Rzeczy które zabijają miłość i gubią związek – poznaj 5 najważniejszych

2 grudnia, 2019
Zdrowy związek opiera się na zaangażowaniu, szacunku i komunikacji. Dlatego istnieją pewne rzeczy, takie jak rutyna i kłamstwa, które mogą zakończyć miłość i zgubić związek.

Tak jak się rodzi, miłość może również umrzeć. Jest jak delikatny kwiat, który wymaga wysiłku i poświęcenia, aby zawsze był świeży, piękny i zdrowy. Z tego powodu może Cię zainteresować poznanie 5 rzeczy, które zabijają miłość, a zatem mogą doprowadzić do rozpadu twojego związku.

Czytając ten artykuł, zdobądź się na szczerość. Zastanów się czy i w Twoim związku zaczynają pojawiać się rzeczy, które zabijają miłość. Nie czekaj ani chwili, aby z nimi walczyć!

5 rzeczy, które zabijają miłość

Związek tworzy dwoje ludzi. Dlatego wymaga wysiłku i poświęcenia obydwu osób, aby się nawzajem uzupełniać, szanować i razem żyć. To niewątpliwie wielki wysiłek, na który muszą zdobyć się wszystkie pary. Bardzo często musimy bowiem odłożyć na bok egoizm i z góry przyjęte założenia, aby odnaleźć harmonię między sobą.

Tak naprawdę chodzi o gotowość do ustępstw w wielu aspektach, ale także o ustanowienie i przestrzeganie pewnych granic. W ten sposób możemy stworzyć zrównoważony związek, który może trwać. Jakie rzeczy mogą wpłynąć na miłość tak bardzo, że w końcu ją zabijają? Poznajmy 5 zachowań, których za wszelką cenę trzeba unikać w związku.

Zazdrość to jedna z pierwszych rzeczy, które zabijają miłość

Pewna miara zazdrości jest całkowicie normalna. To logiczne i rozsądne, że boimy się utraty osoby, którą kochamy. Jednak gdy zazdrość staje się ekstremalna, może przynieść jedynie negatywne konsekwencje.

Rzeczy, które zabijają miłość: zazdrość
Ciągłe okazywanie zazdrości może w końcu ograniczyć wolność drugiej osoby, zmieniając związek w coś toksycznego.

Zazdrość może sprawić, że druga osoba uwierzy, że uważamy ją za przedmiot lub swoją własność. Ponadto oznacza wyraźny brak zaufania do siebie i do drugiej osoby. Dlatego zazdrość bezpośrednio wpływa na najważniejsze filary relacji: zaufanie i szacunek.

W skrajnych przypadkach zazdrość może prowadzić do tego, że jedna ze stron związku próbuje ograniczyć wolność drugiej osoby. Takie zachowanie to jedna z rzeczy, które nie tylko zabijają miłość. Niszczy również równowagę i harmonię związku.

Zobacz także: Zazdrość może prowadzić do błędów

Rutyna zabija miłość

Rutyna jest z pewnością najgorszym wrogiem związku, niezależnie od czasu jego trwania. Rzeczywiście może powodować nudę, apatię i inne nieprzyjemne odczucia, takie jak frustracja.

Podobnie, taka sytuacja może spowodować pogorszenie komunikacji, w której pojawiają się ciągłe wyrzuty i skargi. W konsekwencji konflikty, nawet dotyczące drobiazgów, zaczynają dominować wspólne życie dwojga ludzi.

Z drugiej strony rutyna, jeśli nie zostanie zwalczona, może doprowadzić do izolacji każdej ze stron związku. Wówczas, nawet jeśli są razem, mogą czuć się samotni. Taka sytuacja nosi nazwę „samotności w towarzystwie” i stanowi jednoznaczny znak, że sprawy nie układają się dobrze.

Z tego powodu musimy dbać o związek i o miłość, która leży u jego podstaw. Musimy wspólnie robić różne rzeczy. Starać się wyszukiwać nowe rzeczy, które wprowadzą szczególny, romantyczny akcent do codziennej rutyny. Takie wspólne doświadczenia przypominają nam, dlaczego się zakochaliśmy i dlaczego wybraliśmy naszego partnera.

Możecie razem zapisać się na jogę, pilates, zajęcia taneczne. Z drugiej strony poświęcajcie czas dla siebie, indywidualnie, żeby zatęsknić za towarzystwem partnera. Możecie też jeździć na wycieczki, podróżować, przygotowywać sobie nawzajem niespodzianki… Potrzeba tylko trochę wyobraźni i pragnienia, aby z uwagą zająć się tym, co istnieje między Wami i ponownie to rozbudzić.

Kłamstwa zabijają miłość w Twoim związku

Zaufanie jest jednym z fundamentów każdego zdrowego związku. Dlatego kłamstwo jest jednym z jego wrogów, zdolnych do zabicia miłości.

Rzeczywiście o wiele lepiej jest zawsze mówić prawdę nawet, jeśli może to doprowadzić do konfliktu. Oczywiście trzeba to robić we właściwy sposób. Jednak zawsze lepiej być szczerym, odrzucając strach i stawiając czoła konsekwencjom. Kłamstwo oznacza podjęcie ryzyka utraty zaufania, którym obdarzył nas nasz partner.

Kłamstwa
„Jedno kłamstwo może podważyć wszystkie prawdy”.

Kłamstwo to jedna z rzeczy, które zabijają miłość i niszczą jedną z najważniejszych podstaw związku. Kiedy bowiem pierwszy raz pojawia się kłamstwo, druga osoba może już wątpić we wszystko. W rzeczywistości całkowicie potwierdza się znane powiedzenie: „Jedno kłamstwo może podważyć wszystkie prawdy”.

Przeczytaj również: Codzienne kłamstwa, którymi sami sobie szkodzimy

Wyrzuty i skargi również należą do rzeczy, które zabijają miłość

Jak już wspomnieliśmy, związek tworzy dwoje ludzi a nie ma dwóch takich samych osób. Dlatego nie możemy i nie powinniśmy oczekiwać, że druga osoba będzie robić wszystko tak samo jak my. Jest to inny człowiek, który miał inne doświadczenia niż nasze, i którego sposób myślenia i działania różni się od naszego pod wieloma względami.

Dlatego oczekiwanie, że druga osoba będzie działać lub zachowywać się tak, jak wymagamy lub chcemy, jest błędem. Jeśli dodatkowo będziemy ciągle robić wyrzuty i krytykować naszego partnera, doprowadzimy do pogorszenia relacji, która wypełni się toksycznością.

O wiele lepiej jest nawiązać skuteczną komunikację i konstruktywnie rozmawiać, aby dojść do porozumienia. Dzięki temu możemy wspólnie znaleźć to, co najlepsze dla obojga partnerów i dla ich relacji.

Niewierność w Twoim związku

Niewierność oznacza zdradę. Dlatego jest to praktycznie „zamach” na podstawowe fundamenty relacji: zaufanie, szacunek, miłość.

W rzeczywistości, bycie niewiernym pociąga za sobą także kłamstwo, brak zaangażowania i uczciwości, egoizm i oszukiwanie. Dlatego właśnie, bez względu na to, jak bardzo druga osoba jest gotowa wybaczyć i przejść do porządku nad zdradą, coś wewnątrz zostanie bezpowrotnie zniszczone.

Jeśli chcemy więc zachować miłość oraz trwały i zrównoważony związek, musimy być silni w obliczu kaprysów i pokus. Powinniśmy dobrze zastanowić się, czy naprawdę warto ryzykować to, co mamy. Zdrada to jeden z najcięższych ciosów, jaki może otrzymać związek, dlatego ryzyko zerwania jest bardzo duże.

Rzeczy, które zabijają miłość : niewierność
Brak wierności niszczy najbardziej podstawowe części relacji: zaufanie i szacunek.

Ponadto musimy pamiętać, że jeśli naprawdę kogoś kochamy, musimy szanować tę osobę jako jednostkę, jako partnera i jako osobę, która nam ufa. Musimy wziąć pod uwagę, że nasz partner nie jest zobowiązany nam wybaczyć, jeśli już dopuścimy się zdrady. Jeszcze trudniej oczekiwać, że miał zapomnieć.

Dlatego zawsze pamiętaj, że miłość i relacje uczuciowe są jak żywa istota. A to oznacza, że musimy dbać o jej zdrowie. Składnikami odżywczymi, których potrzebuje miłość są zaufanie, szacunek, czułość i podtrzymywanie iskry między wami. Nigdy nie zapominaj, dlaczego chcesz być z tą osobą i unikaj popadnięcia w rutynę, która mogłaby ją zabić.

  • Molas López, F. J. (2018). Los celos son una mala compañía. Retrieved May 13, 2019, from https://lamenteesmaravillosa.com/los-celos-son-una-mala-compania/
  • Escaño Hidalgo, A. (2016). ¿Cuáles son los límites en mi relación de pareja? Retrieved May 13, 2019, from https://lamenteesmaravillosa.com/cuales-son-los-limites-en-mi-relacion-de-pareja/
  • Rizo, D. (2018). ¿Qué dice la psicología sobre la infidelidad? Retrieved May 13, 2019, from https://lamenteesmaravillosa.com/que-dice-la-psicologia-sobre-la-infidelidad/