Ślub marzeń - o czym pamiętać, żeby wszystko dobrze zorganizować?

Planując ślub marzeń, należy pamiętać o wielu ważnych elementach. Odpowiednie zorganizowanie pomoże Wam uniknąć zbędnego stresu!
Ślub marzeń - o czym pamiętać, żeby wszystko dobrze zorganizować?
Isbelia Esther Farías López

Napisane i zweryfikowane przez filozof Isbelia Esther Farías López.

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Kiedy para postanawia pójść o krok dalej w swoim związku i się zaręczyć, często jest przepełniona ekscytacją i szczęściem. Często zastanawia się również, jak najlepiej zorganizować ślub marzeń.

Oczywiście są podekscytowani, gdy mogą się już podzielić wiadomościami z rodziną i przyjaciółmi w wielu przypadkach zaczyna się pojawiać niepokój. Dom zaczyna zapełniać się czasopismami ślubnymi i broszurami dotyczącymi domów ślubnych. Mówi się o gościach, posiłkach, miesiącu miodowym, pierścionkach… Ostatecznie ślub marzeń wydaje się przerastać parę pod względem organizacji.

W związku z tym podajemy dziś kilka cennych wskazówek na ten temat.

Ślub marzeń – jak go zorganizować

Przede wszystkim zaleca się, aby oboje aktywnie uczestniczyli w organizacji i przygotowaniach. W ten sposób cała odpowiedzialność nie spadnie na pannę młodą lub pana młodego.

Oboje powinniście też mieć świadomość, że w pewnym momencie konieczne może być delegowanie zadań. Następnie powinieneś spróbować wybrać osoby, którym ufasz, aby ci pomogły.

Aby nikt z was nie był zbyt zestresowany, najlepszą opcją jest rozdzielenie różnych zadań przez parę młodą. Krótko mówiąc, wspólna praca nad wszystkim krok po kroku pomoże wam obojgu nie być zbyt przytłoczonym.

1. Ustal datę i określ rodzaj ślubu

Wesele marzeń

Dobrym pomysłem jest wybranie daty z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, aby mieć wystarczająco dużo czasu na planowanie. Chociaż wiele osób ma szczególny dzień dla młodej pary (np. rocznicę), należy wziąć pod uwagę inne czynniki.

W zależności od pory roku, w której zdecydujesz się zawrzeć małżeństwo, należy pamiętać o ważnych rzeczach, takich jak na przykład sukienka. W końcu zimowa suknia ślubna to nie to samo, co ta, którą można nosić na letnim weselu. Musisz pamiętać, że wszystko musi być dokładnie zaplanowane i połączone, aby wesele było Twoich marzeń.

Dobrym pomysłem jest również omówienie, czy ceremonia będzie miała charakter wyłącznie cywilny, czy też chcesz mieć ceremonię religijną. Następnie koniecznie udaj się we wskazane miejsca, aby zarezerwować wybrany termin i materiał na kursy przedślubne.

2. Zrób listę gości

Zawsze rób pierwszy szkic listy gości razem. Najlepiej byłoby, gdyby została również zrecenzowana przez rodzinę i bliskich przyjaciół. Jest to dobry sposób na uniknięcie popełniania błędów, które mogłyby później wprawić w duże zakłopotanie.

Posiadanie tego pierwszego szkicu pozwala przejść dalej z organizacją ślubu, zwłaszcza że koszty są związane z liczbą zaproszonych osób.

3. Znajdź miejsce ślub marzeń

Najpierw musisz wybrać rodzaj uroczystości, aby wybrać odpowiednie miejsce. Aby to zrobić, musisz wybrać dzień lub noc, czy będzie to sala bankietowa, czy plenerowa, czy lokalizacja będzie klasyczna, tematyczna itp. Kiedy już je ustalisz, zacznij odwiedzać możliwe sale, aby znaleźć swoje ulubione i zarezerwować termin. Większość z nich jest przepełniona, więc należy to zrobić z dużym wyprzedzeniem.

Na tym etapie możesz również zdecydować o rodzaju oferowanego cateringu. Generalnie obiekty imprezowe mają już do zaoferowania własny catering. Jednak w wielu przypadkach nawet dekorację można dostosować do upodobań każdej pary i jej budżetu.

4. Zatrudnij innych profesjonalistów

W wielu przypadkach do niektórych zadań konieczne jest zatrudnienie personelu zewnętrznego. Jeśli nie są to usługi oferowane przez recepcję, konieczne jest znalezienie fachowców.

Oto kilka przykładów elementów, które mogą wymagać pomocy z zewnątrz:

  • Fotografia i filmowanie.
  • Muzyka i oświetlenie.
  • Makijaż i fryzura.
  • Pokazy specjalne (jeśli zdecydujesz się zabrać ze sobą artystów lub zespół na żywo).
  • Dodatkowi dekoratorzy.
  • Projekt bukietu ślubnego.

5. Wybierz strój panny młodej i pana młodego

Wybierz projektanta na garnitur pana młodego i suknię panny młodej. W ten sposób będziesz mogła powiedzieć im dokładnie, jaką suknię sobie wyobraziłaś na ślub marzeń. Prawdopodobnie zobaczysz kilka modeli. Następnie wykonają pomiary i rozpocznie się praca.

Przed ceremonią trzeba będzie jeszcze kilka razy wrócić na przymiarki i ewentualnie przeróbki. Możesz również zdecydować się na wspólne uszycie ubrań dla drużbów.

6. Znajdź obrączki

Oboje powinniście pójść i wybrać obrączki , które będą symbolem Waszego związku. Rodzajów obrączek jest coraz więcej, więc możesz wybrać według swojego budżetu i gustu.

Musisz także zdecydować, kto będzie odpowiedzialny za podanie obrączek przed ołtarzem.

7. Zrób zaproszenia

Najlepszą opcją jest wysłanie zaproszeń z dwu- lub trzymiesięcznym wyprzedzeniem. W ten sposób wszyscy goście mają możliwość zarezerwowania tego terminu, aby być z Tobą w Twoim wielkim dniu.

Zaproszenie powinno zawierać wszystkie niezbędne informacje. Obejmuje to rodzaj ślubu, rodzaj stroju, czas, miejsce itp. Miła i romantyczna fraza jest również mile widziana i atrakcyjna. Idealny projekt powinien pasować do reszty szczegółów uroczystości.

8. Pomyśl o gościach, którzy będą przyjeżdżać z innych miejsc

Ci, którzy podróżują z daleka, aby podzielić się tym magicznym dniem, powinni być uwzględnieni w planowaniu. Zarezerwuj dla nich nocleg i zadbaj o przyjemny pobyt.

Z każdym z nich możesz uzgodnić wydatki zgodnie z ich budżetem i upodobaniami.

9. Znajdź szofera

Młoda para

Następnie należy zaplanować transport młodej pary. Jakim pojazdem przyjadą na miejsce, kto go poprowadzi i jak go ozdobicie?

W końcu wiele klasycznych fotografii jest często wykonywanych w samochodzie ślubnym.

Dodatkowe wskazówki

Również, jeśli wesele odbywa się poza miastem, trzeba się zastanowić, w jaki sposób dotrą tam Twoi goście. Jeśli w imprezie weźmie udział wiele dzieci, możesz wynająć animatorów lub gry, żeby zapewnić im dobrą zabawę.

Z wyjątkiem niektórych bliskich krewnych, nie zostawiaj w ich rękach zadania robienia zdjęć lub zapewniania muzyki. Lepiej zatrudnić osobę trzecią, a swoim bliskim pozwolić cieszyć się wydarzeniem. 


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.