Pochrzyn – 7 przykładów działania tego warzywa

Pochrzyn – 7 przykładów działania tego warzywa
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Napisany przez Ángela Aragón

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Pochrzyn jest przykładem bulw powszechnie znanych, jako słodkie ziemniaki i jest on niezwykle aromatycznym warzywem. Ta bulwa jest świetnym dodatkiem jako nowy składnik dla naszych potraw. Nadaje on i podkreśla aromat dla wielu dań.

Jeśli jesteś w ciąży i regularnie spożywasz to warzywo, to również twoje nienarodzone dziecko może skorzystać z jego wartości odżywczych, ponieważ pochrzyn jest bardzo bogaty w kwas foliowy.

Mimo że pochrzyn pochodzi z obszarów tropikalnych, można go znaleźć i kupić na całym świecie. Początkowo warzywa te stały się popularne ze względu na ich słodki i wyrazisty smak. Ich słodycz skłoniła ludzi do używania ich zarówno w deserach, jak i daniach głównych.

Przygotowanie pochrzynów do jedzenia jest banalnie proste. Wszystko, co musisz zrobić, to pieczenie, gotowanie lub mieszanie z dowolnymi składnikami. Przeczytaj dzisiejszy artykuł i dowiedz się więcej o ich dobroczynnych właściwościach.

Pochrzyn – właściwości odżywcze i zdrowotne

1. Idealny do dbania o piękną cerę

Czy ci się to podoba, czy nie, Twoja skóra jest bardzo wrażliwa na działanie promieni słonecznych.Ekspozycja na słońce często wywołuje pojawianie się plam na skórze. Z tego powodu Twoja skóra przebarwia się naturalnie z upływem czasu.

pochrzyn na cerę

Możesz włączyć do swojej diety pochrzyn, aby spowolnić, a nawet zatrzymać ten naturalny proces. Te słodkie ziemniaki są niezwykle bogate w beta-karoten (niezbędny element do utrzymania gładkiej i przejrzystej skóry).

2. Pochrzyn korzystnie wpływa na nasz wzrok

Powodem tego działania jest wysoka zawartość witaminy A. Spożywanie pochrzynów jest doskonałe w leczeniu dolegliwości związanych ze wzrokiem. Ich skład zawiera wiele mikroelementów pomagających w utrzymaniu naszego wzroku w dobrej kondycji.

Jest to zalecane, jako uzupełnienie terapii zaburzeń widzenia, takich jak zaćma, jaskra i ślepota nocna. Powinieneś jeść pochrzyn co najmniej trzy razy w tygodniu, aby w pełni wykorzystać ich wartość odżywczą.

3. Wyraźnie poprawia krążenie krwi

Oprócz witamin opisywane bulwy mają w swoim składzie bardzo dużo przeciwutleniaczy. Pomagają one obniżyć wysoki poziom cholesterolu, co powoduje zagęszczenie krwi i zapobiega jej prawidłowemu przepływowi.

krążenie krwi

Pochrzyny są świetnym sprzymierzeńcem dla układu sercowo-naczyniowego. Pomagają również lepiej się koncentrować się i poprawić naszą zdolność do przetwarzania informacji, ponieważ twój umysł jest lepiej odżywiony.

4. Pochrzyn wykazuje działanie przeciwbólowe

Wśród jego właściwości leczniczych i odżywczych, pochrzyny mają również moc działania, jako środek przeciwzapalny i przeciwbólowy. Wszystko dzięki zawartości polifenoli, które znacznie zmniejszają dyskomfort i ból. To nie jest to jednak zwykły lek przeciwbólowy.

Oprócz eliminacji bólu zapobiega jednocześnie obrzękom. Dlatego dobrym pomysłem jest włączenie ich do diety, jeśli cierpisz na bóle stawów, migreny lub skurcze mięśni.

5. Warzywo, które pomaga w detoksykacji organizmu

Niestety, kiedy jesz i pijesz, często spożywasz żywność, która nie jest dokładnie tym, czego Twój organizm oczekuje. Barwniki, aromaty, wapno, ołów i inne szkodliwe składniki często dostają się w nadmiernej ilości do Twojego organizmu. Wszystkie z nich wchodzą w twoje ciało i niestety nie jesteś w stanie całkowicie temu zapobiec.

pochrzyn

Istnieje jednak sposób na ich wyeliminowanie. Jest to spowodowane tym, że pochrzyny mają w swoim składzie znaczną ilość glutationu. Glutation pomaga wyeliminować wolne rodniki i metale ciężkie. Nawet w przypadku nadużywania leków, takich jak paracetamol pochrzyn może skutecznie eliminować szkodliwe toksyny z naszego ciała.

6. Zmniejsza ryzyko występowania cukrzycy

W poprzednich artykułach dużo mówiliśmy już o tym, co dzieje się z cukrem w organizmie i jak wpływa na nasze ciało. Cukier jest tak smaczny dla ludzi, że często staje się wręcz uzależniający. Musimy pamiętać, że glukoza, a w szczególności jej nadmiar może być niebezpieczny dla zdrowia.

Dlatego powinieneś szukać alternatyw. Ignamy są dobrym substytutem cukru i innych produktów słodzących, takich jak słodziki.

Mają także duże ilości błonnika pokarmowego, co pomaga Ci się nasycić posiłkiem. Jedząc je, można uniknąć głodu i podjadania w przerwie między głównymi posiłkami.

7. Kwas foliowy, niezbędny składnik, jeśli jesteś w ciąży

Kiedy kobieta zajdzie w ciążę, powinna zacząć regularnie zażywać kwas foliowy. To ważna substancja na pierwszym etapie rozwoju dziecka. Brak kwasu foliowego może negatywnie wpływać na mózg i kręgosłup płodu.

kwas foliowy w ciąży

Lecznicze i odżywcze właściwości pochrzynu są dowodem na to, że naturalna żywność jest źródłem zdrowia. Mamy więc nadzieję, że zaczniecie jeść więcej opisanego dzisiaj warzywa i korzystać z jego dobroczynnych właściwości, które uczyniły go tak popularnym na przestrzeni wieków.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.