Oczyszczenie krwi z toksyn - 9 przypraw

Oczyść krew z toksyn, uwzględniając naturalne środki spożywcze w swojej diecie. Przyprawy i zioła mogą bowiem okazać się szybkim, łatwym i skutecznym rozwiązaniem.
Oczyszczenie krwi z toksyn - 9 przypraw
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Okairy Zuñiga

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Oczyszczenie krwi z toksyn przy wykorzystaniu ziół i przypraw powinno wykonywać się jedynie raz do roku. Jedną z funkcji krwi jest transport tlenu i składników pokarmowych do komórek. Krew i jej poszczególne składniki spełniają wiele istotnych zadań, mających na celu podtrzymanie procesów życiowych.

  • Układ oddechowy: dostarcza tlen do każdej komórki i odprowadza dwutlenek węgla przez płuca.
  • Układ odpornościowy: wraz z białymi krwinkami i przeciwciałami w osoczu chroni organizm przed infekcjami.
  • Układ wydalniczy: pobiera zbędne produkty przemiany materii i przenosi do płuc oraz innych narządów wydalających jak nerki, czy skóra.
  • Funkcja transportowa: transportuje białko, tłuszcz, węglowodany, hormony, itp.
  • Funkcja termostatyczna: reguluje poziom wody i jonów w organizmie oraz temperaturę ciała.

Do gromadzenia się toksyn w krwi może przyczynić się:

  • Zbyt mała aktywność fizyczna
  • Dieta uwzględniająca wysoką zawartość  białka zwierzęcego
  • Brak zdrowej żywności

Złe nawyki mogą być podłożem poważnych problemów, w tym ataku serca lub nowotworu.

1. Czosnek skutecznym sposobem na oczyszczenie krwi z toksyn

Czosnek

Czosnek pomaga zapobiec nadciśnieniu i poprawić krążenie, ponieważ obniża poziom złego cholesterolu (LDL) we krwi. Chroni krew płynącą w tętnicach, zwłaszcza aortę, tętnice wieńcowe i tętnice mózgowe, zapewniając przy tym stały przepływ krwi do narządów.

Czosnek jest bogaty w związki siarkowe (allicyna), zadaniem których jest oczyszczenie krwi z toksyn i pozbycie się szkodliwych mikroorganizmów znajdujących się w jelitach.

Uwzględnienie czosnku w codziennej diecie niesie ze sobą niewiarygodne korzyści zdrowotne.

2. Mniszek lekarski

Roślina rosnąca dziko na skraju pól i ogrodów posiada charakterystyczne żółte kwiaty i ząbkowane liście. Mniszek zawiera duże ilości przeciwutleniaczy i składników odżywczych, które oczyszczają układ trawienny z toksyn.

Wspomaga również leczenie chorób wątroby i oczyszczenie krwi z toksyn. Najprostszym sposobem jej spożycia będzie przygotowanie herbaty poprzez gotowanie liści mniszka lekarskiego.

Taki trunek może okazać się doskonałym zamiennikiem tradycyjnej małej czarnej. Zalecana dzienna dawka to wypicie maksymalnie 3 filiżanek herbaty z mniszka lekarskiego.

3. Kurkuma

Roślina pochodząca z Indii jest znana i używana od wieków. Mimo, że częściej sięgamy po nią ze względu na jej walory smakowe, to kurkuma posiada również wiele właściwości leczniczych.

Jedną z nich jest wspomaganie walki z nowotworem . Jest w stanie pomóc naprawić uszkodzenia DNA i złagodzić przewlekłe stany zapalne. Ponadto, kurkuma działa przeciwzapalnie i pomaga zapobiegać chorobom serca oraz wystąpieniu skrzepów krwi.

Zapobiega również gromadzeniu się płytek miażdżycowych w tętnicach i obniża poziom złego cholesterolu (LDL).

4. Bazylia lekarstwem na oczyszczenie krwi z toksyn

Bazylia

Bazylia pomaga w oczyszczeniu toksyn znajdujących się w wątrobie i nerkach. Wspomaga leczenie zaburzenia trawienia i infekcji. Ponadto, działając jako lek moczopędny, skutecznie usuwa wszelkie toksyny zgromadzone w krwi.

5. Kolendra siewna

Kolendra siewna to zioło, które oczyszcza toksyny w krwi, szczególnie występujące w postaci rtęci i innych szkodliwych minerałów.

Nadmiar rtęci we krwi jest bardziej powszechnym problemem, niż myślisz. Pierwiastek ten jest nie tylko składnikiem wypełnień dentystycznych. Jego źródłem mogą być niektóre rodzaje ryb, które mogą przyczynić się do zwiększenia poziomu rtęci we krwi.

6. Ostropest plamisty

Nasiona ostropestu plamistego bogate w flawonoidy są bardzo popularne w dziedzinie medycyny. Pomagają naprawić uszkodzone komórki i chronią przy tym nowe komórki.

Wspierają także produkcję enzymów, które są niezbędne w procesie przekształcania toksyn w postać rozpuszczalną w celu wyeliminowania ich z organizmu.

7. Pokrzywa

Pokrzywa

Liście pokrzywy pomagają w oczyszczeniu krwi z toksyn, z powodu ich czynnych środków, takich jak histamina i kwas mrówkowy. Jest to również środek homeostatyczny, co oznacza, że ma zdolność do powstrzymywania krwotoków i zwalczania krwotoku macicznego.

Ponadto, pokrzywa pomaga w leczeniu hemofilii, bólów miesiączkowych, krwioplucia i zaburzeń, które towarzyszą menopauzie.

W celu zwalczenia owych problemów zaleca się spożycie łyżki soku ze świeżej pokrzywy. W przypadku krwawienia z nosa, wystarczy namoczyć bawełnianą ściereczkę sokiem i włożyć do nosa.

8. Miodla indyjska

Przeciwutleniacze znajdujące się w miodle indyjskiej (Azadirachta indica) usuwają toksyny, wolne rodniki i bakterie z wątroby oraz krwi. Zaleca się spożycie herbaty z miodly indyjskiej raz dziennie. Jeśli smak jest zbyt gorzki, możesz dodać do niej miód.

9. Kanianka

Kanianka jest rośliną pasożytniczą, która zawiera wysoki poziom flawonoidów. Jest to silnie działająca roślina detoksykacyjna, która pomaga pozbyć się nadmiaru toksyn z wątroby.

Ponadto kanianka skutecznie oczyszcza krew z toksyn, dzięki  zawartości wielu mikroorganizmów. Na dodatek, pomaga utrzymać skórę w dobrej kondycji zdrowotnej.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.