Soda i cytryna – 4 przydatne przepisy

Soda i cytryna mogą być wykorzystane jako składniki pozwalające na regulowanie wielu funkcji organizmu. Jednak nie są one lekarstwem na wszystkie schorzenia, określone rodzaje chorób muszą być leczone pod nadzorem lekarza.
Soda i cytryna – 4 przydatne przepisy

Ostatnia aktualizacja: 22 marca, 2022

Jest to jeden z najbardziej znanych naturalnych środków leczniczych na świecie. Soda i cytryna to dwa składniki wpływające na zasadowość ludzkiego organizmu, oferując w ten sposób naprawdę niezwykłe korzyści dla zdrowia – i to właśnie nimi zajmiemy się w dzisiejszym artykule.

Soda i cytryna – ich korzystny wpływ na zdrowie

Istnieją pewne kontrowersje związane z opisywanym specyfikiem. Wszelkie problem pojawiają się w momencie, gdy jest on traktowana jako swego rodzaju panaceum na wszelkie schorzenia.

Musimy pamiętać, że jest to jedynie prosty napój, któremu nie należy przypisywać cudownych właściwości uzdrawiających lub oczekiwać od niego natychmiastowego wyleczenia poważnych chorób. Oznacza to ni mniej, ni więcej, tylko tyle, że jest on dokładnie tym, co sugeruje jego nazwa, czyli suplementem diety.

Soda oczyszczona i cytryna

Soda i cytryna wchodzą razem w skład specyfiku, który może pomóc w regulowaniu podstawowych funkcji życiowych organizmu, wpływać na poprawę Twojego samopoczucia oraz utratę wagi ciała, zwalczać stany zapalne i usprawniać procesy usuwania toksyn z organizmu…

Ale nie będzie on w stanie wyleczyć Cię z na przykład nowotworów. Czy więc soda i cytryna oferują jakiekolwiek korzyści? Z pewnością. Ale pamiętaj, aby przyjmować wszelkie suplementy diety zgodnie z zaleceniami i zachować umiar w ich stosowaniu.

Mając to na uwadze, rzućmy okiem na niektóre z korzyści zdrowotnych, jakie soda i cytryna mają Ci do zaoferowania:

1. Zdrowe nerki

Może jesteś jedną z tych osób, które miały pecha zapaść na dowolne z wielu możliwych schorzeń nerek lub dróg moczowych, jak na przykład kamica nerkowa lub niewydolność nerek.

Każda z chorób tych narządów może negatywnie wpłynąć na ogólny stan Twojego zdrowia, ale jest na to stosunkowo prosta metoda, którą można zastosować po każdym posiłku: szklanka wody, w której powinna znaleźć soda i cytryna – wystarczy jedna łyżka sody oczyszczonej i kilka kropel soku z cytryny.

Nerki

Tak przygotowany specyfik przyczyni się do podniesienia pH Twojego organizmu, obniżając ogólny stopień jego zakwaszenia.

Funkcjonowanie nerek poprawi się, dzięki czemu będą one w stanie skuteczniej oczyszczać krew, pozostawiając w ten sposób mniej szkodliwych zanieczyszczeń w pęcherzu moczowym, które mogą wywołać infekcję.

Środek ten zalecany jest przez wielu nefrologów, bowiem pomoże Ci on przywrócić równowagę wielu funkcji Twojego organizmu i dodatkowo zapewni poprawę samopoczucia.

Gdy nerki nie działają prawidłowo, poziom zakwaszenia organizmu wzrasta, co nie jest dobrą informacją dla Twojego zdrowia – opisywany specyfik jest cechuje się mocnym odczynem zasadowym, a więc będzie neutralizować zakwaszenie. Krótko mówiąc, soda i cytryna wyjdą Ci na zdrowie.

2. Lepsze trawienie

Nasze babcie zawsze mawiały, że nie ma niczego lepszego w przypadku problemów z trawieniem niż łyżka sody oczyszczonej rozpuszczona w szklance wody.

Jeśli dodasz do niej kilka kropli soku z cytryny, jedzenie będzie znacznie skuteczniej trawione, a dodatkowo zlikwidujesz problem nadmiernego stężenia kwasów w żołądku powodujących jego stany zapalne, a także i przełyku.

Soda i cytryna dodatkowo zapobiegają powstawaniu gazów (wzdęć) i znienawidzonej przez wszystkich zgagi.

Brzuch kobiety

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy Twój organizm cierpi z powodu nadmiernego stopnia zakwaszenia i potrzebujesz jakiegoś sposobu na zaradzenie temu problemowi, zwróć uwagę na funkcjonowanie swojego układu pokarmowego.

Jeśli regularnie, lecz z trudem oddajesz twarde stolce lub jeśli spędzasz zbyt dużo czasu podczas każdej z wizyt w toalecie, albo też cierpisz na uporczywe zaparcia, nie wahaj się przed zastosowaniem specyfiku, w skład którego wchodzi soda i cytryna. Jego zażycie pozwoli Ci oczyścić swoje jelita z nadmiaru toksyn i fermentujących resztek jedzenia.

3. Zdrowa wątroba

Soda i cytryna tworzą zasadowy napój, który może zdziałać prawdziwe cuda dla zdrowia Twojej wątroby. Oba składniki działają jako katalizator w celu ułatwienia wątrobie skutecznego przeprowadzania procesów oczyszczania ciała.

Pamiętaj, że wątroba jest swoistym laboratorium, które bierze udział w odtruwaniu organizmu, oczyszcza krew i syntetyzuje niezbędne witaminy oraz enzymy.

 

Wypijana codziennie na czczo szklanka wody z łyżką sody oczyszczonej i kilkoma kroplami soku z cytryny zawierać będzie witaminę C i przeciwutleniacze – jest to więc świetny sposób na zapewnienia zdrowia Twojej wątrobie oraz jej prawidłowego funkcjonowania.

4. Utrata wagi

Czy interesuje Cię coś do zwiększenia skuteczności działania Twojej diety odchudzającej? To nie musisz już szukać dalej. Weź łyżkę sody oczyszczonej, rozpuść ją w szklance wody z sokiem z połowy cytryny i pij codziennie na pusty żołądek.

Soda i cytryna pomogą Ci oczyścić organizm z toksyn i obcych elementów, które mogą wywoływać stany zapalne, uszkodzenia jelit i zatrzymywanie wody w organizmie.

Podniesienie wartości pH do poziomu zasadowego powoduje przyśpieszone spalanie tłuszczu, co naturalnie przekłada się na sprawną utratę wagi.

Soda i cytryna – jak prawidłowo zażywać te składniki?

Najczęstszym sposobem zażywania sody oczyszczonej z cytryną to picie z rana obu składników rozpuszczonych w szklance wody, na pusty żołądek. Woda powinna być letnia, a nie gorąca lub zimna.

Wystarczy łyżka sody oczyszczonej całkowicie rozpuszczonej w wodzie wraz z sokiem z połowy cytryny. Środek ten jest idealny na potrzeby przeprowadzenia detoksykacji, utraty wagi i dodatkowo stymuluje regenerację wątroby.

Picie sody i cytryny

Jeśli zażywasz ten specyfik z myślą o swoich nerkach, wypij po pół szklanki po każdym ze swoich dwóch głównych posiłków w ciągu dnia.

Należy jednak mieć na uwadze, że opisywany w tym artykule napój nie jest wskazany dla osób zmagających się z nadmiarem sodu w organizmie. Powinieneś również ograniczyć korzystanie z tego środka jeśli cierpisz na zapalenie błony śluzowej żołądka, ponieważ może on spowodować uczucie dyskomfortu.

Pamiętaj, że jest to dobry środek do codziennego poprawiania sobie samopoczucia, ale nie powinien być traktowany jako cudowny lek na wszelkie problemy.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.