Przygotuj nawadniający sok, który przyczyni się do redukcji wagi

Ten przepyszny, odżywczy i nawadniający sok pomoże Ci kontrolować głód. Jesteśmy pewni, że go pokochasz!
Przygotuj nawadniający sok, który przyczyni się do redukcji wagi
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Napisany przez Katherine Flórez

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Odpowiednie nawodnienie uważa się jako jeden z najważniejszych czynników w perspektywie odchudzania. Nawadniający sok to świetny sposób, aby pomóc naszemu organizmowi spełniać ten warunek. Nasz organizm potrzebuje dużych ilości płynów, aby optymalnie regulować główne życiowe funkcje.

Co więcej, picie wody jest także konieczne do kontrolowania ataków głodu i zapobiegania spożywaniu nadmiernej ilości kalorii podczas dnia. Dlatego też odwodniony organizm może prowadzić do wzrostu wagi i rozwoju różnych problemów zdrowotnych.

Na szczęście niektóre napoje mają właściwości nawadniające i wiele składników odżywczych, które pomogą Ci stracić wagę, a także wpłyną na dostarczanie odpowiedniej dziennej ilości płynów do Twojego organizmu.

Jeden z tych napojów to potężny zielony nawadniający sok, który chcemy Ci bliżej przedstawić w tym artykule. Potraktuj go jako suplement diety, sprzyjający redukowaniu wagi.  Chcesz wiedzieć, jak go przygotować?

Nawadniający sok, który pomaga zdrowo redukować wagę

Ten naturalny sok stanowi kombinację właściwości nawadniających i wartościowych składników odżywczych, jako że w jego skład wchodzą m.in. ogórek, szpinak i jabłka.

Wysoka zawartość błonnika sprzyja pracy jelit i pomaga zwalczyć problemy trawienne, które prowadzą do kumulacji tłuszczu w organizmie.  Co więcej, to także ważne źródło antyoksydantów i chlorofilu, które pozytywnie wpływają na ciało. Zatrzymują chociażby zniszczenia oksydacyjne i zbieranie się toksyn w organizmie.

Korzyści zdrowotne ze spożywania szpinaku

Szpinak zawiera substancję znaną jako tylakoid, która wpływa na poczucie sytości i znacząco może pomóc w utracie wagi. Dodatkowo jest źródłem witaminy A, C i E, a także takich minerałów jak potas, żelazo oraz magnez.

Liście szpinaku

Co istotne, każde 100 gram szpinaku zawiera tylko 26 kalorii i dostarcza wysoką ilość antyoksydantów.

Korzyści zdrowotne ze spożywania ogórka

Ogórki w 96% składają się z wody, co wyjaśnia ich moczopędny efekt i wpływ na trawienie. Co więcej, spożywanie ogórków reguluje płyny w organizmie oraz stymuluje usuwanie niepotrzebnych substancji.

To jeden z najczęściej wykorzystywanych pokarmów w dietach odchudzających, jako że posiada niewiele kalorii i zawiera enzymy, pomagające trawić tłuszcze.

Korzyści zdrowotne ze spożywania zielonych jabłek

Zielone jabłka zawierają niewiele kalorii, sodu i tłuszczu. Dodatkowo są najlepszym naturalnym źródłem pektyny, rodzaju błonnika, którzy pomaga kontrolować cholesterol i oczyszcza okrężnicę.

Zielone jabłka na nawadniający sok

Co więcej, w zielonych jabłkach mieszczą się enzymy, które poprawiają wchłanianie składników odżywczych, a także trawienie protein i tłuszczów. Jedzenie tych jabłek wzmaga aktywność naszego układu metabolicznego i wpływa na uczucie sytości mocniej niż wiele innych pokarmów.

Przeczytaj również: Przyspiesz trawienie napojem z imbiru, jabłek i stewii

Korzyści zdrowotne ze spożywania selera

Seler jest bogaty w wodę i każde 100 gram zawiera jedynie 16 kalorii. Spożywanie tego warzywa pomaga nawadniać organizm i przyczynia się do eliminowania płynów, które są uwięzione w tkankach.

Co więcej, zawiera też naturalne oleje, takie jak limonen, selinen czy asparagina, a także witaminy A, E i B-kompleks.

Jak przygotować ten nawadniający sok?

Aby opisywany naturalny sok stał się bardziej efektywny, proponujemy dodać nieco soku z cytryny i szczypty imbiru. W efekcie otrzymasz sycący napój, który możesz spożywać na pusty żołądek lub kiedykolwiek poczujesz głód.

Zielony sok, jabłko, szpinak

Co więcej, możesz pić go dwa lub trzy razy dziennie, ponieważ zawiera śladowe ilości kalorii, dostarczając przy tym organizmowi wielu ważnych składników odżywczych.

Najważniejsze, że opisywany sok nawodni Twoje ciało, dzięki czemu będzie wspierał funkcje organizmu, które potrzebują wody i soli mineralnych.

Składniki

 • 30 g szpinaku
 • pół ogórka
 • dwie łodygi selera naciowego
 • 2 zielone jabłka
 • 1 cytryna
 • ok. 30 g imbiru
 • 2 szklanki wody (400 ml)

Sposób przygotowania

 • Umyj warzywa i pokrój tak, aby można było łatwo je miksować.
 • Opłucz jabłka wodą z niewielką ilością octu, pokrój je i wyrzuć nasiona.
 • Włóż wszystkie składniki do blendera, włączając w to sok z cytryny, zmielony imbir i szklanki wody.
 • Miksuj wszystko przez jakiś czas, dopóki nie otrzymasz jednolitego napoju bez żadnych kawałków składników w roztworze.

Jak pić

 • Zacznij od wypicia szklanki soku na pusty żołądek, a resztę spożyj pomiędzy głównymi posiłkami.
 • Celem jest picie soku cały tydzień, przynajmniej raz na miesiąc.

Warto zapamiętać, że wyszczuplający efekt napoju zostanie osiągnięty tylko przy zachowaniu zdrowej diety . Podążaj za radami i zobacz, jak nawadniający sok może poprawić stan Twojego zdrowia i wspomóc Twe ciało.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.