Świszczący oddech — sposoby na przywrócenie właściwego oddechu

Świszczący oddech charakteryzuje niektóre schorzenia układu oddechowego. Oto kilka naturalnych środków na rozwiązanie tego problemu.
Świszczący oddech — sposoby na przywrócenie właściwego oddechu
Nelton Abdon Ramos Rojas

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Nelton Abdon Ramos Rojas.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca, 2023

Czasami ludzie wydają dźwięki lub gwiżdżą, gdy powietrze przechodzi przez drogi oddechowe. Zjawisko to jest znane jako „świszczący oddech”, co wskazuje na problem w tym obszarze. Aby je złagodzić, wypróbuj sprawdzone domowe sposoby na świszczący oddech, które mogą być całkiem skuteczne również w Twoim przypadku.

Świszczący oddech jest oznaką charakteryzującą stan układu oddechowego, taki jak astma lub zapalenie oskrzeli. Dzieje się tak, ponieważ te stany mają swój początek w drogach oddechowych znajdujących się w klatce piersiowej. Podobnie może im towarzyszyć między innymi nocny kaszel, dreszcze, zimny oddech, śluz z nosa, podrażnione oczy, gorączka i zapalenie zatok.

Aby rozpocząć odpowiednie leczenie, potrzebna jest diagnoza, która pozwoli ustalić przyczyny problemu. W takich przypadkach zawsze powinieneś udać się do lekarza. Jednak, gdy stan jest bardzo łagodny, możesz wypróbować kilka domowych środków na świszczący oddech, które mogą pomóc w dość szybkim i skutecznym złagodzeniu objawów.

Świszczący oddech — napar z szałwii

Kobieta z nieżytem nosa.

Szałwia jest jedną z najbardziej polecanych roślin leczniczych w leczeniu problemów oddechowych. Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i wykrztuśne, może pomóc w prawie natychmiastowym udrożnieniu dotkniętych chorobą pasaży, łagodząc ten stan.

Napary można przygotować z dodatkiem liści szałwii w misce z wodą. Następnie należy pozostawić napar na jakieś dwadzieścia minut, a następnie przykryć głowę ręcznikiem i głęboko oddychać.

Kurkuma

Kurkuma.

Kurkuma to przyprawa pochodząca z Indii, która niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Wśród jej wspaniałych właściwości jest silne działanie przeciwzapalne, dzięki czemu jest szeroko stosowany od wielu lat w leczeniu chorób układu oddechowego. Wynika to z jego zawartości w kortykosteroidach, które pomagają zwalczać infekcje dróg oddechowych.

Właściwym sposobem użycia tego naturalnego środka domowego jest zrobienie pasty do nałożenia na klatkę piersiową jako okład. Aby osiągnąć stuprocentową skuteczność, najlepiej umieścić ją na ciepłej ściereczce na dziesięć minut.

Należy jednak kontrolować spożycie kurkumy, ponieważ zawiera mykotoksyny. Składnik ten przyjmowany w dużych ilościach może mieć niekorzystne skutki. Jego stosowanie nie jest zalecane, jeśli jesteś w ciąży lub masz problemy z woreczkiem żółciowym lub wątrobą. Najlepiej skonsultować się ze specjalistą przed rozpoczęciem regularnego stosowania.

Nasiona gorczycy

Gorczyca.

Zmielone nasiona gorczycy to domowe lekarstwo, które może być bardzo skuteczne w łagodzeniu dolegliwości układu oddechowego. Dzieje się tak, ponieważ roślina ta ma silne właściwości obkurczające. Zabieg ten można przygotować w bardzo prosty sposób, mieląc nasiona na drobny proszek. Następnie, za pomocą tego, możesz przygotować pastę do „rozsmarowania” na klatce piersiowej, a następnie położyć na wierzchu ciepłą wilgotną szmatkę na dziesięć lub piętnaście minut.

Oczywiście przed nałożeniem gorczycy bezpośrednio na ciało warto nałożyć warstwę wazeliny lub kremu ochronnego. Dzieje się tak, ponieważ w niektórych przypadkach może ona poparzyć skórę, jeśli pozostanie na zbyt długo. Gdy nakładamy pastę z gorczycy, najlepiej na bieżąco monitorować stan naszej skóry.

Cebula

Cebula

Cebula to jeden z najpopularniejszych domowych sposobów na świszczący oddech. Może leczyć i łagodzić problemy z oddychaniem, ponieważ stymuluje przekrwienie i odkrztuszanie. Z tego powodu może pomóc nam oczyścić drogi oddechowe, aby lepiej oddychać. Ponadto może być stosowana jako silny naturalny antybiotyk do zwalczania choroby, która powoduje świszczący oddech.

Ten środek zaradczy może być używany na różne sposoby:

  • Napary.
  • Krojenie cebuli i bezpośrednie jej wdychanie.
  • Syrop – przygotowuje się go przez pokrojenie cebuli i dodanie łyżki miodu.

Teraz gdy znasz już zalety tych środków, zachęcamy Cię do ich stosowania w celu złagodzenia świszczącego oddechu. Mogą być dobrym uzupełnieniem leczenia, które stosujesz. Na pewno zauważysz różnicę!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.