Oryginalne dekoracje domu za pomocą zdjęć

Fotografie to świetny sposób na dekorację domu. Użyj ich, aby nadać mu własny, niepowtarzalny styl!
Oryginalne dekoracje domu za pomocą zdjęć

Napisany przez Antonella Grandinetti

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Chcesz, aby oryginalne dekoracje ze zdjęciami sprawiły, by Twój dom był wyjątkowy? W takim razie nie możesz przegapić naszego dzisiejszego artykułu.

Aby stworzyć wyjątkowy dom, który pokaże światu Twoją osobowość, powinieneś puścić wodze fantazji! Bądź kreatywny i wyrażaj siebie poprzez zdjęcia, kwiaty, obrazy, odbitki, poduszki i dowolne przedmioty dekoracyjne, które lubisz.

W tym artykule przedstawimy Ci najlepsze dekoracje ze zdjęciami, które możesz stworzyć przy użyciu bardzo niewielu materiałów.

Czy jesteś gotowy, aby je odkryć? Jesteśmy pewni, że je pokochasz!

Wykonaj oryginalne dekoracje za pomocą zdjęć

1. Fotografie o różnych rozmiarach

Unikalne dekoracje
Baw się rozmiarami i wzorami obrazów, aby nadać swojemu pokojowi wygląd artystycznego chaosu.

Zwykle zawieszamy zdjęcia o podobnych rozmiarach i ramkach w sposób symetryczny. Ale co by się stało, gdybyśmy dali się ponieść emocjom i używali nie tylko różnej wielkości ramek, ale także różnych kolorów i faktur?

Dołącz do tego trendu i ułóż swoje zdjęcia w sposób oryginalny, a jako inspirację użyj powyższego zdjęcia.

2. Puzzle ze zdjęć

Możesz także układać puzzle ze swoimi najlepszymi zdjęciami, a następnie udekorować nimi swój dom. Będziesz się dobrze bawić, składając je razem! Jeśli nie lubisz układać puzzli, co powiesz na podzielenie zdjęcia na trzy lub cztery kwadraty?

3. Udekoruj ościeżnicę

Drzwi to część domu, której zwykle nie dekorujemy. Dziś proponujemy to zmienić. Wydrukuj swoje ulubione zdjęcia na czarno-biało w różnych rozmiarach.

Następnie przymocuj je na ościeżnicy. Trudno o coś bardziej oryginalnego!

4. Oryginalne dekoracje ze zdjęciami: Zrób girlandę ze zdjęć

Girlanda ze zdjęć
Girlandy to doskonały pomysł na wystrój domu. Możesz nawet dodać do nich światełka!

Bardzo podoba nam się ten pomysł, ponieważ jest tak prosty. Potrzebujesz jedynie mocnego sznurka i małych drewnianych klipsów. Następnie wystarczy zawiesić sznurek gdzieś w pokoju, przy ścianie i rozpocząć dekorowanie zdjęciami. Możesz nawet dodać inne obiekty, aby wnieść trochę więcej koloru i osobowości.

Możesz również użyć girlandy z wbudowanymi światełkami, dzięki czemu uzyskasz intymne i oryginalne oświetlenie z bardzo osobistym akcentem!

5. Łączenie rysunków ze zdjęciami

Kto powiedział, że zdjęcia muszą być w ramkach? Narysuj wzór na ścianie i wypełnij go zdjęciami. Jest tak wiele opcji: możesz narysować serce, wieżę Eiffla, dom lub cokolwiek przyjdzie Ci do głowy!

A może coś innego? Napisz inspirującą frazę między zdjęciami! To będzie wyglądać po prostu rewelacyjnie!

6. Kolaż ze zdjęć

Tworzenie oryginalnych dekoracji ze zdjęć nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Jeśli nie chcesz wprowadzać dużych zmian w swoim domu, ponieważ lubisz często zmieniać dekoracje, możesz zrobić kolaże ze swoich fotografii.

Do wykonania tego projektu potrzebne będą cztery równe kwadraty. Weź 4 arkusze, które mieszczą się w Twoich ramkach. Narysuj literę ze słowa LOVE na każdym arkuszu i wypełnij każdą literę małymi zdjęciami. Następnie ułóż każdy kolaż w ramce i zawieś w dowolny sposób.

7. Mozaika ze zdjęciami

Mozaika ze zdjęć
Zrób kolaż z tych zdjęć, które są dla Ciebie najważniejsze.

Do wykonania oryginalnej mozaiki będziesz potrzebować jedynie tablicy korkowej. Jeżeli masz w domu aparat polaroid, użyj go! W przeciwnym razie możesz wydrukować swoje zdjęcia w formacie Polaroid.

Przygotuj zdjęcia i ułóż je na tablicy korkowej w nieco chaotyczny sposób, aby nadać dekoracji bardziej artystyczny charakter.

8. Oryginalne dekoracje ze zdjęciami – nie zapomnij o kątach pokoju!

Podobnie jak drzwi, które często pomijamy dekorując dom, nie myślimy również o kątach pokoju. Zwykle skupiamy się na umieszczaniu zdjęć na środku ścian, jednak umieszczenie ich w innym miejscu może zmienić styl całego pomieszczenia!

Wybierz swoje najlepsze zdjęcia, opraw je w ramki i baw się nimi, umieszczając je w rogu pokoju, jedne na jednej ścianie, a inne na przeciwnej. Będziesz zaskoczony rezultatem!

9. Zdjęcia przy schodach

Być może nie jest to jeden z naszych najbardziej oryginalnych pomysłów. Jednak nigdy nie wychodzi z mody!

Skorzystaj z zapomnianej przestrzeni obok schodów, aby powiesić tam swoje najlepsze zdjęcia. Bez wątpienia jest to dobry sposób, by iść spać lub wstawać rano z szerokim uśmiechem na twarzy.

10. Poduszki ze zdjęciami

Poduszki ze zdjęciami
Poduszka z osobistym zdjęciem to kolejny sposób na oryginalną dekorację wnętrz
Kolejny sposób na tworzenie własnych spersonalizowanych elementów dekoracyjnych, są poduszki!

Wybierz zdjęcie, które bardzo lubisz, bez względu na to, czy jest to pejzaż, Twoje dzieci czy zwierzak i przekształć to wspomnienie w piękną, wygodną poduszkę, aby nadać  swojemu pokojowi lub sofie osobisty charakter.

11. Oryginalne dekoracje ze zdjęciami: wiszące fotografie

Lubisz tak zwane dekoracje ekologiczne? Dołącz do tego trendu, tworząc wiszącą fototapetę. Będziesz potrzebował kija wystarczająco długiego i mocnego, aby umieścić na niej dekorację, mocny sznurek oraz zdjęcia.

  • Wykonanie polega na połączeniu zdjęć sznurkiem, wykonując trzy lub cztery paski ze zdjęć w zależności od rozmiaru dekoracji, jaką chcesz.
  • Następnie przywiąż paski wykonane ze zdjęć do patyka i zawieś na ścianie.

12. Opowiedz historię za pomocą zdjęć

Jeśli umieścisz kilka fotografii na ten sam temat, możesz opowiedzieć historię w oryginalny sposób. Na przykład możesz położyć zdjęcie piany kawowej, dłoni na filiżance… Puść wodze wyobraźni!

Wykonywanie oryginalnych dekoracji ze zdjęciami jest znacznie łatwiejsze niż sobie wyobrażałeś, prawda?

Otwórz swój umysł, spójrz na swój pokój i pozwól wyrazić się swojej osobowości. Będziesz zaskoczony wynikami!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Vaivasuata. (2013). Diferencia entre diseño interior y decoración interior.
  • Garrido, S. G. (2010). Diseño como materialización de la identidad 1. Revista Internacional de Investigación, Innovación y Desarrollo En Diseño.
  • Pérez Jaimes, A. E. (2004). Diseño interior: solución integral a los espacios. (Spanish). INTERIOR DESIGN: INTEGRAL SOLUTION FOR SPACES. (English).
  • Mendoza, E. (2017). Diseño de Interiores. Manual de Diseño de Interiores.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.