Swędzenie skóry – poznaj przyczyny i zaradź temu!

· Grudzień 6, 2017
Skąd się bierze to dziwne swędzenie skóry? Dowiedz się o jego możliwych powodach oraz jak można mu zaradzić!

Czy słyszałeś kiedykolwiek o parestezji? To inna nazwa na swędzenie skóry lub na wrażenie, że po naszej skórze chodzi jakiś owad. Jeżeli posiadasz takie uczucie dość często, zalecamy udać się do lekarza, jako że może to być oznaką poważniejszej choroby.

Swędzenie skóry może być symptomem między innymi stwardnienia rozsianego oraz różnych schorzeń związanych z systemem nerwowym.

Istnieją też inne, lżejsze przyczyny, mimo to nadal powinieneś na nie zwracać uwagę. Czy chciałbyś dowiedzieć się o tym czegoś więcej?

Swędzenie skóry i jego przyczyny

Słabe krążenie

Jeżeli to jest przyczyną Twojego problemu, możesz uważać się za szczęśliwca: swędzenie skóry odegrało w tym przypadku rolę znaku ostrzegawczego. Jak wiesz, problemy z krążeniem mogą przyczynić się poważniejszych schorzeń.

Krew w tętnicy a Swędzenie skóry

Od dzisiaj powinieneś bardziej o siebie dbać. Dzieje się tak, kiedy krew jest za gęsta lub Twoje żyły są zablokowane. Sprawia to, iż krew krąży z trudem. To coś podobnego do sytuacji, kiedy wąż ogrodowy się zapcha lub kiedy woda, która przez niego płynie zmieszana jest z piaskiem.

Zespół niespokojnych nóg

Generalnie za tą dolegliwością kryją się schorzenia związane z nerkami, anemię lub cukrzycę, co przejawia skutki w układzie nerwowym.

Twój mózg potrzebuje krwi do poprawnego funkcjonowania, zatem kiedy nie ma jej wystarczająco dużo, może przestać funkcjonować poprawnie. Jedną z oznak jest to wrażenie, że Twoje kończyny zasypiają…

Brak witamin i minerałów

Witaminy i minerały są niezbędne do odżywiania naszych mięśni i innych tkanek. Kiedy nie otrzymujesz ich w wystarczającej ilości, zauważysz, że stajesz się szczególnie wrażliwy. Zaczyna brakować Ci energii. To zmęczenie przejawia się też poprzez swędzenie skóry.

I znowu, możesz zobaczyć w jaki sposób Twój organizm walczy, kiedy brakuje Ci czegoś ważnego.

Zdrowe jedzenie a Swędzenie skóry

Jak wyleczyć swędzenie skóry?

Pływanie

Pływanie jest jednym z najlepszych ćwiczeń, jakie istnieje, szczególnie jeśli chodzi o krążenie. Wpływa korzystnie na całe ciało. To aktywność, która nie wymaga nadmiernego wysiłku, dlatego nadaje się niemal dla każdego.

Ponadto zwiększa tętno oraz stymuluje przepływ krwi pomagając Ci utrzymać dobrą kondycję fizyczną przez długi czas. Pływanie aktywuje Twój układ krążenia oraz pomaga ciału w przyswajaniu składników odżywczych.

Joga

Grawitacja może utrudniać docieranie krwi do pewnych miejsc, szczególnie kiedy musi płynąć do góry lub horyzontalnie.

Pozycje jogi ułatwiają ten przepływ. To również łagodna aktywność fizyczna, która nie stanowi dużego ryzyka, jeśli tylko będziesz stosować się do zaleceń instruktora.

joga na powietrzu na Swędzenie skóry

Zwiększ spożycie witamin i minerałów

Wszystkie naturalne produkty mogą podarować Ci coś dobrego. Oznacza to, że nie musisz uciekać się do zażywania suplementów diety.

Wszystko, czego potrzebujesz znajduje się w jedzeniu, które spożywasz. Musisz tylko nauczyć się jak dobierać najlepsze składniki do swoich potraw. To między innymi:

  • Warzywa
  • Jaja
  • Tłusta ryba
  • Wątróbka

To prawda, że istnieją produkty, które są podstawowym elemnetem każdej diety. Poza tym najbardziej upragniona dieta dostosowuje się do wymagań każdego organizmu. W tym znaczeniu dobrze jest spojrzeć na swoje jedzenie jako na rodzaj lekarstwa: czego potrzebuje Twoje ciało, aby poprawnie funkcjonować oraz jakie produkty żywnościowe to dostarczą?

Jeżeli przyjmiesz takie nastawienie, jakość Twojego życia się poprawi. Będziesz jadał o wiele lepiej i zauważysz wyraźną poprawę w samopoczuciu. Jeżeli połączysz ćwiczenia fizyczne ze zdrową dietą, swędzenie skóry złagodnieje lub całkowicie zniknie. Zobaczysz.

Pamiętaj jednak, że warto odwiedzić lekarza jeżeli swędzenie skóry pojawia się bardzo często. Wtedy możesz połączyć zalecenia specjalisty z powyższymi. Z pewnością szybko zauważysz ulgę.

Dzięki temu Twoje ciało zachowa też zdrowie i młodość!