Siemię Lniane – alternatywa w odchudzaniu

· Lipiec 25, 2015
Dietetyczne włókna lnu sprawiają, że odczuwamy sytość, zapobiegają uczuciu niepokoju, a zawarte w nim kwasy tłuszczowe Omega-3, zmniejszają chęć podjadania słodkiego.

Siemię lniane jest znane od lat. Zawiera bardzo korzystne składniki i właściwości dla zdrowia. Liczne badania wykazały, że komponenty w siemieniu lnianym pomagają lepiej funkcjonować naszemu organizmowi. Siemię lniane zwane nasieniem idealnym,  działa jako środek przeciwzapalny, zawiera przeciwutleniacze, substancje odtruwające i antyalergeny. Poprawia pracę układu krążenia i układu pokarmowego, pomaga w profilaktyce raka, zapobiega zapaleniu stawów, łagodzi objawy menopauzy oraz ma wiele innych korzyści, m. in. pomoc w naturalnej utracie wagi.

Siemię Lniane – jakie zawiera składniki oraz jak powoduje utratę wagi?

Siemię lniane jest doskonałą naturalną alternatywą w procesie zrzucania zbędnych kilogramów, czyli w procesie spalenia kalorii.

Jak wspomniano wyżej, siemię lniane zawiera antyoksydanty, które poprawiają metabolizm. Dzięki zawartemu w nim błonniku pokarmowym, odczuwamy sytość, pomaga zapobiegać uczuciu niepokoju, a dzięki zawartości kwasów tłuszczowych omega-3 – może zmniejszyć głód cukru.

Kuracja odchudzająca z siemieniem lnianym

2#:Siemię lniane.jpg

Jeśli chcesz skorzystać z właściwości płynących ze spożycia siemienia lnianego, które pomogą Ci schudnąć, należy miarkować jego spożycie w diecie w zdyscyplinowany i kontrolowany sposób. W tym celu należy zastosować codzienną kurację, zwracając uwagę na to, aby dodawać siemię lniane do każdego posiłku.

Będziesz potrzebował:

  • Zmielone siemię lniane
  • Wodę

Co należy zrobić:

Przed rozpoczęciem kuracji najlepiej skonsultować się z dietetykiem w celu ustalenia idealnej dawki, jaką potrzebuje twój organizm. Generalnie zaleca się spożywanie trzech łyżek siemienia lnianego w ciągu całego dnia. Porcję nasion, należy podzielić na 3 posiłki.

Do każdej łyżki zmielonego siemienia lnianego, należy wypić szklankę wody, co przełoży się na 3 szklanki wody z siemieniem przed posiłkiem w ciągu całego dnia.

Alternatywą spożycia porcji siemienia, może być dodanie go do takich produktów, jak: zboża, jogurt, koktajle, sałatki, itp. Jego funkcja odchudzająca pozostaje niezmienna.

Siemię lniane w postaci oleju, zastępuje masło, margarynę i jaja. Jeśli danie zawiera te produkty, zalecamy zastąpić je trzema łyżkami siemienia lnianego lub jakąkolwiek ilością, którą uznasz za niezbędną.

Rady dla uzyskania najlepszych wyników

3#:Siemię lniane.jpg

Należy zachować konsekwencję w spożyciu siemienia lnianego. W rezultacie, zauważysz efekty już w pierwszym miesiącu. Zaleca się jeść siemię lniane przez dwa miesiące z rzędu, następnie zrobić przerwę na 3 do 4 tygodni przed rozpoczęciem kuracji na nowo.

Połącz nasiona lnu ze zbilansowaną, zdrową i beztłuszczową dietą.

Ważne jest, że wprowadzasz dobre rutynowe działania, aby poprawić swoją figurę.

Siemię Lniane – skutki uboczne i ostrzeżenia

Jedzenie siemienia lnianego może mieć pewne skutki uboczne dla niektórych osób, ponieważ nie każdy reaguje tak samo. Osoby, które biorą leki, powinny skonsultować z lekarzem.

Olej lniany powoduje interakcje z lekami, a przede wszystkim ma wpływ na tempo ich absorpcji przez organizm. Medykamenty, które reagują z siemieniem lnianym, to: Leki rozrzedzające krew, na cukrzycę czy stosowane w leczeniu zaburzeń hormonalnych.

Omega – 3 kwasy tłuszczowe, choć korzystne – mogą powodować krwotoki u niektórych osób ze względu na właściwości przeciwzakrzepowe. Ta sama prawidłowość może wpłynąć na ilość cukru we krwi ze względu na funkcję powodującą zmniejszania łaknienia cukru. Proponujemy tylko zalecaną dawkę i nie przejadanie się w ciągu dnia.