Odchudzić ramiona – ćwiczenia, które Ci w tym pomogą

· Grudzień 24, 2017
Grube ramiona to zmora wielu kobiet. Mogą być źródłem dużych kompleksów. Warto, zanim się pojawią, wykonywać proste ćwiczenia by odchudzić ramiona.

Wiele kobiet marzy o tym, by odchudzić ramiona, ale nie ma pojęcia o tym, w jaki  sposób to zrobić. Ćwiczenie ramion to świetny pomysł, gdyż podczas prostego treningu uruchamiamy również inne części ciała. Bez wątpienia w krótkim czasie poczujesz się w lepszej formie.

Tłuszcz w organizmie rozkłada się w całym ciele. W związku z tym odchudzić ramiona możesz szybko, gdy zrzucisz kilka kilogramów.

Chcesz odchudzić ramiona? Wzmacniaj je!

Wykonuj ćwiczenia w celu wzmocnienia i ukształtowania ramion. Trening pomoże zmienić tkankę tłuszczowa w mięśniową. Wzmacnianie ramion nie oznacza jednak budowania dużej masy mięśniowej. Chodzi o to by mięśnie ramion w stanie spoczynku utrzymywały ramiona napięte. Jeśli uda się to osiągnąć a przy tym zrzucić kilka kilogramów ramiona wyraźnie się zmniejszą.

Przeczytaj również: Zwiotczałe ramiona – ujędrnij je domowym sposobem

Chudnij powoli

Zdrowe jedzenie i ciężarki

Najlepiej jest spalać tłuszcz powoli. Jeśli szybko stracisz kilogramy ramiona mogą stać się zwiotczałe. Dzieje się tak ponieważ dużą część utraconej masy stanowi woda i masa mięśniowa.

Spalanie tkanki tłuszczowej wymaga ciągłości. Odchudzanie ramion, jak i całego ciała wiąże się z zachowaniem dyscypliny i dążeniem do równowagi w ciele.

Stosuj odpowiednią dietę

Odpowiednia dieta jest kluczowa w zrzucaniu wagi. Dieta nie powinna być męcząca. Nie należy doprowadzać do zbytniego głodu, który zniechęci nas do dalszego odchudzania. Dieta ta musi być uzupełniona regularnymi ćwiczeniami by ujędrnić ciało.

Może zainteresuje Cię również artykuł: Jedzenie jest koniecznością, ale zdrowe odżywianie to sztuka

Ćwiczenia na wzmocnienie ramion

ćwiczenia ramion

Zaleca się by wykonywać ćwiczenia całego ciała, nie tylko ramion. Jest to wskazane, nie tylko dla wzmocnienia masy mięśniowej, ale też dla poprawy metabolizmu organizmu. Mięśnie potrzebują aktywnej energii, by działać właściwie. Tłuszcz stanowi odwrotność – jest rodzajem magazynu energii.

Ćwiczenia wyszczuplające ramiona mogą być wykonywane jednocześnie z sercowo-naczyniowymi. Takie połączenie skutkuje świetnymi rezultatami w spalaniu tłuszczu i osiągnięciu wielu korzyści zdrowotnych.

Jak długo wykonywać ćwiczenia?

Aby ćwiczenia były efektywne i udało się spalić zbędnie kalorie wykonuj je przez minimum 20 min. Po tym czasie organizm zaczyna spalać tłuszcz co zaczyna działać na korzyść twoich ramion. To nie muszą być ćwiczenia bardzo intensywne.

Ćwiczenia na bicepsy

Możesz ćwiczyć praktycznie wszędzie dzięki 2 prostym ciężarkom. Czy w domu, czy w pracy możesz wykonywać regularne ćwiczenia. Jeśli nie masz ciężarków, nie martw się. Użyj dwóch 0,5 l butelek wody! Osiągniesz ten sam efekt.

Trzymając ciężarki lub 2 butelki 0,5 l wody zegnij i zbliż do siebie łokcie. Unoś zgięte ręce do wysokości ramion.Powtórz 15 razy i zrób kilkusekundową przerwę. Powtórz serię 10 razy.

Czytaj również: Najlepsze ćwiczenia na wzmocnienie mięśni

Ćwiczenia ramion

Unieś ręce tak by były do siebie w  pozycji równoległej. Rozłóż ręce na boki i wykonuj okrężne ruchy rąk. Wciągnij brzuch podczas tego ćwiczenia.

Pamiętaj o krótkich przerwach. Ważny jest nie poziom zmęczenia, a to by ćwiczenia były wykonywane regularnie.

Ćwiczenia tricepsów

I na koniec lekkie i proste ćwiczenie na tricepsy. Unieś ręce, tak by łokcie znajdowały się powyżej głowy. Trzymając w dłoniach 1,5 litrową butelkę wody nad głową staraj się sięgać nimi lekko do tyłu. Czynność należy powtórzyć 15 razy.

Wykonuj powyższe ćwiczenia regularnie, a efekty na pewno się pojawią.

Ćwiczenia ramion to doskonały sposób by poprawić ogólną sylwetkę. Jeśli dodatkowo zadbasz o dietę, do jadłospisu wprowadzisz sałatki, będziesz więcej chodzić, efekty w postaci smukłych ramion, pojawią się szybciej niż sądzisz. Zdołasz odchudzić ramiona, a przy tym poczujesz się lepiej.

Nie bądź dla siebie zbyt wymagająca. Zbyt ostra dieta i zbyt intensywny trening mogą doprowadzić do zniechęcenia. Wprowadzaj nowe dobre nawyki w swoim tempie.