Miód pomoże Ci schudnąć!

Jeśli starasz się schudnąć, jest niezwykle istotne, aby wyeliminować z diety spożycie cukru rafinowanego na korzyść miodu. Ponadto, szklanka wody z odrobiną miodu i cynamonu na czczo – pomoże Ci w zrzucaniu zbędnych kilogramów.
Miód pomoże Ci schudnąć!

Ostatnia aktualizacja: 03 maja, 2019

Wiele osób nie wierzy, że miód może być świetnym środkiem wspomagającym odchudzanie. Powszechnie uważa się, że aby chudnąć należy wyeliminować z diety wszystko, co jest słodkie. Zapomina się jednak, że zastąpienie cukru przez miód, na przykład do słodzenia napojów i potraw, to nie tylko dodatkowe walory smakowe. Ale również wiele właściwości zdrowotnych, w tym odchudzających.

Dlaczego miód jest lepszy niż cukier?

Miód może być bez problemu stosowany w diecie odchudzającej. Ma on przewagę nad cukrem jeśli chodzi o kaloryczność. Łyżeczka cukru to 21 kalorii. A łyżeczka miodu już tylko 16. Miód jest też słodszy. Zatem używa się go mniej, przez co zawartość kaloryczna jest jeszcze niższa.

W przeciwieństwie do cukru, którego głównym zadaniem jest tylko nadanie słodkiego smaku, miód wyróżnia się swoimi właściwościami odżywczymi. Jest on bogaty w witaminy, minerały i aminokwasy. Co więcej, miód słynie ze swoich właściwości zdrowotnych. Obniża poziom stresu, poprawia sen, zapobiega chorobom układu oddechowego i ma działanie przeczyszczające.

Gdy śpimy lepiej i nie odczuwamy niepokoju, rzadziej sięgamy po przekąski i nie podjadamy w nocy. Istnieje więc bezpośredni związek pomiędzy stresem i brakiem snu, a przybieraniem na wadze.

Właściwości zdrowotne i odchudzające miodu

Jedną z właściwości miodu, którą warto znać, jest fakt, iż jest on wolniej przyswajany przez organizm niż cukier, dzięki czemu można uniknąć gwałtownego skoku energii i równie nagłego jej spadku. Jest to szczególnie istotne dla osób aktywnych fizycznie. Warto więc jeść niewielką ilość miodu zarówno przed, jak i po wysiłku fizycznym, dzięki czemu unormuje się poziom glukozy we krwi i poprawi się wydolność organizmu.

Miód w misce

Miód jest dobrym rozwiązaniem dla osób pragnących schudnąć, ponieważ daje on większe poczucie sytości i sprawia, że rzadziej sięga się po słodkie, tłuste i kaloryczne przekąski.

Jak schudnąć z miodem?

Jednym z najbardziej znanych sposobów na wykorzystanie miodu do pozbycia się zbędnych kilogramów jest picie wody z miodem i odrobiną cynamonu na pusty żołądek. Możesz także jako przekąskę jeść plasterki jabłka z serkiem wiejskim i miodem. Z kolei na śniadanie przygotuj owsiankę z mlekiem i miodem.

Miód i cynamon

Aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę i wykorzystać właściwości zdrowotne, które daje Ci miódpamiętaj o całkowitym pozbyciu się cukrów rafinowanych ze swojego jadłospisu. Wybierz miód zamiast cukru, a oprócz utraty kilogramów, zauważysz też znaczną poprawę Twojej kondycji i stanu Twojego zdrowia.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.