Skóra – czy znasz sekretny trik z użyciem lodu?

Ponieważ stosowanie lodu bezpośrednio na skórę może powodować jej podrażnienie lub nawet wywołać poparzenie, przed wykorzystaniem go na potrzeby do masażu należy owinąć go w ściereczkę lub miękką gazę.
Skóra – czy znasz sekretny trik z użyciem lodu?

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Większość ludzi martwi się tym, jak wygląda ich skóra, bo wiedzą doskonale, że jest ona stale narażone na niekorzystne działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych, które bezustannie atakują ją z każdej strony.

Toksyczne związki zawarte w otoczeniu, szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe zawarte w promieniach słońca i złe nawyki to tylko niektóre z rzeczy, które mogą przyspieszyć naturalny proces starzenia się najważniejszej, zewnętrznej bariery ochronnej dla Twojego organizmu, jakim jest skóra.

Aby zapobiec temu niepożądanemu zjawisku, zarówno przemysł kosmetyczny, jak i wielu innych specjalistów z dziedziny zdrowia oraz urody zdołali opracować mnóstwo produktów i metod pozwalających na przeciwdziałanie uszkodzeniom skóry i stymulowaniu jej regeneracji.

Zasadniczy problem polega jednak na tym, że większość z dostępnych rozwiązań nich wydaje się być zdecydowanie zbyt droga, leżąc daleko poza zasięgiem możliwości finansowych wielu ludzi, którzy mieliby chęć z nich skorzystać.

Lód na skórze

Z tego też powodu zamierzamy Ci dziś zaprezentować niedrogą, lecz bardzo skuteczną alternatywę, którą można wykorzystać na co dzień w celu zadbania o Twoją skórę – bez żadnych wymówek.

Nie jest to nic szczególnie nietypowego, ani wymagającego niestandardowych zabiegów – to po prostu prosta metoda pielęgnacji twarzy z użyciem kostek lodu, która staje się coraz bardziej popularna dzięki swojej zdolności do tonowania i rewitalizacji skóry twarzy.

Sposób ten rozprzestrzenił się błyskawicznie na całym świecie zyskując ogromną popularność i umożliwiając wielu kobietom skutecznie zadbać o swoją skórę, nie wydając przy tym małej fortuny na kosztowne kosmetyki.

Czy jesteś już gotowa na to, aby poznać bliżej tę metodę?

Twoja skóra i lód –skuteczna pielęgnacja

Tysiące kobiet na całym świecie od niedawna regularnie wykorzystuje kostki lodu podczas standardowych, codziennych zabiegów kosmetycznych w celu uzupełnienia stosowanych przez siebie zabiegów pielęgnacyjnych, których celem jest skóra na ich twarzy.

Chłodzenie skóry

Lód jest doskonałym sposobem usprawnienia krążenia krwi w rejonie twarzy i nadaniu jej zdrowszego wyglądu. Oprócz tego skutecznie wpływa na redukcję zmarszczek, zapobiega powstawaniu plam chorobowych i zmniejsza rozmiar blizn trądzikowych.

Zgodzisz się zapewne z nami na temat tego, że nie ma żadnych wątpliwości co do korzyści, jakie skóra twarzy może uzyskać dzięki zastosowaniu lodu, zatem nadeszła pora przyjrzeć się im bliżej:

Gładsza skóra

Skóra twarzy poddawana regularnemu stosowaniu lodu łatwiej uzyskuje efekt kurczenia się porów, a dodatkowo łatwiej jest usunąć z jej powierzchni różnego rodzaju zanieczyszczenia, dzięki czemu będzie ona gładsza.

Tani środek o działaniu tonującym

Zamiast kupowania dostępnych na rynku drogich tonerów wystarczy zastosować trochę lodu. Może się przy tym okazać, że Twoja skóra lepiej na niego zareaguje, niż jakby to miało miejsce w przypadku użycia innych produktów kosmetycznych.

Lód zapewni także zredukowanie widoczności porów pod Twoim makijażem, dzięki czemu skóra wyglądać będzie na gładszą i pozbawioną zauważalnych niedoskonałości.

Poprawienie krążenia krwi

Zimno pochodzące z lodu powoduje zmniejszenie średnicy naczyń krwionośnych, co przekłada się na poprawienie krążenia krwi i zapobieganie tym samym tworzeniu się ciemnych worków pod oczami oraz teleangiektazji (żył „pajączkowatych”).

Redukcja ciemnych kręgów pod oczami

Regularne stosowanie terapii lodowej pozwala zredukować ciemne zabarwienie, jakie może przyjąć skóra pod Twoimi oczami.

Korygowanie niedoskonałości powierzchni skóry

Właściwości przeciwzapalne oferowane przez lód wpływają na łagodzenie podrażnień i zmniejszenie wszelkiego rodzaju zaczerwienienia spowodowanego przez trądzik lub ugryzienia owadów.

Cienie pod oczami

Jeśli będziesz używać lodu co najmniej dwa razy dziennie, to w ten sposób będziesz w stanie skutecznie wyeliminować niekorzystny wpływ wolnych rodników na Twoją skórę.

Jak należy używać lodu do pielęgnacji twarzy?

Teraz, gdy już poznałaś wszystkie korzyści, jakie możesz uzyskać dzięki metodzie pielęgnacji przeprowadzonej za pomocą lodu, pora zastanowić się nad tym, co będzie Ci potrzebne, aby włączyć ją do swojej codziennej procedury dbania o wygląd twarzy.

Należy w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że jest to bardzo tanie rozwiązanie, które na dodatek nie zajmuje zbyt wiele czasu, więc będziesz miała dzięki niemu same korzyści.

Ale weź przy tym pod uwagę, że efekty nie będą natychmiastowe, aby skóra odczuła pełne korzyści wynikające ze stosowania lodu wymagana jest konsekwencja w stosowaniu opisywanej metody.

Co będzie Ci potrzebne?

  • Kostki lodu
  • 1 ręcznik do rąk lub miękka ściereczka

Krok 1

Dokładnie oczyść swoją twarz i usuń z wszelkie ślady makijażu i zanieczyszczeń. Pamiętaj także, że Twoja skóra musi być zupełnie sucha.

Krok 2

Owiń kilka kostek lodu w ręcznik lub ściereczkę, ponieważ jeśli zastosujesz go bezpośrednio na skórę, to możesz spowodować uszkodzenie drobnych naczyń włosowatych zlokalizowanych tuż pod jej powierzchnią.

Krok 3

Wykonaj dokładny masaż całej twarzy z użyciem lodu, lekko dociskając go do skóry na jedną do dwóch minut z każdej strony. Wykonuj okrężne ruchy ściereczką z lodem wokół następujących miejsc:

Po dotarciu w okolice oczu należy pamiętać o bardziej delikatnych ruchach, jako że skóra pod oczami jest bardzo delikatna i podatna na uszkodzenia.

Krok 4

Po zakończeniu pielęgnacji za pomocą lodu powinnaś zastosować swój ulubiony produkt tonujący lub nawilżający.

Zalecenia na sam koniec

Jeśli wystąpią u Ciebie jakiekolwiek objawy poparzenia wskutek zimna, należy rozmasować podrażnioną powierzchnię skóry miękką szmatką bawełnianą. Unikaj korzystania z materiału typu frotte, ponieważ może być on zbyt szorstki.

Terapia lodem

Jeśli Twoja skóra jest tłusta lub występuje na niej wiele zaskórników, pozostaw na nich lód na nieco dłużej, aż stanie się ona zimna w dotyku. Po użyciu terapii pielęgnacyjnej za pomocą lodu możesz bezpiecznie zastosować konwencjonalną procedurę leczenia i zapobiegania trądzikowi.

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe korzyści pozwalające zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry, możesz tego dokonać za pomocą przygotowania kostek lodu z płynów zawierających składniki przeciwzapalne i odżywcze.

Najbardziej zalecanymi są:

  • Woda różana
  • Oczar wirginijski
  • Sok z cytryny
  • Zielona herbata
  • Rumianek
  • Woda z ogórka

Przeprowadzenie pojedynczego zabiegu pielęgnacji wykorzystującego lód zajmuje tylko około 15 minut. Spróbuj powtarzać ją dwa razy dziennie, rano i wieczorem, co pozwoli Ci uzyskać najlepsze wyniki.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.