Oczyść krew z 6 zdrowymi napojami

· Kwiecień 7, 2016
Problemy takie jak trądzik również mogą być wywołane odkładaniem się szkodliwych substancji w krwiobiegu.

Krew może zostać zanieczyszczona z wielu różnych powodów – może być to akumulacja toksyn związana z nieprawidłowym funkcjonowaniem organów wewnętrznych, takich jak nerki, wątroba czy jelita; do innych przyczyn możemy zaliczyć nieprawidłową dietę, bogatą w tłuszcze i szkodliwe substancje, czy zanieczyszczenie powietrza.

Kiedy w Twoim organizmie zaczynają odkładać się toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii, dostają się one do krwiobiegu, usiłując opuścić ciało przez skórę. Wówczas mamy często do czynienia z takimi dolegliwościami jak trądzik.

Jeśli Twój krwiobieg nie jest w stanie oczyścić się samodzielnie z toksyn, może prowadzić to do wielu przewlekłych chorób i problemów takich jak otyłość. Właśnie dlatego należy sięgnąć po sprawdzone i naturalne metody oczyszczania organizmu, takich jak 6 napojów oczyszczających krew.

Istnieje wiele naturalnych produktów, które będą stymulować proces oczyszczania Twojej krwi, detoksykacji organizmu i przywrócenia mu zdrowej równowagi. Możemy zaliczyć do nich przede wszystkim warzywa i owoce oraz różnego rodzaju herbaty i napary.

To właśnie te napoje są najskuteczniejsze w oczyszczaniu organizmu i krwiobiegu z toksyn. Już za chwilę poznasz 5 najlepszych napojów do walki ze skutkami odkładania się toksyn w Twoim ciele.

Sok z buraka

Sok z buraka

Sok z buraka to jeden z najlepszych sposobów, by naturalnie i w prosty sposób oczyścić krew ze szkodliwych substancji. Substancje o silnym działaniu detoksykacyjnym obecne są przede wszystkim w liściach buraka, będą więc one jednym ze składników tego napoju.

Składniki

  • 2 buraki
  • liście buraka
  • woda

Sposób przygotowania

Umyj dokładnie buraki i liście, aby nie pozostały na nich żadne zanieczyszczenia. Osusz je i pokrój w małe kawałki, które zmieszczą się do blendera lub wyciskarki do soku. Zmiksuj wszystkie składniki z dodatkiem wody aż uzyskasz gładką konsystencję. Pij ten sok na pusty żołądek.

Czerwone wino z czosnkiem

Ten napój skutecznie pobudzi Twój metabolizm do pracy i pomoże Ci spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Dodatkowo będzie stymulował wydalanie soli z organizmu, co jest jednym z etapów koniecznych, by oczyścić krew i ciało.

Składniki

Sposób przygotowania

Obierz i posiekaj ząbki czosnku i umieść je w szklanym słoiku. Zalej czosnek czerwonym winem. Zamknij szczelnie słoik i umieść na parapecie lub w innym dobrze nasłonecznionym miejscu. Pozostaw na 2 tygodnie.

Po tym czasie odcedź napój i przelej do szklanego naczynia. Zalecana dawka to 1 łyżka stołowa 3 razy dziennie przez miesiąc.

Zielony sok oczyszczający krew

Zielone smoothie

Sok z zielonych produktów to idealny sposób na wyeliminowanie toksyn i zanieczyszczeń z krwiobiegu. Dodatkowo stymuluje on także metabolizm i wspomaga utratę zbędnych kilogramów.

Składniki

  • 1 garść szpinaku
  • 3 łodygi botwinki
  • 2 jabłka
  • 1 garść pietruszki
  • 1 cytryna
  • 1 ogórek

Sposób przygotowania

Umieść wszystkie składniki w blenderze i zmiksuj aż uzyskasz gładką konsystencję. Podawaj napój schłodzony, aby w pełni wykorzystać jego właściwości.

Napar łopianowy

Łopian to roślina lecznicza o niezwykle silnym działaniu oczyszczającym, która pozwoli Ci wyeliminować toksyny z układu krwionośnego i limfatycznego.

Herbatę łopianową można stosować na takie dolegliwości jak opuchlizna czy zatory, a zawarte w niej substancje pomagają wydalić szkodliwe substancje przez skórę i mocz. Co więcej pomaga to pozbyć się z organizmu nadmiaru kwasu moczowego.

Napar z łopianu jest zalecany także osobom cierpiącym na zapalenie stawów, wysypki, trądzik, nadkwasotę, kamienie nerkowe, problemy z wątrobą, dnę moczanową czy rwę kulszową.

Herbata z mniszka

Herbata z mniszka

Herbata z mniszka to jeden z najskuteczniejszych i najpopularniejszych napojów oczyszczających krew.

Doskonale zwalcza takie dolegliwości jak retencja płynów czy odkładanie się toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii w organizmie. Stosowanie tego naparu jest całkowicie bezpieczne i w szybki i efektywny sposób pozwoli Ci usunąć szkodliwe substancje z krwiobiegu.

Herbata pokrzywowa

To jeszcze jeden doskonały napój, który pomoże Ci oczyścić krew. Dzięki herbacie z pokrzywy wydalisz z organizmu toksyczne substancje zagrażające Twojemu zdrowiu i pogarszające jakość Twojego życia.

Napar ten ma silne działanie moczopędne, dzięki czemu wspomaga także funkcjonowanie nerek i wątroby.