Wiesz jak przyspieszyć metabolizm i stracić na wadze?

7 sierpnia, 2018
Zastąpienie soków i innych napojów gazowanych zimną wodą to świetny sposób na przyspieszenie metabolizmu. Dzieje się tak, ponieważ organizm zużywa więcej energii, aby odzyskać swoją temperaturę.

Istnieje wiele różnych teorii na temat najlepszych metod odchudzania. Niektórzy uważają, że najrozsądniej jest powstrzymać się od jedzenia lub przestrzegać ścisłej diety. Inni stosują plan żywieniowy przygotowany przez dietetyka. W tym artykule znajdziesz zabawną i łatwą opcję do rozważenia oraz kilka porad jak przyspieszyć metabolizm.

Jest to dobra opcja, ponieważ przywraca organizmowi zdolność regulacji bez wyrzeczeń i głodówki. Brzmi interesująco? Czy jest to coś co chcesz wypróbować? Jeśli tak postaraj się już dziś przyspieszyć metabolizm i poprawić swoje zdrowie przy minimalnym wysiłku.

Czym jest metabolizm?

Zanim omówimy w jaki sposób możesz przyspieszyć metabolizm, warto najpierw zrozumieć na czym on polega. Metabolizm jest kulminacją reakcji chemicznych zachodzących w organizmie, kiedy jesteśmy aktywni.

Szybkość tych reakcji określa liczbę spalonych kalorii. Gdy Twój metabolizm jest szybki, zużywasz więcej energii. Dlatego w organizmie nie odkłada się tkanka tłuszczowa, a Ty szybciej schudniesz.

Jak przyspieszyć metabolizm

Spożywaj wystarczająco dużo białka

Najprostszym sposobem, aby przyspieszyć metabolizm jest dostarczenie organizmowi pożywnych pokarmów bogatych w składniki odżywcze. Najlepszym wyborem są produkty o działaniu rozgrzewającym, takie jak białko.

Produkty wysokobiałkowe zawierają minimalne ilości tłuszczu i organizm potrzebuje więcej czasu, aby je przetworzyć. W rezultacie czujemy się pełni przez dłuższy czas, a nasze ciało pracuje na zwiększonych obrotach.

przyspieszyć metabolizm

Tajemnica tej metody polega na spożywaniu dobrej jakości białek. Jeśli to możliwe, spożywaj chude mięso i organiczne ziarna bez żadnych konserwantów. Udowodniono, że można spożyć 441 kalorii mniej, spożywając o 30% więcej białka.

Pij dużo zimnej wody

Co zwykle gasi Twoje pragnienie? Niestety większość ludzi wybiera gazowane napoje bezalkoholowe i inne słodkie soki zawierające substancje chemiczne. Jeśli jesteś jedną z tych osób, musisz wiedzieć, że tym samym utrudniasz utratę wagi i spowalniasz swój metabolizm.

przyspieszyć metabolizm, Kobieta pije wode

Wszystkie napoje zawierające substancje chemiczne lub cukry dostarczają kalorii wpływających na organizm. Aby przyspieszyć metabolizm, należy zmienić słodkie i kolorowe napoje na szklankę zimnej wody.

To natychmiast przyspieszy Twój metabolizm, ponieważ organizm potrzebuje więcej energii, aby ponownie ustabilizować swoją temperaturę. Jednak efekt nie jest trwały. Gdy Twoje ciało odzyska swoją temperaturę, metabolizm wraca do normalnego stanu.

Sztuczka polega na piciu zimnej wody przez cały czas. Nie przejmuj się temperaturą. Twoje ciało szybko się do tego przystosuje i nie złapiesz przeziębienia ani żadnej innej choroby.

Wykonuj ćwiczenia o wysokiej intensywności

Wiesz już, że musisz wykonywać codzienne ćwiczenia, aby zachować zdrowie i sprawność. Jednak nie wszystkie ćwiczenia fizyczne przyspieszają Twój metabolizm. Najlepsze typy ćwiczeń do wykonania to interwały o wysokiej intensywności.

Przyspiesza to zdolność spalania tłuszczów, a metabolizm pozostaje przyspieszony nawet po zakończeniu aktywności. Oczywiście może to być trudne dla niektórych osób, ponieważ nie są one w dobrej formie fizycznej.

przyspieszyć metabolizm

Dlaczego więc nie rzucić sobie wyzwania i nie spróbować? Jeśli nie masz możliwości żeby codziennie, spróbuj przynajmniej kilka razy w tygodniu. Przez resztę czasu możesz wykonywać lżejsze formy ćwiczeń. Wystarczy na początek dodać 5 minut ćwiczeń o wysokiej intensywności do 30-minutowej codziennej rutyny. Wkrótce przekonasz się, że Twoja wytrzymałość stopniowo się zwiększa.

Unikaj pozostawania w pozycji siedzącej przez dłuższy czas

Ile godzin spędzasz siedząc? Prawda jest taka, że ​​większość ludzi spędza zbyt wiele czasu w tej pozycji. Chociaż może to wydawać się bardzo wygodne, Twoje zdrowie wymaga ciągłej aktywności, a siedzenie mu nie służy.

Jeśli masz siedzący tryb pracy, spróbuj przynajmniej przez jakiś czas wykonywać ją na stojąco. Na początku może wydawać się dziwne, ale jest dobrym pomysłem na przyspieszenie metabolizmu. Inną opcją jest wstawanie co pół godziny, krótki spacer i rozciąganie się przez 2 do 5 minut.

  • Da Silva, J.J.R.F. and Williams, R. J. P. (1991). The Biological Chemistry of the Elements: The Inorganic Chemistry of Life. Clarendon Press.
  • Nicholls, D. G. and Ferguson, S. J. (2002). Bioenergetics. Academic Press Inс.