Seler pomoże ci schudnąć

Seler ma właściwości przeciwzapalne, jest skuteczny w łagodzeniu alergii, reguluje ciśnienie krwi, a także pomaga nam pokonać bezsenność.
Seler pomoże ci schudnąć

Ostatnia aktualizacja: 10 sierpnia, 2015

Nie jest tajemnicą, iż warzywa mogą pochwalić się bardzo szeroką gamą wartości odżywczych i leczniczych, dlatego tak ważna jest ich obecność w codziennej diecie. Wszyscy wiemy, że kluczem do zdrowia jest zbilansowane odżywianie i utrzymywanie odpowiedniej masy ciała. Wśród warzyw o szczególnych walorach zdrowotnych możemy wyróżnić grupę tych, które skutecznie pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów, z selerem na czele. Seler to warzywo bardzo często używane w kuchni ze względu na swój smak. Jest on jednak polecany również dla osób pragnących zdobyć wymarzoną sylwetkę, gdyż jest idealnym składnikiem diety odchudzającej. Seler jest bowiem mało kaloryczny, nie zawiera tłuszczu i jest bardzo ubogi w węglowodany.

Seler i jego właściwości

Cechą charakterystyczną selera jest bardzo wysoka zawartość wody – ok. 95%. Dzięki temu jest to lekkostrawne warzywo o działaniu nawadniającym i moczopędnym. Z selerem oczyścisz swój organizm ze szkodliwych substancji, a także zredukujesz ryzyko wystąpienia raka okrężnicy. Co więcej, seler ma właściwości przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwalergiczne. Odchudzając się z selerem dodatkowo unormujesz ciśnienie krwi oraz zwalczysz bezsenność.

2#:seler.jpg

Seler zawiera takie substancje jak limonen i selinen, które gwarantują jego właściwości moczopędne i detoksykacyjne. Najwięcej tych związków obecnych jest w łodygach oraz nasionach.

Jego właściwości antybakteryjne pomagają z kolei chronić nerki i oczyszczać organizm ze szkodliwych substancji, w tym z kamieni tworzących się nerkach lub pęcherzyku żółciowym.

Tak szeroka gama właściwości odżywczych i leczniczych sprawia, iż z selerem można nie tylko chudnąć, ale również żyć zdrowo na wszystkich innych płaszczyznach.

Jak schudnąć z selerem?

Jeśli chcesz wykorzystać odchudzające właściwości selera, możesz wykorzystać go do przygotowania smacznego koktajlu, wyśmienitego do każdego posiłku. Wystarczy, że taki zdrowotny napój będzie zawierać Twoje ulubione owoce i kilka łodyg selera.

3#:seler.jpg

Do przygotowania takiego koktajlu możesz wykorzystać dowolne owoce i warzywa, polecamy jednak użycie takich składników jak marchewki, jabłka i ogórki. Oczywiście do każdej kombinacji obowiązkowo należy dodać kilka łodyg selera! Zmiksuj wszystkie składniki i gotowe. Aby dieta odchudzająca była jeszcze bardziej skuteczna, seler możesz łączyć również z innymi produktami i dodawać go do wszystkich posiłków. To nie tylko zdrowe, ale też bardzo smaczne!

Pamiętaj, że niezależnie jaką dietę odchudzającą stosujesz, zawsze należy dbać o to by była bogata w różne składniki i uzupełniać ją ćwiczeniami fizycznymi. Nawet jeśli nie przepadasz za bieganiem możesz wybrać inną formę aktywności, na przykład marsz. Ćwicz regularnie i chudnij z selerem.

 


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.