Odchudzanie? Wypróbuj napój z karczocha!

26 lipca, 2019
Dzięki wodzie z karczocha możesz utrzymywać zrównoważony poziom glukozy i wykluczyć nagłe ataki głodu. Karczoch połączony z sokiem z pomelo pomaga przyspieszyć metabolizm i wspomaga oczyszczanie organizmu z nagromadzonych w nim substancji toksycznych.

Odchudzanie. Słysząc to słowo, zapewne przychodzą Ci na myśl uciążliwe diety, które owszem, pozwalają stracić nieco na wadze, ale zarazem powodują utratę masy mięśniowej, czego żadna z nas nie chce.

Kluczem do sukcesu jest odchudzanie zrównoważone i bezpieczne dla zdrowia.

Jednym z efektów takich restrykcyjnych diet jest powszechnie znany efekt jo-jo, który sprawia, że po zrzuceniu kilku kilogramów, zaczynasz pozwalać sobie na jedzenie coraz to większej ilości potraw czy przekąsek, które w trakcie diety nie były wskazane.

W ten sposób ponownie przybierasz na wadze i wracasz do punktu wyjściowego.

Przeczytaj także: Apetyt – jak go kontrolować, aby schudnąć?

Kiedy więc stwierdzisz, że chciałabyś zrzucić kilka zbędnych kilogramów, pamiętaj, że odchudzanie powinno przebiegać w sposób bezpieczny dla zdrowia. Bardzo praktyczne może się okazać konsultacja z lekarzem lub dietetykiem, który mógłby Ci udzielić kilku rad dostosowanych indywidualnie do Twojego stanu zdrowia.

Pamiętaj jednak, że dieta cud nie istnieje. Prawdziwe odchudzanie obejmuje więc wysiłek, determinację, odpowiednio dobraną i zrównoważoną dietę, a także stosowanie naturalnych środków, które pomogą Ci poprawić wyniki Twoich starań.

Czytając ten artykuł, dowiesz się, jak przygotować napój na bazie karczocha i grejpfruta, który posłuży Ci za taki naturalny środek wspomagający odchudzanie. Czy to skuteczne? Przekonaj się sama!

Grejpfrut i karczoch wspomagają odchudzanie

Zarówno karczoch, jak i grejpfrut spożywane osobno stanowią naturalne źródło cennych witamin i minerałów.

Jednym z podstawowych naturalnych środków przyspieszających metabolizm i pozwalających na skuteczne oczyszczanie organizmu z substancji toksycznych jest bez wątpienia połączenie właściwości ukrytych w karczochu z jednym z owoców cytrusowych. W tym przypadku pomoże nam cytryna lub grejpfrut.

Szklanka soku z grejpfruta na odchudzanie

Na początek zobaczmy, w jaki sposób składniki te pomogą nam osiągnąć nasz cel, jakim jest bezpieczne dla zdrowia odchudzanie.

 • Woda z karczocha dostarcza nam inuliny, czyli węglowodanu, który pomaga utrzymywać odpowiedni i zrównoważony poziom glukozy we krwi.
 • Połączenie wody z karczocha z sokiem z grejpfruta pomaga obniżyć poziom cholesterolu, który zazwyczaj odkłada się w jelicie.
 • Zarówno grejpfrut, jak i woda z karczocha znacznie przyczyniają się do oczyszczania organizmu z zalegających w nim substancji toksycznych.
 • Przedstawiany w tym artykule napój cechuje się niską zawartością tłuszczu; ponadto jest bogaty w substancje odżywcze: witaminy z grupy B, witaminę C i D, wapń, potas, sód, magnez, cynk, a także sterole regulujące poziom cholesterolu.
 • Woda z karczocha w połączeniu z sokiem z grejpfruta stanowi diuretyk, który pozwala skutecznie zapobiegać gromadzeniu się płynów w organizmie.
 • Napój z karczocha i grejpfruta wspomaga pracę narządów wewnętrznych takich jak nerki i wątroba. Co więcej, regularne picie napoju wspomaga odchudzanie, ponieważ odpowiednio pracująca wątroba odpowiada między innymi za spalanie tłuszczu.
 • Pijąc proponowany przez nas napój przez co najmniej dziesięć dni, osiągniemy przyspieszenie metabolizmu, a ponadto wzbogacimy naszą dietę w naturalne i zdrowe produkty, które skutecznie wspomagają odchudzanie.

Przeczytaj również artykuł: Karczochy pomogą zrzucić kilogramy

Jak przygotować napój wspomagający odchudzanie?

Sposób nr 1

Składniki

 • 2 karczochy
 • 2 grejpfruty
 • 1 litr wody
Woda z karczocha w szklance

Sposób przygotowania

 • Po pierwsze trzeba ugotować karczochy. Wlej litr wody do garnka i gotuj karczochy, aż się zrobią miękkie. Zachowaj warzywa do innego wykorzystania, na przykład do przyrządzenia smacznej i zdrowej kolacji.
 • Kolejnym krokiem jest wyciśnięcie soku z grejpfrutów i połączenie go z wodą otrzymaną z karczochów. Dokładnie wymieszaj.
 • Otrzymany napój przelej do szklanej butelki, a następnie przechowuj w chłodnym zacienionym miejscu. Możesz przechowywać go w lodówce lub w temperaturze pokojowej.

Sposób nr 2

Składniki

 • 2 karczochy
 • 2 grejpfruty
 • 1 litr wody

Sposób przygotowania

 • W tym przypadku sposób przygotowania jest bardzo podobny. Z tą jednak różnicą, że do gotującej się wody z karczochem dodajemy skórkę z grejpfruta. To bardzo proste, a w efekcie nasz napój będzie jeszcze bogatszy w witaminy.
Kobieta mierzy obwód bioder

 • Tak więc wlewamy do garnka litr wody i gotujemy w nim karczochy, aż zmiękną. W tym czasie wyciskamy sok z grejpfrutów, a skórkę kroimy na małe kawałki i wrzucamy do garnka z karczochami.
 • Po zagotowaniu wyciągamy z garnka zarówno karczochy, jak i skórki z grejpfruta i pozostawiamy wyłącznie wodę.
 • Teraz już tylko pozostaje połączyć wodę z karczocha i skórkę z grejpfruta z sokiem wyciśniętym z tego cytrusa.

Dawkowowanie

Tak, jak wspomnieliśmy na wstępie, aby odchudzanie przyniosło dobre rezultaty, wodę z karczocha i grejpfruta należy pić co najmniej przez dziesięć kolejnych dni.

 • Rozpoczynamy pijąc jedną szklankę napoju na czczo przed śniadaniem.
 • Następną szklankę wypij po 20 minutach od najważniejszego posiłku w ciągu dnia.
 • Jeszcze jedną szklankę wypij po południu.
 • Ostatnią szklankę napoju pij 20 minut przed kolacją.

Dzięki takiemu cyklowi picia napoju z karczocha i grejpfruta, będziesz mogła cieszyć się o wiele sprawniejszą pracą układu trawiennego. Picie tego napoju wspomagającego odchudzanie poprawi też sposób, w jaki Twój organizm oczyszcza się ze szkodliwych substancji.

Krok po kroku będziesz uwalniać się od obciążenia wywołanego przez lipidy i tłuszcze, które zawsze gromadzą się w organizmie i są odpowiedzialne za przybieranie na wadze.

Pamiętaj więc o przestrzeganiu zdrowej, dobrze dobranej i zrównoważonej diety. Zawsze zachowuj aktywność fizyczną i unikaj siedzącego trybu życia. Wspomagaj odchudzanie napojem z karczocha i grejpfruta.

I niech Ci wyjdzie na zdrowie!