Podwyższony cholesterol – 6 naturalnych remediów

· Listopad 25, 2018

Podwyższony cholesterol to wyzwanie dzisiejszych czasów, wobec którego trzeba podjąć pewne działania. Aby obniżyć poziom cholesterolu należy uwzględnić w swojej codzienności zdrowe nawyki, pozytywnie wpływające na nasz układ sercowo-naczyniowy.

Jednym z rozwiązań jest stosowanie naturalnych środków zaradczych. W tym artykule proponujemy 6 bardzo skutecznych remediów roślinnych, które pomogą Ci w walce z wysokim poziomem cholesterolu.

Pamiętaj jednak, że równie ważna jest odpowiednia, zbilansowana dieta, ćwiczenia fizyczne i zdrowy tryb życia, który uwzględnia dawkę pozytywnych emocjo każdego dnia. Jedz zdrowo, unikaj stresu i zapoznaj się z poniższą listą.

Podwyższony cholesterol – naturalne remedia

Istnieją pewne rośliny lecznicze, które znacznie przyczynią się w walce z wysokim cholesterolem. Co najważniejsze: obniżą cholesterol w sposób naturalny i bez skutków ubocznych dla naszego zdrowia.

cholesterol

 • Musimy wziąć jednak pod uwagę kilka ważnych aspektów naszej diety, m.in.: powinniśmy wprowadzić kontrolę spożycia pokarmów pochodzenia zwierzęcego i uwzględnić w diecie więcej warzyw. 
 • Nie zapomnij też o znacznym ograniczeniu utwardzonych olejów roślinnych, czyli tzw. tłuszczów trans.
  Gdzie najczęściej występują te tłuszcze? W produktach przetworzonych: margarynach, sosach, kremach, lodach, w smażonych potrawach itp.
 • Wreszcie, musimy pamiętać o istotnej roli układu nerwowego. W tym sensie należałoby ograniczyć stres, który poważnie wpływa na funkcje wątroby, oraz sprzyja wzrostowi cholesterolu.<

  Cholesterol pełni bardzo ważne funkcje w organizmie. Jednak podwyższony cholesterol całkowity jest jednym z czynników zwiększających ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

 • Przyjrzyjmy się skutecznym remediom, które na podwyższony cholesterol zadziałają łagodząco lub zapobiegawczo.

  1. Zielona herbata

  Badanie cholesterolu wykonać można podczas tradycyjnych badań krwi. Podczas badania można oznaczyć stężenie cholesterolu całkowitego, a także poszczególne jego frakcje LDL, oraz HDL. 

  W przypadku problemów z cholesterolem, zalecamy zieloną herbatę. Jest ona ponadczasowym, odwiecznym napojem spożywanym w wielu kulturach, właśnie ze względu na swoje wspaniałe korzyści dla zdrowia.

  Ma wysoką antyoksydacyjną moc, co oznacza, że zapobiega starzeniu się organizmu. Ponadto zawiera katechinę, która obniża poziom złego cholesterolu LDL. Dlaczego więc nie zostać kiperem?

  Kiper to osoba, która może przebywać na plantacji herbaty, w fabryce, jak i w małej wiosce afrykańskiej na końcu świata – poszukuje tam nowych odmian herbaty i pilnuje jej jakości.