Soda oczyszczona na odkwaszenie organizmu

Obecny styl życia oraz niewłaściwa dieta mogą doprowadzić do różnego typu zaburzeń. Równowaga kwasowo-zasadowa jest niezbędna do prawidłowego eliminowania toksyn i wchłaniania składników odżywczych.
Soda oczyszczona na odkwaszenie organizmu
Maricela Jiménez López

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Maricela Jiménez López.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Jeśli znajdziesz chwilę do namysłu, to szybko zdasz sobie sprawę z tego, że większość spożywanych na co dzień potraw wpływa zakwaszająco na Twój organizm. Z czasem może to doprowadzić do nieprawidłowości i chorób. Istotną kwestią w codziennym odżywianiu jest więc odkwaszenie organizmu. Do tego celu znakomicie nadaje się soda oczyszczona.

Zobacz jak soda oczyszczona pomoże Ci przeprowadzić detoks organizmu i wyrównać jego równowagę kwasowo-zasadową.

Soda oczyszczona – 7 przepisów na odkwaszenie organizmu

Pożywienie takie, jak napoje gazowane, czerwone mięso, słodycze, produkty mączne, kiełbasy i wiele innych zazwyczaj jest niezwykle kuszące i trudno się mu oprzeć.

Jednakże zjadanie zbyt dużych ich ilości może doprowadzić do zakwaszenia organizmu i wynikających z tego poważnych problemów zdrowotnych.

Dlaczego utrzymywanie równowagi kwasowo-zasadowej jest ważne?

Dla zrozumienia powagi tej kwestii niezbędna jest znajomość skali pH. Skala ta zawiera wartości z przedziału od 0 do 14. Jej zadaniem jest określenie odczynu zasadowego, neutralnego lub kwaśnego danej substancji, w tym przypadku naszego ciała.

Zero oznacza ekstremalnie kwaśne środowisko, 7 jest odczynem obojętnym, natomiast 14 odpowiada maksymalnej zasadowości.

Organizm ludzki do prawidłowego funkcjonowania wymaga pH o wartościach mieszczących się między 7,35 a 7,45, które można uznać za zrównoważony, neutralny poziom pH.

Nieprawidłowy styl życia oraz tak powszechne w dzisiejszych czasach złe nawyki żywieniowe mogą niestety prowadzić do zaburzenia poziomu pH.

 

Brzuch kobiety

W efekcie organizm wykazuje bardziej kwaśny od naturalnego odczyn. Prowadzi to do zaburzeń wydalania toksyn i mniej efektywnego wchłaniania składników odżywczych. Dlatego też niezwykle ważną kwestią jest rozwiązanie tego problemu. Należy więc znaleźć sposób na przywrócenie zrównoważonego, neutralnego poziomu pH w organizmie.

Na szczęście praktycznie w każdym domu można znaleźć znakomity środek na wszelkie problemy dotyczące zakwaszenia. Jest nim soda oczyszczona.

Soda oczyszczona znakomicie neutralizuje kwas w organizmie

Recepta na złagodzenie problemów trawiennych wywołanych nadmiarem kwasów

Ten sposób pomoże ograniczyć uciążliwe problemy powodowane przez kwasy żołądkowe i poprawi kondycję układu pokarmowego.

Rozpuść ¼ łyżeczki sody oczyszczonej w szklance wody. Tak uzyskaną mieszaninę wypij po każdym posiłku.

Recepta na zmniejszenie poziomu zakwaszenia krwi

Do tego celu możesz posłużyć się opisaną powyżej metodą, z jedną jednak różnicą. Szklankę mieszaniny wypijaj nie po posiłkach, ale rano na czczo i wieczorem, tuż przed snem.

Skuteczna mikstura: soda oczyszczona i ocet jabłkowy

Napój sporządzony według opisywanej receptury cechuje się pH o wartości 7. Czyni go to znakomitym neutralnym środkiem, który doda Ci energii.

Ocet jabłkowy i soda oczyszczona na zakwaszenie

Zmieszaj dwie łyżki stołowe octu jabłkowego z ¼ łyżeczki sody oczyszczonej i pij tak uzyskaną mieszaninę dwa lub trzy razy dziennie na czczo, przed posiłkiem.

Odświeżający napój: cytryna i soda oczyszczona

Opisany poniżej prosty przepis to świetny sposób na szybką neutralizację kwasu w organizmie i uniknięcie problemów powodowanych przez nadmierne zakwaszenie.

Wyciśnij sok z cytryny, rozcieńcz go z wodą i dodaj ¼ łyżeczki podstawowego składnika, jakim naturalnie jest soda oczyszczona. Mieszanina natychmiast rozpocznie gazować, należy ją wypić natychmiast, przed całkowitym uwolnieniem się gazów. Powszechnie pija się ją po obfitym posiłku, ale można zażywać ją również regularnie, dwa razy dziennie.

Soda oczyszczona i limonka

Mieszaninę tę przygotowuje się w analogiczny sposób jak opisaną powyżej, ale tym razem zamiast cytryny należy użyć limonki. Podobnie jak w przypadku przepisu opartego o cytrynę mikstura ta pomaga utrzymać prawidłowy poziom sodu oraz potasu.

Limonki

Jest ona naprawdę dobrym rozwiązaniem dla osób zmagających się z zatrzymywaniem płynów, będącym wynikiem zaburzonej gospodarki sodowej.

Recepta dla osób zmagających się z poziomem sodu

Gdy w organizmie zaczyna gromadzić się sód, stanowi to potencjalne źródło problemów zdrowotnych, szczególnie jeśli ta sytuacja zostanie zlekceważona.

Zagrożenie to można w łatwy sposób wyeliminować. Zmieszaj 1/8 łyżeczki sody oczyszczonej, 1/16 łyżeczki proszku potasowego i ¼ łyżeczki kwasku cytrynowego.

Tę mieszaninę należy rozpuścić w połowie szklanki wody i pić dwa razy dziennie na czczo.

Recepta na zneutralizowanie zakwaszenia i przywrócenie normalnego funkcjonowania organizmu

Ten prosty przepis pozwoli zneutralizować poziom zakwaszenia w organizmie, a także odzyskać prawidłowy poziom sodu i potasu. Dzięki temu możliwe będzie przywrócenie dobrej kondycji zdrowotnej całego ciała.

W tym celu niezbędna będzie soda oczyszczona, proszek potasowy oraz sok z cytryny w równych proporcjach. Tak uzyskaną mieszaninę należy zażywać dwa razy dziennie na pusty żołądek.

Ważna informacja!

  • Aby uzyskać optymalne rezultaty dzięki opisanym powyżej receptom na regulację poziomu zakwaszenia, kurację należy wspomagać, pijąc większe ilości wody podczas posiłków.
  • Woda odpowiednio neutralizuje pożywienie, zapobiega więc tym samym powstawaniu nadmiernego zakwaszenia.
  • Upewnij się również, że ostatni posiłek dnia jest lekki, staraj się zjeść go co najmniej na 2 godziny przed snem.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.