Odchudzanie? Wypróbuj napój z karczocha!

Dzięki wodzie z karczocha możesz utrzymywać zrównoważony poziom glukozy i wykluczyć nagłe ataki głodu. Karczoch połączony z sokiem z pomelo pomaga przyspieszyć metabolizm i wspomaga oczyszczanie organizmu z nagromadzonych w nim substancji toksycznych.
Odchudzanie? Wypróbuj napój z karczocha!
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca, 2023

Odchudzanie. Słysząc to słowo, zapewne przychodzą Ci na myśl uciążliwe diety, które owszem, pozwalają stracić nieco na wadze, ale zarazem powodują utratę masy mięśniowej, czego żadna z nas nie chce.

Kluczem do sukcesu jest odchudzanie zrównoważone i bezpieczne dla zdrowia.

Jednym z efektów takich restrykcyjnych diet jest powszechnie znany efekt jo-jo, który sprawia, że po zrzuceniu kilku kilogramów, zaczynasz pozwalać sobie na jedzenie coraz to większej ilości potraw czy przekąsek, które w trakcie diety nie były wskazane.

W ten sposób ponownie przybierasz na wadze i wracasz do punktu wyjściowego.

Kiedy więc stwierdzisz, że chciałabyś zrzucić kilka zbędnych kilogramów, pamiętaj, że odchudzanie powinno przebiegać w sposób bezpieczny dla zdrowia. Bardzo praktyczne może się okazać konsultacja z lekarzem lub dietetykiem, który mógłby Ci udzielić kilku rad dostosowanych indywidualnie do Twojego stanu zdrowia.

Pamiętaj jednak, że dieta cud nie istnieje. Prawdziwe odchudzanie obejmuje więc wysiłek, determinację, odpowiednio dobraną i zrównoważoną dietę, a także stosowanie naturalnych środków, które pomogą Ci poprawić wyniki Twoich starań.

Czytając ten artykuł, dowiesz się, jak przygotować napój na bazie karczocha i grejpfruta, który posłuży Ci za taki naturalny środek wspomagający odchudzanie. Czy to skuteczne? Przekonaj się sama!

Grejpfrut i karczoch wspomagają odchudzanie

Zarówno karczoch, jak i grejpfrut spożywane osobno stanowią naturalne źródło cennych witamin i minerałów.

Jednym z podstawowych naturalnych środków przyspieszających metabolizm i pozwalających na skuteczne oczyszczanie organizmu z substancji toksycznych jest bez wątpienia połączenie właściwości ukrytych w karczochu z jednym z owoców cytrusowych. W tym przypadku pomoże nam cytryna lub grejpfrut.

Szklanka soku z grejpfruta na odchudzanie

Na początek zobaczmy, w jaki sposób składniki te pomogą nam osiągnąć nasz cel, jakim jest bezpieczne dla zdrowia odchudzanie.

 • Woda z karczocha dostarcza nam inuliny, czyli węglowodanu, który pomaga utrzymywać odpowiedni i zrównoważony poziom glukozy we krwi.
 • Połączenie wody z karczocha z sokiem z grejpfruta pomaga obniżyć poziom cholesterolu, który zazwyczaj odkłada się w jelicie.
 • Zarówno grejpfrut, jak i woda z karczocha znacznie przyczyniają się do oczyszczania organizmu z zalegających w nim substancji toksycznych.
 • Przedstawiany w tym artykule napój cechuje się niską zawartością tłuszczu; ponadto jest bogaty w substancje odżywcze: witaminy z grupy B, witaminę C i D, wapń, potas, sód, magnez, cynk, a także sterole regulujące poziom cholesterolu.
 • Woda z karczocha w połączeniu z sokiem z grejpfruta stanowi diuretyk, który pozwala skutecznie zapobiegać gromadzeniu się płynów w organizmie.
 • Napój z karczocha i grejpfruta wspomaga pracę narządów wewnętrznych takich jak nerki i wątroba. Co więcej, regularne picie napoju wspomaga odchudzanie, ponieważ odpowiednio pracująca wątroba odpowiada między innymi za spalanie tłuszczu.
 • Pijąc proponowany przez nas napój przez co najmniej dziesięć dni, osiągniemy przyspieszenie metabolizmu, a ponadto wzbogacimy naszą dietę w naturalne i zdrowe produkty, które skutecznie wspomagają odchudzanie.

Przeczytaj również artykuł: Karczochy pomogą zrzucić kilogramy

Jak przygotować napój wspomagający odchudzanie?

Sposób nr 1

Składniki

 • 2 karczochy
 • 2 grejpfruty
 • 1 litr wody
Woda z karczocha w szklance

Sposób przygotowania

 • Po pierwsze trzeba ugotować karczochy. Wlej litr wody do garnka i gotuj karczochy, aż się zrobią miękkie. Zachowaj warzywa do innego wykorzystania, na przykład do przyrządzenia smacznej i zdrowej kolacji.
 • Kolejnym krokiem jest wyciśnięcie soku z grejpfrutów i połączenie go z wodą otrzymaną z karczochów. Dokładnie wymieszaj.
 • Otrzymany napój przelej do szklanej butelki, a następnie przechowuj w chłodnym zacienionym miejscu. Możesz przechowywać go w lodówce lub w temperaturze pokojowej.

Sposób nr 2

Składniki

 • 2 karczochy
 • 2 grejpfruty
 • 1 litr wody

Sposób przygotowania

 • W tym przypadku sposób przygotowania jest bardzo podobny. Z tą jednak różnicą, że do gotującej się wody z karczochem dodajemy skórkę z grejpfruta. To bardzo proste, a w efekcie nasz napój będzie jeszcze bogatszy w witaminy.
Kobieta mierzy obwód bioder
 • Tak więc wlewamy do garnka litr wody i gotujemy w nim karczochy, aż zmiękną. W tym czasie wyciskamy sok z grejpfrutów, a skórkę kroimy na małe kawałki i wrzucamy do garnka z karczochami.
 • Po zagotowaniu wyciągamy z garnka zarówno karczochy, jak i skórki z grejpfruta i pozostawiamy wyłącznie wodę.
 • Teraz już tylko pozostaje połączyć wodę z karczocha i skórkę z grejpfruta z sokiem wyciśniętym z tego cytrusa.

Dawkowowanie

Tak, jak wspomnieliśmy na wstępie, aby odchudzanie przyniosło dobre rezultaty, wodę z karczocha i grejpfruta należy pić co najmniej przez dziesięć kolejnych dni.

 • Rozpoczynamy pijąc jedną szklankę napoju na czczo przed śniadaniem.
 • Następną szklankę wypij po 20 minutach od najważniejszego posiłku w ciągu dnia.
 • Jeszcze jedną szklankę wypij po południu.
 • Ostatnią szklankę napoju pij 20 minut przed kolacją.

Dzięki takiemu cyklowi picia napoju z karczocha i grejpfruta, będziesz mogła cieszyć się o wiele sprawniejszą pracą układu trawiennego. Picie tego napoju wspomagającego odchudzanie poprawi też sposób, w jaki Twój organizm oczyszcza się ze szkodliwych substancji.

Krok po kroku będziesz uwalniać się od obciążenia wywołanego przez lipidy i tłuszcze, które zawsze gromadzą się w organizmie i są odpowiedzialne za przybieranie na wadze.

Pamiętaj więc o przestrzeganiu zdrowej, dobrze dobranej i zrównoważonej diety. Zawsze zachowuj aktywność fizyczną i unikaj siedzącego trybu życia. Wspomagaj odchudzanie napojem z karczocha i grejpfruta.

I niech Ci wyjdzie na zdrowie!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 •  Dow CA., Going SB., Chow HH., Patil BS., Thomson CA., The effects of daily consumption of grapefruit on body weight, lipids, and blood pressure in healthy, overweight adults. Metabolism, 2012. 61 (7): 1026-35.
 •  De la Garza AL., Etxeberria U., Haslberger A., Aumueller E., Martínez JA., Milagro FI., Helichrysum and grapefruit extracts boost weight loss in overweight rats reducing inflammation. J Med Food, 2015. 18 (8): 890-8.
 •  Shoaib M., Shehzad A., Omar M., Raza H., Sharif HR., Shakeel A., Ansari A., Niazi S., Inulin: properties, health benefits and food applications. Carbohydr Polym, 2016. 147:444-454.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.