Miód pomoże Ci schudnąć!

· Wrzesień 7, 2015
Jeśli starasz się schudnąć, jest niezwykle istotne, aby wyeliminować z diety spożycie cukru rafinowanego na korzyść miodu. Ponadto, szklanka wody z odrobiną miodu i cynamonu na czczo – pomoże Ci w zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Wiele osób nie wierzy, że miód może być świetnym środkiem wspomagającym odchudzanie, gdyż powszechnie uważa się, że aby chudnąć należy wyeliminować z diety wszystko, co jest słodkie. Zapomina się jednak, że zastąpienie cukru miodem, na przykład do słodzenia napojów i potraw, to nie tylko dodatkowe walory smakowe, ale również wiele właściwości zdrowotnych, w tym odchudzających.

Dlaczego miód jest lepszy niż cukier?

Miód może być bez problemu stosowany w diecie odchudzającej, gdyż ma przewagę nad cukrem jeśli chodzi o kaloryczność; łyżeczka cukru to 21 kcal, a łyżeczka miodu już tylko 16. Miód jest też słodszy, więc używa się go mniej, przez co zawartość kaloryczna jest jeszcze niższa.

W przeciwieństwie do cukru, którego głównym zadaniem jest tylko nadanie słodkiego smaku, miód wyróżnia się swoimi właściwościami odżywczymi. Jest on bogaty w witaminy, minerały i aminokwasy. Co więcej, miód słynie ze swoich właściwości zdrowotnych: obniża poziom stresu, poprawia sen, zapobiega chorobom układu oddechowego i ma działanie przeczyszczające.

Gdy śpimy lepiej i nie odczuwamy niepokoju, rzadziej sięgamy po przekąski i nie podjadamy w nocy. Istnieje więc bezpośredni związek pomiędzy stresem i brakiem snu, a przybieraniem na wadze.

Właściwości zdrowotne i odchudzające miodu

2#:miód.jpg

Jedną z właściwości miodu, którą warto znać, jest fakt, iż jest on wolniej przyswajany przez organizm niż cukier, dzięki czemu można uniknąć gwałtownego skoku energii i równie nagłego jej spadku. Jest to szczególnie istotne dla osób aktywnych fizycznie. Warto więc jeść niewielką ilość miodu zarówno przed, jak i po wysiłku fizycznym, dzięki czemu unormuje się poziom glukozy we krwi i poprawi się wydolność organizmu.

Miód jest dobrym rozwiązaniem dla osób pragnących schudnąć, ponieważ daje on większe poczucie sytości i sprawia, że rzadziej sięga się po słodkie, tłuste i kaloryczne przekąski.

Jak schudnąć z miodem?

3#:miód.jpg

Jednym z najbardziej znanych sposobów na wykorzystanie miodu do pozbycia się zbędnych kilogramów jest picie wody z miodem i odrobiną cynamonu na pusty żołądek. Możesz także jako przekąskę jeść plasterki jabłka z serkiem wiejskim i miodem. Z kolei na śniadanie przygotuj owsiankę z mlekiem i miodem.

Aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę i wykorzystać właściwości zdrowotne, które daje Ci miód, pamiętaj o całkowitym pozbyciu się cukrów rafinowanych ze swojego jadłospisu. Wybierz miód zamiast cukru, a oprócz utraty kilogramów, zauważysz też znaczną poprawę Twojej kondycji i stanu Twojego zdrowia.