wzdętym brzuchem, ureguluje poziom cukru we krwi oraz wzmacnia odporność.

  • Świeżo posiekany imbir:

Z pewnością znasz już wiele zalet zdrowotnych imbiru, który pomoże Ci oczyścić organizm, ograniczyć opuchliznę oraz pozbyć się tłuszczyku na brzuchu. Naukowcy z Uniwersytetu w Maastricht udowodnili, że roślina ta poprawia metabolizm i wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej.

Imbir zapewnia Ci także uczucie sytości, więc dobrze zacząć dzień od śniadania z jego dodatkiem.

  • Cynamon: 

Czy wiesz już, że remedium na tkankę tłuszczową na brzuchu oraz retencję płynów w organizmie może być cynamon? Oprócz swojego niesamowitego smaku, ma także właściwości obniżające poziom cukru we krwi i normujące poziom insuliny.

Cynamon podwyższa także temperaturę ciała, co przyspiesza metabolizm i umożliwia spalanie tłuszczu.

  • Mięta: lubisz orzeźwiający smak mięty? To świetnie, gdyż dodatkowo możesz pozbyć się także tłuszczyku na brzuchu, poprawić trawienie oraz stymulować produkcję żółci.

1. Jak przygotować remedium na tłuszczyk na brzuchu?

Oto potrzebne składniki:

Woda z miętą i imbirem
  • 1 łyżka stołowa korzenia mniszka lekarskiego
  • Jedna łyżka stołowa świeżo posiekanego imbiru
  • 1 laseczka cynamonu
  • 5 liści mięty
  • 1,5 szklanki wody
  • 2 łyżki stołowe miodu

2. Jak przygotować i spożywać to lekarstwo?

Przygotowanie tego lekarstwa na tłuszczyk na brzuchu jest niezwykle proste. Na szczęście wszystkie produkty potrzebne do przygotowania tego napoju są łatwo dostępne i tanie, nie będziesz więc mieć problemu z ich zdobyciem.

Ugotuj wszystkie składniki w 1,5 szklanki wody. Gdy mieszanka się zagotuje, pozostaw ją na 10 minut. Następnie przelej lekarstwo do szklanej butelki i pozwól jej osiągnąć temperaturę pokojową.

Należy spożywać je 3 razy dziennie przez 3 dni w tygodniu. Należy wypijać mieszankę rano na pusty żołądek, najlepiej w temperaturze pokojowej. Drugi raz wypij lekarstwo na tłuszczyk na brzuchuprzed lunchem, aby pobudzić trawienie i oczyścić organizm. Ostatnią porcję wypij przed pójściem spać. Zawarte w niej składniki poprawią też jakość Twojego snu.

Płaski brzuch

Mieszanka nie powinna być ani zbyt ciepła, ani zbyt chłodna. Nie tylko pomoże Ci uporać się z tkanką tłuszczową, ale także poprawi trawienie. Pamiętaj także, aby terapia ta była uzupełnieniem zdrowej i zrównoważonej diety, pozbawionej szkodliwych tłuszczów.

Nie zapominaj też o ćwiczeniach fizycznych, które pomogą Ci schudnąć szybciej. Dla lepszej motywacji namów do wspólnego odchudzania przyjaciółkę lub kogoś bliskiego. Jesteś gotowy, żeby spróbować?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.