Owoce, które przyśpieszają odchudzanie

Dokładnie tak samo jak fakt, że istnieją rodzaje pożywienia jakich powinniśmy unikać w trakcie trwania procesu odchudzania to mamy również do wyboru owoce, które potrafią odchudzanie przyśpieszyć i zmaksymalizować nasze wyniki.
Owoce, które przyśpieszają odchudzanie
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Napisany przez Okairy Zuñiga

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Zrzucanie zbędnych kilogramów nie jest zadaniem łatwym, szybkim i przyjemnym. Możesz mieć siłę woli i postanowienie, aby wytrwać w swoim postanowieniu, ale w tym samym czasie masz ochotę zjeść coś pysznego (najlepiej zdrowe owoce).

Utrzymywanie odpowiedniej równowagi pomiędzy tymi dwoma nie zawsze jest zadaniem łatwym. Dobrą wiadomością niech będzie fakt, że istnieją owoce, które mogą okazać się pomocne w odchudzaniu. Jesteśmy przekonani, że będziesz w stanie znaleźć coś, co bardzo polubisz.

Pamiętaj, że aby utrzymać dobre zdrowie, należy stosować się do zbilansowanej diety i dostarczać naszemu organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych. Najlepiej jest jeść regularnie w ciągu dnia owoce o dużej różnorodności, zwłaszcza w trakcie sezonu letniego.

W ten sposób masz pewność, że owoce zawsze będą świeże, tańsze, a Ty uzyskasz ciało, o jakim marzysz.

Owoce przyśpieszające odchudzanie – Awokado

Awokado jest to owoc, który znajduje się na szczycie naszej listy. Pomaga ono w spalaniu tłuszczu, jest przepyszne, łatwo adaptuje się do innych smaków i jest niezwykle zdrowe.

 Awokado zawiera w swoim składzie  kwasy tłuszczowe , które przyśpieszają metabolizm, zwiększają poziom energii i pomagają w spalaniu tłuszczu w naszym organizmie.

Awokado

Dodatkowo spożywanie awokado pomaga utrzymywać prawidłowe nawilżenie skóry. Jest to spowodowane wysoką zawartością naturalnych tłuszczy. Nie występuje żadne ryzyko, że te tłuszcze mogą negatywnie wpływać na zdrowie układu krążenia, ponieważ są to naturalne i bardzo odżywcze tłuszcze nienasycone.

Jedzenie awokado raz na dzień jest wysoce zalecane, ale jeśli należysz do fanów tego owocu, to możesz oczywiście jeść go częściej. Awokado może być doskonałym zamiennikiem dla kremowych składników o wysokiej zawartości kalorii.

 • Przykładowo, jeżeli masz ochotę zjeść lody, to możesz użyć musu z awokado, lub stosować je jako baza do zdrowego i pysznego smoothie.
 • Jako dodatki można stosować różne nasiona lub inne owoce polecane w tym artykule.

Cytryna

Cytryna jest drugim w kolejności owocem, który pomaga w odchudzaniu. Bardzo często jest polecana jako integralna część w Twojej diecie. Dodatkowo są to owoce, które nie należą do drogich i można je mieszać z wieloma innymi składnikami.

Cytryny są bardzo bogate w składniki takie jak ryboflawina, fosfor, witamina B, witamina C i magnez.

cytryna na spalanie tłuszczu

Możesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów poprzez picie wody z cytryną. Polecamy wypijać szklankę wody z cytryną codziennie rano, na pusty żołądek.

Składniki

 • 1 Cytryna
 • 1 szklanka ciepłej wody (200 ml)

Przygotowanie

 • Wyciśnij cytrynę bezpośrednio nad szklanką z wodą, dobrze wymieszaj i wypij od razu.

Powinno się tą mieszankę wypijać jak najszybciej, ponieważ cytryna bardzo szybko ulega oksydacji i traci swoje właściwości. Możesz bez problemu pić wodę z cytryną codziennie, więc postaraj się o tym nie zapominać.

Arbuz

Arbuzy to kolejne owoce, które mogą być niezwykle pomocne w odchudzaniu. 250 ml szklanka naturalnego soku z arbuza zawiera jedynie 250 kalorii. Zawiera przy tym duże ilości witaminy A, B i C, jak również likopenu.

arbuz

Dodatkowymi atutami arbuza jest fakt, iż jest niesamowicie sycący i nawadniający. Potrafi być pomocny w zapobieganiu powstawania nowotworów i problemów sercowych. Pamiętaj o tym, że arbuz posiada w swoim składzie duże ilości cukrów. Pomimo tego, że jest to cukier naturalny, to ludzie borykający się z cukrzycą powinni bacznie kontrolować ilości, jakie spożywają.

Zaleca się zjadanie średniej wielkości plastra dwa lub trzy razy w tygodniu. Można spróbować również herbaty:

Składniki

 • 1 średniej wielkości plasterek arbuza
 • 4 szklanki ciepłej wody (1 litr)
 • 1 wyciśnięta cytryna
 • 5 listków mięty

Przygotowanie

 • Pokrój arbuza na równe kwadraciki idealne na jeden kęs.
 • Wymieszaj kwadraciki z sokiem z cytryny, miętą i wodą. Pozostaw w lodówce przez okres około jednej godziny. Można dodać kostki lodu w przypadku gdy chcemy spożywać od razu.
 • Możesz przelać do butelki i popijać w trakcie całego dnia.

Grejpfrut

Grejpfrut jest ostatnim na naszej liście owocem, który jest pomocny przy spalaniu tłuszczu z naszego ciała. Dodatkowym atutem jest to, że jest on bardzo sycący i pyszny. Powinno się go regularnie spożywać z poniższych powodów:

 • Zawiera bardzo małe ilości cukru, więc może być stosowany również przez diabetyków.
 • Jego wysoka zawartość błonnika pokarmowego poprawia procesy trawienne.
 • Może być z łatwością używany w domowych smoothies.

Który z owoców przyśpieszających spalanie tłuszczu lubisz najbardziej? Czy wiedziałeś wcześniej o pozytywnym wpływie, jaki wywiera on na odchudzanie?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Fulgoni VL., Dreher M., Davenport AJ., Avocado consumption is associated with better diet quality and nutrient intake, and lower metabolic syndrome risk in US adults: results from the National Health and Nutrition Examination survey. Nutr J, 2013.
 • Adam CL., Gratz SW., Peinado DI., Thomson LM., et al., Effects of dietary fibre and/or increased protein (casein or pea) on satiety, body weight, adiposity and caecal fermentation in high fat diet induce obese rats. PLoS One, 2016.
 • Naz A., Butt MS., Sultan MT., Qayyum MMN., et al., Watermelon lycopene and allied health claims. EXCLI J, 2014. 13: 650-660.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.