Chore nerki – symptomy i leczenie

Czerwiec 26, 2015

Nerki to organ, który jest podatny na infekcje. Podczas infekcji nerek, odczuwamy intensywny ból w dole pleców i w okolicy miednicy, mogą też występować stany podgorączkowe. Jeżeli miałaś kiedykolwiek chore nerki, wiesz jaka to problematyczna dolegliwość, dlatego też chcemy opowiedzieć nieco więcej o tych infekcjach i podpowiedzieć jak sobie z nimi radzić.

Skąd wiemy, że nasze nerki cierpią z powodu infekcji?

2#ból-nerki.jpg

Infekcja jednej, a czasem nawet obu nerek, występuje kiedy nerki zostaną zaatakowane przez bakterie, które doprowadzają do stanu zapalnego i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie organu. Przy infekcjach nerek występują także objawy w drogach moczowych, które mogą nas informować, że z naszymi nerkami dzieje się coś złego. Zauważamy wtedy zmianę koloru moczu, a nawet cierpimy z powodu bólu występującego podczas oddawania moczu. Poznajmy jednak szczegóły przyczyn, które powodują infekcje nerek.

Przyczyny infekcji nerek:

 • bakterie
 • zapalenie pęcherza moczowego
 • kamienie nerkowe
 • zakażenie nerek (częściej występuje u kobiet)
 • cukrzyca
 • genetyczne nieprawidłowości związane z nerkami
 • torbiele w nerkach
 • niektóre formy niedokrwistości
 • niska odporność i osłabiony układ immunologiczny

Jakie objawy mogą występować przy infekcji nerek

 • ból brzucha, dolnej części pleców, a nawet pachwiny
 • zmęczenie
 • stan podgorączkowy
 • silna potrzeba częstego oddawania moczu, zwykle w małych ilościach
 • ból i pieczenie podczas oddawania moczu
 • dreszcze
 • nudności
 • utrata apetytu

Domowe sposoby na infekcje nerek

Na pewno wiesz, że to twój lekarz powinien ustalić sposób leczenia, bo często antybiotyki są niezbędne w walce z infekcjami nerek. W domu jednak możesz stosować kilka sprawdzonych sposobów, które sprawią, że twoje nerki będą funkcjonowały lepiej i sprawniej, jak również wpłyną pozytywnie na cały układ moczowy.

1. Jedna łyżeczka sody oczyszczonej spożywana codziennie

3#:soda-oczyszczona.jpg
Nic bardziej prostego, a jednocześnie skutecznego. Wystarczy wypić szklankę wody z dodatkiem jednej łyżeczki sody oczyszczonej, po głównym posiłku. Pewnie zastanawiasz się teraz po co? A po to, że pomaga nerkom lepiej filtrować, ułatwiając ich pracę i oczyszczając je, usuwając w ten sposób wszelkie toksyny, które mogą się przyczynić do powstania infekcji. Teraz już wiesz, jak dobrze jest wypijać roztwór z jednej łyżeczki sody oczyszczonej codziennie.

2. Pij dużo wody

4#:nerki.jpg
To podstawa. Dwa litry wody dziennie. W ten sposób eliminujemy toksyny z organizmu, sprawiamy, że nerki lepiej funkcjonują, poprawiamy też funkcje wątroby, serca i całego ciała. Im więcej wody pijemy, tym lepiej eliminujemy bakterie, które są szkodliwe dla naszych nerek. Możemy dodać kilka kropli cytryny, czym poprawimy smak. Pamiętajmy jednak, aby do wody nie dodawać cukru.

3. Najlepszy sok dla naszych nerek? Sok żurawinowy!

5#nerki.jpg
Udowodniono podczas wielu badań, że sok żurawinowy zapobiega przyleganiu bakterii do ścian dróg moczowych i w ten sposób ułatwia wydalanie ich wraz z moczem, oczyszczając tym samym nerki. Najlepiej wypijać co najmniej dwie filiżanki dziennie. Jeżeli sok żurawinowy okazałby się trudny do zdobycia, można go zastąpić sokiem winogronowym. Nie wahaj się, to naprawdę działa!

4. Woda kokosowa i jej dobrotliwe właściwości dla nerek

6#:nerki.jpg
Zarówno woda kokosowa, jak i olej kokosowy mają cudowne właściwości, dzięki którym pomagają oczyścić nerki z zalegających w nich bakterii. Oprócz tego, są produktami silnie antybakteryjnymi, mogącymi zlikwidować nawet bakterię E. coli (pałeczka okrężnicy), która bywa odporna – nawet na antybiotyki. Tak więc, nie wahaj się wypijać nawet dwie szklanki wody kokosowej w ciągu dnia, jedną po przebudzeniu i drugą przed snem. Do tego, idealnie jest spożywać dwie łyżeczki oleju kokosowego dziennie, twoje nerki będą ci wdzięczne.

5. Korzyści wynikające z jedzenia szparagów

7#:nerki.jpg
Wiedziałaś, że jedzenie szparagów przynosi wiele korzyści dla organizmu? Szparagi sprawdzają się wspaniale w oczyszczaniu dróg moczowych, a także są wstanie pomóc nam w leczeniu infekcji, które zaatakowały nerki i drogi moczowe. Nie przejmuj się tym, że kiedy je jesz, twój mocz brzydko pachnie, to normalne. Na pewno nie pożałujesz, bo substancje lecznicze zawarte w szparagach przyczynią się do pozbycia się wszelkich dolegliwości związanych z nerkami. Nie wahaj się dodawać szparagów do swoich sałatek, i w ten sposób dbać o dwoje zdrowie!

6. Ocet jabłkowy

8#:nerki.jpg
Jeżeli cierpimy na zapalenie dróg moczowych, bardzo pomocne może okazać się picie szklanki wody z dodatkiem jednej łyżki octu jabłkowego. Produkt ten sprawdza się również świetnie w poprawianiu przemiany materii, w zasadzie ma dobroczynny wpływ na cały układ pokarmowy, jak i układ moczowy. Co ty na to, aby codziennie wypijać szklankę wody z łyżką octu jabłkowego, po obiedzie? Na pewno nie pożałujesz.

7. Cudowne działanie koktajlu z selera

9#:nerki.jpg
To bardzo prosta i skuteczna strategia, dzięki której stopniowo pozbędziesz się infekcji nerek. W jaki sposób należy przygotować koktajl, aby jego działanie było skuteczne? To bardzo proste, wystarczy wymieszać w blenderze dwie łodygi selera, dwa grube plastry ananasa i filiżankę naparu z rumianku. Następnie, należy wymieszać koktajl z litrem wody i pić w ciągu dnia. Zobaczysz jak dobrze się po nim poczujesz!

WIĘCEJ DLA CIEBIE