Oryginalne pomysły na odnowienie ścian

Oryginalne pomysły na odnowienie ścian

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Aby odnowić ściany domu, nie musisz dokonywać dużych inwestycji. Dziś mamy pod ręką szereg materiałów, które pozwalają szybko, tanio i bezproblemowo zmieniać wygląd ścian. W tym artykule przedstawiamy proste i oryginalne pomysły.

Aby odnowić ściany Twojego domu nie musisz modyfikować konstrukcji. Ani tym bardziej wydawać ogromnych sum pieniędzy. Chociaż prawdą jest, że istnieją bardzo atrakcyjne, drogie projekty to istnieją również niedrogie alternatywy. Oryginalne pomysły, które pozwalają nam je zmienić, aby wyglądały inaczej. Chcesz poznać nasze propozycje?

Naprawdę nie musisz się zbytnio gimnastykować, aby ściany w całym domu wyglądały inaczej. W rzeczywistości wystarczy zmiana koloru i niektórych elementów dekoracyjnych. Jeśli więc nadal nie wiesz, jak to zrobić zapraszamy do odkrycia 5 oryginalnych pomysłów, które mogą Ci się spodobać.

Jak odnowić ściany domu: proste i oryginalne pomysły

Jeśli chodzi o remont ścian domu, potrzebujesz kreatywności. Możemy oczywiście dokonać dużych inwestycji w drogie materiały. Jednak istnieją proste i niedrogie sposoby na odnowienie ścian. Czy odważysz się wypróbować je w Twoim domu?

1. Deski na ścianach

Możemy bawić się różnymi drewnianymi wykończeniami w zależności od przestrzeni.Miłośnikom stylu rustykalnego spodoba się ten pomysł renowacji ścian. Jest to bardzo fajna opcja, która pozwala wyróżnić prawie każdą przestrzeń w domu.Na czym ona polega? Po prostu umieść drewniane deski na jednej lub więcej ścianach. Drewno może pokryć całą powierzchnię lub tylko niektóre części.

Łazienka

Ponadto możemy nadać im różne wykończenia, zgodnie z naszymi preferencjami. Możemy wybrać postarzane wykończenie lub pozostawić drewno naturalne. Z drugiej strony, jeśli zdecydujemy się na coś bardziej eleganckiego możemy je przeszlifować i polakierować.

Ponadto do końcowego wyniku możemy dodać inne akcesoria, takie jak kolorowe farby lub rośliny. Ta ostatnia opcja jest jedną z najbardziej popularnych, zwłaszcza gdy zmodyfikowana ściana znajduje się na patio, tarasie lub w kuchni.

2.  Oryginalne kompozycje z obrazów

Połącz obrazy o różnych rozmiarach i kształtach, aby uzyskać bardziej kreatywną wizję. Aby odnowić puste ściany, nie musisz zmieniać materiału ani farby. Możesz nadać im więcej życia za pomocą tylko kilku materiałów. Dobrą opcją jest stworzenie ładnej kompozycji z obrazów o różnych rozmiarach lub kształtach.

Obrazy na ścianie

Mogą to być artystyczne obrazu lub zdjęcia rodzinne. W rzeczywistości, jeśli wolisz możesz wymienić je na zegary, stare naczynia i inne przedmioty w stylu vintage. Najważniejsze jest to, aby znaleźć dobry kontrastu między kolorami, wzorami i materiałami.

3. Winyle i tapety

Za pomocą tapety lub winylu możesz dodać ścianom kolorów i kształtów.Użycie winylu i tapet do renowacji ścian nadal jest trendem. Obecnie mamy do dyspozycji więcej opcji i wzorów dla każdego. Jednak ważne jest, aby wziąć pod uwagę styl, który chcesz osiągnąć i co chcesz przekazać.Możemy znaleźć prawdziwe dzieła sztuki, ale jego zastosowanie musi uwzględniać inne przedmioty będące dekoracją domu: meble, kolor ścian, akcesoria, itp. Jego kompozycja powinna stanowić dobry kontrast z resztą.

Tapeta w oryginalne kwiaty

 

Jeśli chcesz odważyć się na więcej nie wahaj się umieścić tapety w salonie lub na jednej ze ścian pokoju. Jeśli szukasz minimalnego rozwiązania użyj winylu tylko na części ściany. Możesz znaleźć je w różnych wzorach, takich jak:

  • Kwiaty
  • Krajobrazy
  • Efekt mozaiki
  • Styl grecki

4. Oryginalne ozdoby z korka

Korek na ścianie jest praktyczny, ekologiczny i bardzo kreatywny.Czy szukasz pomysłu na dekorację ścian i, dodatkowo, recykling? W takim razie użycie korku to idealna opcja dla Ciebie. Jest idealny do renowacji pustych ścian w gabinetach lub biurach.

Sypialnia i oryginalne elementy wystroju
Musisz tylko zebrać jak najwięcej korków. Następnie umieść je na ścianie od sufitu aż do listwy. Na nim możesz zawiesić zdjęcia, plakaty lub dowolny inny element, o którym pomyślisz.

5. Fototapety

Fototapety w różnych odmianach wnoszą do pomieszczeń dużo światła.

Dzięki właściwościom podobnym do tapety i winylu, fototapety nadal zwracają uwagę podczas renowacji ścian i pomieszczeń domowych. Ze względu na różnorodne projekty idealnie nadają się do ożywienia salonu, biura lub pokoju dziecięcego.
Fotomural

Są to duże drukowane fotografie, które nadają domowi styl miejski, naturalny lub artystyczny. Są niedrogie, łatwe w instalacji, a niektóre są wykonane z materiałów, które można łatwo umyć i wyczyścić. Możesz znaleźć następujące wzory:

  • Naturalne krajobrazy
  • Duże miasta
  • Kreskówki
  • Zwierzęta
  • Muzyka i sztuka

Czy odważysz się odnowić ściany za pomocą tych wspaniałych pomysłów? Jak widać, nie musisz dokonywać dużych inwestycji. Najważniejsze jest, byś starał się dokonywać wyborów zgodnie ze stylem, który chcesz pokazać.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.