Tłuszczyk na brzuchu? Oto remedium!

· Październik 31, 2015
Imbir może nam pomóc spalić tłuszcz, ponieważ naturalnie przyspiesza metabolizm i sprawia, że odczuwamy sytość. Cynamon podnosi temperaturę naszego ciała, jego efekty są identyczne.

Chyba nie ma na świecie osoby, która w pewnym momencie swojego życia nie miała odrobiny tłuszczyku na brzuchu. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, ponieważ ich metabolizm sprawia, że tkanka tłuszczowa odkłada się w tym miejscu. Dodatkowym problemem – jest zatrzymywanie wody w organizmie, przez co nie można oczyścić ciała z toksyn. Chcesz poznać remedium na te dolegliwości? Przeczytaj ten artykuł!

Remedium na tłuszczyk na brzuchu i retencję płynów

Herbata

Chcesz jednocześnie pozbyć się tkanki tłuszczowej na brzuchu i uporać się z problemem zatrzymywania wody w organizmie? Jest na to prosty i naturalny sposób! Czasami najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze, zwłaszcza jeśli mamy dostęp do roślin leczniczych. O jakich mowa tym razem? Czytaj dalej.

  • Mniszek lekarski: 

Jest to niezwykle skuteczna roślina lecznicza, która pomoże Ci uporać się z tłuszczykiem na brzuchuWedług ekspertów najlepszą częścią mniszka są jego korzenie. Znajdziesz je w specjalnych sklepach z naturalnymi produktami.

Mniszek, oprócz swojego działania oczyszczającego wątrobę i nerki, stymuluje także produkcję moczu. Pomoże Ci uporać się ze wzdętym brzuchem, ureguluje poziom cukru we krwi oraz wzmacnia odporność.

  • Świeżo posiekany imbir:

Z pewnością znasz już wiele zalet zdrowotnych imbiru, który pomoże Ci oczyścić organizm, ograniczyć opuchliznę oraz pozbyć się tłuszczyku na brzuchu. Naukowcy z Uniwersytetu w Maastricht udowodnili, że roślina ta poprawia metabolizm i wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej.

Imbir zapewnia Ci także uczucie sytości, więc dobrze zacząć dzień od śniadania z jego dodatkiem.

  • Cynamon: 

Czy wiesz już, że remedium na tkankę tłuszczową na brzuchu oraz retencję płynów w organizmie może być cynamon? Oprócz swojego niesamowitego smaku, ma także właściwości obniżające poziom cukru we krwi i normujące poziom insuliny.

Cynamon podwyższa także temperaturę ciała, co przyspiesza metabolizm i umożliwia spalanie tłuszczu.

  • Mięta: lubisz orzeźwiający smak mięty? To świetnie, gdyż dodatkowo możesz pozbyć się także tłuszczyku na brzuchu, poprawić trawienie oraz stymulować produkcję żółci.

1. Jak przygotować remedium na tłuszczyk na brzuchu?
Woda z miętą i imbirem

Oto potrzebne składniki:

  • 1 łyżka stołowa korzenia mniszka lekarskiego
  • 1 łyżka stołowa świeżo posiekanego imbiru
  • 1 laseczka cynamonu
  • 5 liści mięty
  • 1,5 szklanki wody
  • 2 łyżki stołowe miodu

2. Jak przygotować i spożywać to lekarstwo?

Przygotowanie tego lekarstwa na tłuszczyk na brzuchu jest niezwykle proste. Na szczęście wszystkie produkty potrzebne do przygotowania tego napoju są łatwo dostępne i tanie, nie będziesz więc mieć problemu z ich zdobyciem.

Ugotuj wszystkie składniki w 1,5 szklanki wody. Gdy mieszanka się zagotuje, pozostaw ją na 10 minut. Następnie przelej lekarstwo do szklanej butelki i pozwól jej osiągnąć temperaturę pokojową.

Należy spożywać je 3 razy dziennie przez 3 dni w tygodniu. Należy wypijać mieszankę rano na pusty żołądek, najlepiej w temperaturze pokojowej. Drugi raz wypij lekarstwo na tłuszczyk na brzuchu przed lunchem, aby pobudzić trawienie i oczyścić organizm. Ostatnią porcję wypij przed pójściem spać. Zawarte w niej składniki poprawią też jakość Twojego snu.

Płaski brzuch

Mieszanka nie powinna być ani zbyt ciepła, ani zbyt chłodna. Nie tylko pomoże Ci uporać się z tkanką tłuszczową, ale także poprawi trawienie. Pamiętaj także, aby terapia ta była uzupełnieniem zdrowej i zrównoważonej diety, pozbawionej szkodliwych tłuszczów.

Nie zapominaj też o ćwiczeniach fizycznych, które pomogą Ci schudnąć szybciej. Dla lepszej motywacji namów do wspólnego odchudzania przyjaciółkę lub kogoś bliskiego. Jesteś gotowy, żeby spróbować?