Soda oczyszczona na odkwaszenie organizmu

Obecny styl życia oraz nie właściwa dieta mogą doprowadzić do zaburzeń. Aby Równowaga kwasowo-zasadowa jest niezbędna, aby nasz organizm eliminował toksyny oraz prawidłowe wchłaniał składniki odżywcze.

Jeśli znajdziesz chwilę do namysłu, to szybko zdasz sobie sprawę z tego, że większość potraw, z którymi masz codziennie do czynienia ma wpływ na zakwaszanie Twojego organizmu. A z czasem może ono przekształcić się w chorobę.

Istotną kwestią w codziennym odżywianiu się jest odkwaszenie organizmu, do czego znakomicie nadaje się soda oczyszczona. Zobacz jak soda oczyszczona pomoże ci przeprowadzić detoks.

Soda oczyszczona – 7 przepisów na odkwaszenie organizmu

Pożywienie takie, jak napoje gazowane, czerwone mięso, słodycze, mączne, kiełbasy i wiele innych zazwyczaj jest niezwykle kuszące i trudno się mu oprzeć.

Jednakże zjadanie zbyt dużych ich ilości może doprowadzić do zakwaszenia organizmu i wynikających z tego poważnych problemów zdrowotnych.

Dlaczego tak istotną kwestią jest utrzymywanie równowagi kwasowej w organizmie?

Do zrozumienia powagi tej kwestii niezbędna jest znajomość skali pH. Zawiera ona wartości z przedziału od 0 do 14, a jej przeznaczeniem jest określenie odczynu zasadowego lub kwaśnego danej substancji, w tym przypadku naszego ciała.

Zero oznacza ekstremalnie kwaśne środowisko, natomiast 14 odpowiada maksymalnej zasadowości.

Organizm ludzki do prawidłowego funkcjonowania wymaga pH o wartościach mieszczących się między 7,35 a 7,45, które można uznać za zrównoważony, neutralny poziom pH.

Nieprawidłowy styl życia oraz tak powszechne w dzisiejszych czasach złe nawyki żywieniowe mogą prowadzić do zaburzenia poziomu pH.Brzuch kobiety

W efekcie organizm uzyskuje bardziej kwaśny od naturalnego odczyn, w wyniku czego nie eliminuje toksyn i mniej efektywnie wchłaniania składniki odżywcze.

Z tego też powodu niezwykle ważną kwestią jest rozwiązanie tego problemu i znalezienie drogi do przywrócenia zrównoważonego, neutralnego poziomu pH organizmu.

Na szczęście w praktycznie każdym domu można znaleźć znakomite remedium na wszelkie problemy dotyczące zakwaszenia, jakim jest soda oczyszczona.

Soda oczyszczona znakomicie neutralizuje kwas w organizmie

Recepta na złagodzenie problemów trawiennych wywołanych nadmiarem kwasów

W celu ograniczenia uciążliwych problemów powodowanych przez kwasy żołądkowe i poprawienia kondycji układu pokarmowego, należy rozcieńczyć ¼ łyżeczki sody oczyszczonej w szklance wody, a tak uzyskaną mieszaninę wypić po każdym posiłku.

Recepta na złagodzenie poziomu zakwaszenia krwi

Do tego celu możesz posłużyć się opisaną powyżej metodą, z tą jednak różnicą, że szklankę mieszaniny wypij nie po posiłku, ale rano po obudzeniu się i wieczorem, tuż przed snem.

Skuteczna mikstura: soda oczyszczona plus ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy

Napój sporządzony według opisywanej receptury cechuje się pH o wartości 7, co czyni go znakomitym rozwiązaniem dodającym Ci energii.

Wystarczy zmieszać dwie łyżki do zupy octu jabłkowego z ¼ łyżeczki proszku, jakim jest soda oczyszczona i pić tak uzyskaną mieszaninę dwa lub trzy razy dziennie na czczo.

Odświeżający napój: cytryna plus soda oczyszczona

Opisany poniżej prosty przepis to świetny sposób na szybką neutralizację kwasu w organizmie i uniknięcie problemów powodowanych przez nadmierne zakwaszenie.

Musisz wycisnąć sok z cytryny, rozcieńczyć go w wodzie i dodać ¼ łyżeczki podstawowego składnika, jakim naturalnie jest soda oczyszczona.

Mieszanina natychmiast rozpocznie gazować, należy ją wypić przed całkowitym uwolnieniem się gazów. Powszechnie pija się ją po obfitym posiłku, ale można po prostu zażywać ją dwa razy dziennie.

Soda oczyszczona plus limonka

Limonki

Mieszaninę tę przygotowuje się w analogiczny sposób jak opisaną powyżej, ale tym razem zamiast cytryny należy użyć limonki. Podobnie jak w przypadku przepisu opartego o cytrynę mikstura ta pomaga utrzymać prawidłowy poziom sodu oraz potasu.

Jest ona naprawdę dobrym rozwiązaniem dla osób zmagających się z zatrzymywaniem płynów w organizmie z uwagi na zaburzoną gospodarkę sodową.

Recepta dla osób zmagających się z poziomem sodu

Gdy w organizmie zaczyna odkładać się sód, pojawia się potencjalne źródło problemów zdrowotnych, szczególnie jeśli ta sytuacja zostanie zlekceważona.

Można w łatwy sposób zlikwidować to zagrożenie, wystarczy bowiem zmieszać 1/8 łyżeczki bohatera naszego dzisiejszego artykułu, którym jest soda oczyszczona, 1/16 łyżeczki proszku potasowego i ¼ łyżeczki kwasku cytrynowego.

Tę mieszaninę należy rozpuścić w połowie szklanki wody i pić dwa razy dziennie na czczo.

Recepta na zneutralizowanie zakwaszenia i przywrócenie normalnego funkcjonowania organizmu

Ten prosty przepis pozwoli zneutralizować poziom zakwaszenia w organizmie, a także odzyskać prawidłowy poziom sodu i potasu. Dzięki temu możliwe będzie przywrócenie dobrej kondycji zdrowotnej całego ciała.

W tym celu należy niezbędna będzie soda oczyszczona, proszek potasowy oraz sok z cytryny w równych proporcjach. Tak uzyskaną mieszaninę należy zażywać dwa razy dziennie na pusty żołądek.

Ważna informacja!

  • Aby uzyskać optymalne rezultaty dzięki opisanym powyżej receptom na regulację poziomu zakwaszenia, należy je uzupełniać poprzez picie większej ilości wody podczas posiłków.
  • Woda pomaga odpowiednio neutralizować pożywienie zapobiegając tym samym powstawaniu nadmiernemu zakwaszeniu.
  • Upewnij się, że ostatni posiłek dnia jest lekki, staraj się zjeść go co najmniej 2 godziny przed pójściem spać.
WIĘCEJ DLA CIEBIE