Cebula lekiem na blizny

Lipiec 20, 2015

Cebula jest powszechnie używanym warzywem na całym świecie. Wykorzystuje się ją zwykle do wzbogacania najzwyklejszych potraw tak, by uchodziły za bardziej złożone. Cebula posiada wiele właściwości korzystnie wpływających na twoje zdrowie, może też zaoferować wielkie wsparcie w kwestii problemów skórnych. W niniejszym artykule, pragniemy pokazać ci jak cebula może szybko zamienić się w niezwykle skuteczny środek zwalczający blizny (np. pooperacyjne), pomoże pozbyć się uciążliwych rozstępów.

Cebula poprawi wygląd twojej skóry

Cebula jest niezwykle efektywnym środkiem na blizny, gdyż pomaga regenerować zniszczone komórki skóry. Aby wyciągnąć z niej jak najwięcej korzyści, należy sporządzić wyciąg z cebuli i zaaplikować go na miejsce występowania blizny. Wyciąg ten za każdym razem wspomaga produkcję kolagenu, dzięki czemu widocznie poprawia się wygląd skóry w obszarze blizny.

Skuteczność wyciągu z cebuli

Wyciąg ten jest niezwykle efektywny w przypadku leczenia przerosłych blizn i keloidów (blizn powstałych na skutek operacji lub zranienia; blizny te nadmiernie się rozrastają, stają się bardzo grube i mają dużo tkanki włóknistej). Efekty kuracji z zastosowaniem wyciągu z cebuli powinny być widoczne już po około sześciu do ośmiu tygodni.

Jak przygotować wyciąg z cebuli?

2#:cebula.jpg

Aby przygotować wywar z cebuli, będą ci potrzebne:

  • deska do krojenia
  • nóż
  • płyn do naczyń
  • woda
  • lód
  • termometr
  • filtry do kawy
  • woda destylowana
  • sól
  • dwie średniej wielkości miski

Sposób przygotowania

Pierwszą rzecz, jaką musisz zrobić, by przygotować wyciąg jest wymieszanie trzech gram soli z dziesięcioma gramami mydła. Pokrój cebulę w bardzo drobne kawałki, postaraj się by były one w miarę równej wielkości. Przełóż je do jednej z misek. Następnie, dodaj do nich płyn powstały ze zmieszania soli i mydła oraz dobrze wymieszaj.

Całość umieść w kąpieli wodnej i pozostaw na około piętnaście minut. Po upływie określonego czasu, natychmiast przenieś do zimnej wody i pozostaw na pięć minut cały czas mieszając.

Całość umieść w blenderze i miksuj przez pięć sekund. Następnie, odcedź używając filtra do kawy (i drugiej miski). Płyn, który otrzymamy to wyciąg z cebuli.

Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty z kuracji, należy aplikować wyciąg raz dziennie bezpośrednio na bliznę (nie ma różnicy czy dodasz go do swojego kremu nawilżającego, płynu do mycia lub zastosujesz go bez dodatków).

Musisz być ostrożna podczas stosowania tego produktu. Jeśli masz bardzo delikatną skórę, wyciąg z cebuli może ją podrażnić lub wywołać kontaktowe zapalenie skóry. Dlatego też, musisz zwracać szczególną uwagę na reakcje twojej skóry. Jeśli zauważysz, że skóra robi się czerwona lub wykazuje inne niepokojące zmiany, powinnaś natychmiast przerwać leczenie. Jeśli to konieczne, skontaktuj się z dermatologiem najszybciej jak to tylko możliwe.

WIĘCEJ DLA CIEBIE