Oczyść krew z 6 zdrowymi napojami

Odkładanie się szkodliwych substancji w krwiobiegu może powodować różne dolegliwości, na przykład trądzik. Przeczytaj artykuł i poznaj kilka napojów oczyszczających krew!
Oczyść krew z 6 zdrowymi napojami

Ostatnia aktualizacja: 25 lipca, 2022

Krew może być zanieczyszczona z wielu różnych powodów, na przykład poprzez akumulację toksyn związaną z nieprawidłowym funkcjonowaniem organów wewnętrznych, takich jak nerki, wątroba i jelita. Do innych przyczyn możemy zaliczyć także nieprawidłową dietę bogatą w tłuszcze, szkodliwe substancje oraz zanieczyszczenie powietrza.

Kiedy w organizmie zaczynają odkładać się toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii, dostają się do krwiobiegu, usiłując opuścić ciało przez skórę. Wówczas na przykład pojawia się trądzik.

Jeśli krwiobieg nie jest w stanie oczyścić się z toksyn samodzielnie, może pojawić się wiele przewlekłych chorób i problemów, takich jak otyłość. Właśnie dlatego należy sięgnąć po sprawdzone i naturalne metody oczyszczania organizmu, na przykład 6 napojów oczyszczających krew.

Istnieje wiele naturalnych produktów, które mogą stymulować proces oczyszczania krwi, detoksykacji organizmu i przywrócenia mu zdrowej równowagi. Można zaliczyć do nich przede wszystkim warzywa i owoce oraz różnego rodzaju herbaty i napary.

To właśnie te napoje są najskuteczniejsze w oczyszczaniu organizmu i krwiobiegu z toksyn. Poniżej poznasz 5 najlepszych napojów do walki ze skutkami odkładania się toksyn w ciele.

Sok z buraka oczyszczający krew

oczyścić krew sokiem z buraka

Sok z buraka to jeden z najlepszych i najprostszych sposobów na oczyszczenie krwi ze szkodliwych substancji. Liście buraków zawierają substancje o silnym działaniu detoksykacyjnym, dlatego powinny być jednym ze składników tego napoju.

Składniki

  • 2 buraki
  • liście buraka
  • woda

Sposób przygotowania

Umyj dokładnie buraki i liście, aby nie pozostały na nich żadne zanieczyszczenia. Osusz je i pokrój w małe kawałki, tak aby zmieściły się do blendera lub wyciskarki do soku. Miksuj wszystkie składniki z dodatkiem wody, aż uzyskasz gładką konsystencję. Pij ten sok na pusty żołądek.

Przeczytaj również artykuł: Popraw krążenie krwi naturalnymi sposobami

Czerwone wino z czosnkiem

Ten napój skutecznie pobudzi metabolizm do pracy i pomoże spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Będzie także stymulował wydalanie soli z organizmu, co jest konieczne, aby oczyścić krew i ciało.

Składniki

Sposób przygotowania

Obierz i posiekaj ząbki czosnku, a następnie umieść je w szklanym słoiku. Zalej czosnek czerwonym winem. Zamknij szczelnie słoik i umieść na parapecie lub w innym dobrze nasłonecznionym miejscu. Pozostaw na 2 tygodnie.

Po tym czasie odcedź napój i przelej do szklanego naczynia. Zalecana dawka to 1 łyżka stołowa 3 razy dziennie przez miesiąc.

Zielony sok oczyszczający krew

zielone smoothie oczyszczające krew

Sok z zielonych produktów to idealny sposób na wyeliminowanie toksyn i zanieczyszczeń z krwiobiegu. Sok ten stymuluje także metabolizm i wspomaga utratę zbędnych kilogramów.

Składniki

  • 1 garść szpinaku
  • 3 łodygi botwinki
  • 1 garść pietruszki
  • 2 jabłka
  • 1 cytryna
  • 1 ogórek

Sposób przygotowania

Umieść wszystkie składniki w blenderze i miksuj, aż uzyskasz gładką konsystencję. Podawaj napój schłodzony, aby w pełni wykorzystać jego właściwości.

Napar łopianowy

Łopian to roślina lecznicza o niezwykle silnym działaniu oczyszczającym pozwalająca wyeliminować toksyny z układu krwionośnego i limfatycznego.

Herbatę łopianową można stosować na takie dolegliwości jak opuchlizna i zatory, a zawarte w niej substancje pomagają wydalić szkodliwe substancje przez skórę i mocz. Co więcej, łopian pomaga pozbyć się z organizmu nadmiaru kwasu moczowego.

Napar z łopianu zaleca się także osobom zmagającym się z zapaleniem stawów, wysypką, trądzikiem, nadkwasotą, kamieniami nerkowymi, problemami z wątrobą, dną moczanową lub rwą kulszową.

Polecamy przeczytać także: Oczyszczenie krwi z toksyn – 9 przypraw

Herbata z mniszka

Herbata z mniszka

Herbata z mniszka to jeden z najskuteczniejszych i najpopularniejszych napojów oczyszczających krew.

Doskonale zwalcza takie dolegliwości jak retencja płynów i odkładanie się toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii w organizmie. Stosowanie tego naparu jest całkowicie bezpieczne i w szybki i efektywny sposób pozwala usunąć szkodliwe substancje z krwiobiegu.

Herbata pokrzywowa

To jeszcze jeden doskonały napój, który pomoże Ci oczyścić krew. Dzięki herbacie z pokrzywy wydalisz z organizmu toksyczne substancje zagrażające zdrowiu i pogarszające jakość życia.

Napar ten ma silne działanie moczopędne, dzięki czemu wspomaga także funkcjonowanie nerek i wątroby.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.