Odchudzić ramiona - ćwiczenia, które Ci w tym pomogą

Grube ramiona to zmora wielu kobiet. Mogą być źródłem dużych kompleksów. Zanim się pojawią, warto wykonywać proste ćwiczenia, by na czas odchudzić ramiona.
Odchudzić ramiona - ćwiczenia, które Ci w tym pomogą

Ostatnia aktualizacja: 27 maja, 2022

Wiele kobiet marzy o tym, by odchudzić ramiona, ale nie ma pojęcia, w jaki  sposób to zrobić. Ćwiczenie ramion to świetny pomysł, gdyż podczas prostego treningu uruchamiamy również inne części ciała. Bez wątpienia w krótkim czasie poczujesz się w lepszej formie.

Tłuszcz w organizmie rozkłada się równomiernie w całym ciele. W związku z tym odchudzić ramiona możesz szybko, gdy po prostu zrzucisz kilka zbędnych kilogramów.

Chcesz odchudzić ramiona? Wzmacniaj je!

Wykonuj ćwiczenia w celu wzmocnienia i ukształtowania ramion. Trening pomoże zmienić tkankę tłuszczowa w mięśniową.

Wzmacnianie ramion nie oznacza jednak budowania dużej masy mięśniowej. Chodzi o to, by mięśnie ramion w stanie spoczynku utrzymywały ramiona napięte. Jeśli uda się to osiągnąć, a przy tym zrzucić kilka kilogramów, ramiona wyraźnie się zmniejszą.

Chudnij powoli

Najlepiej jest spalać tłuszcz powoli. Jeśli szybko stracisz kilogramy, ramiona mogą stać się zwiotczałe. Dzieje się tak ponieważ dużą część utraconej masy stanowi woda i masa mięśniowa.

Zdrowe jedzenie i ciężarki, by odchudzić ramiona

Spalanie tkanki tłuszczowej wymaga ciągłości. Odchudzanie ramion, jak i całego ciała wiąże się z zachowaniem dyscypliny i dążeniem do równowagi w ciele.

Stosuj odpowiednią dietę, by odchudzić ramiona

Odpowiednia dieta jest kluczowa w zrzucaniu wagi. Dieta nie powinna być męcząca. Nie należy doprowadzać do zbytniego głodu, który zniechęci nas do dalszego odchudzania. Dieta ta musi być uzupełniona regularnymi ćwiczeniami, aby ujędrnić ciało.

Ćwiczenia na wzmocnienie ramion

Zaleca się, by wykonywać ćwiczenia całego ciała, nie tylko ramion. Jest to wskazane nie tylko dla wzmocnienia masy mięśniowej, ale też dla poprawy metabolizmu organizmu. Mięśnie potrzebują aktywnej energii, by działać właściwie. Tłuszcz stanowi odwrotność – jest rodzajem magazynu energii.

ćwiczenia z ciężarkami pomagają odchudzić ramiona

Ćwiczenia wyszczuplające ramiona mogą być wykonywane w połączeniu z ćwiczeniami kardio. Taka kombinacja skutkuje świetnymi rezultatami w spalaniu tłuszczu i osiągnięciu wielu korzyści zdrowotnych.

Jak długo wykonywać ćwiczenia, aby odchudzić ramiona?

Aby ćwiczenia były efektywne i udało się spalić zbędnie kalorie, wykonuj je przez minimum 20 min. Po tym czasie organizm zaczyna spalać tłuszcz, co zaczyna działać na korzyść twoich ramion. Jednakże nie muszą być to ćwiczenia bardzo intensywne.

Ćwiczenia na bicepsy

Możesz ćwiczyć praktycznie wszędzie dzięki 2 prostym ciężarkom. Czy w domu, czy w pracy możesz wykonywać regularne ćwiczenia. Jeśli nie masz ciężarków, nie martw się. Użyj dwóch 0,5 l butelek wody! Osiągniesz ten sam efekt.

Trzymając ciężarki lub 2 butelki 0,5 l wody zegnij i zbliż do siebie łokcie. Unoś zgięte ręce do wysokości ramion. Powtórz 15 razy, a następnie zrób kilkusekundową przerwę. Powtórz serię 10 razy.

Ćwiczenia ramion

Unieś ręce tak, by były do siebie w  pozycji równoległej. Rozłóż ręce na boki i wykonuj okrężne ruchy rąk. Wciągnij brzuch podczas tego ćwiczenia.

Pamiętaj o krótkich przerwach. Ważny jest nie poziom zmęczenia, a to by ćwiczenia były wykonywane regularnie.

Ćwiczenia tricepsów pomogą odchudzić ramiona

I na koniec lekkie i proste ćwiczenie na tricepsy. Unieś ręce, tak by łokcie znajdowały się powyżej głowy. Trzymając w dłoniach 1,5 litrową butelkę wody nad głową staraj się sięgać nimi lekko do tyłu. Czynność należy powtórzyć 15 razy.

Wykonuj powyższe ćwiczenia regularnie, a efekty na pewno się pojawią.

Ćwiczenia ramion to doskonały sposób, aby poprawić ogólną sylwetkę. Jeśli dodatkowo zadbasz o dietę, do jadłospisu wprowadzisz sałatki, a także będziesz więcej chodzić, efekty w postaci smukłych ramion, pojawią się szybciej, niż sądzisz. Zdołasz odchudzić ramiona, a przy tym poczujesz się lepiej.

Nie bądź dla siebie zbyt wymagająca. Zbyt ostra dieta i zbyt intensywny trening mogą doprowadzić do zniechęcenia. Wprowadzaj nowe dobre nawyki w swoim tempie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Castelein, B., Cools, A., Parlevliet, T., & Cagnie, B. (2016). Modifying the shoulder joint position during shrugging and retraction exercises alters the activation of the medial scapular muscles. Manual Therapy. https://doi.org/10.1016/j.math.2015.09.005
  • Granviken, F., & Vasseljen, O. (2015). Home exercises and supervised exercises are similarly effective for people with subacromial impingement: A randomised trial. Journal of Physiotherapy. https://doi.org/10.1016/j.jphys.2015.05.014
  • Issurin, V. B., Liebermann, D. G., & Tenenbaum, G. (1994). Effect of vibratory stimulation training on maximal force and flexibility. Journal of Sports Sciences. https://doi.org/10.1080/02640419408732206

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.