Odchudzające śniadanie — strać wagę w 30 dni

Jeśli planujesz jeść te śniadanie codziennie, uzupełnij je dietą niskokaloryczną, bogatą w owoce i warzywa i zacznij ćwiczyć, oprócz tego, że zgubisz zbędne kilogramy, Twój organizm również skorzysta.
Odchudzające śniadanie — strać wagę w 30 dni
José Gerardo Rosciano Paganelli

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz José Gerardo Rosciano Paganelli.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Szukasz skutecznego sposobu na utratę kilku kilogramów, nie decydując się przy tym na drastyczne diety? W rzeczywistości to prostsze niż się wydaje. Pamiętaj, że zawsze należy znaleźć czas na odchudzające śniadanie!

To ono jest bowiem kluczem do prawidłowego funkcjonowania organizmu przez cały dzień, ale i nie tylko. Odchudzające śniadanie również odgrywa ważną rolę w momencie, gdy chcemy zgubić kilka zbędnych kilogramów. Dowiedz się jak to osiągnąć!

We współczesnym świecie, w którym wszyscy gdzieś pędzimy, ciężko jest znaleźć czas na odżywcze i energetyczne, a zarazem odchudzające śniadanie. Wielu z nas zadowala się szybką kawą, a nieraz decyduje się rozpocząć dzień bez jedzenia.

Powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że brak czasu na śniadanie może poważnie odbić się na naszym zdrowiu! Chociaż niektórym może się to wydać nieprawdopodobne, pomijanie najważniejszego posiłku dnia wiąże się z przybieraniem na wadze. Powoduje również zmęczenie, brak koncentracji, a to tylko początek dolegliwości.

Czy odchudzające śniadanie pomoże zredukować wagę?

Badania dowiodły, że osoby, które lekceważą śniadanie i zwyczajnie go nie jedzą częściej cierpią na nadwagę niż Ci, którzy na takowe znajdują czas. Pierwszy posiłek dnia zapewnia poczucie sytości. W miarę upływu godzin zmniejsza też uczucie głodu, co zapobiega podjadaniu i przejadaniu.

Zdrowe, odchudzające śniadanie

Gdy pomijamy śniadanie, jesteśmy rozdrażnieni i niespokojni, co kończy się konsumowaniem większej ilości kalorii niż Ci, którzy śniadanie jedzą. Oprócz tego brak porannego posiłku prowokuje wzmożoną reakcję organizmu na insulinę. Sprzyja to gromadzeniu się tłuszczu, a tym samym przyrostowi masy ciała.

Dowiedziono, że osoby, które decydują się na rozpoczęcie dnia od pożywnego posiłku, mają tendencje do prowadzenia zdrowszego i szczęśliwszego trybu życia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj więc ten artykuł: Koktajle energetyczne – 5 pysznych przykładów

Dlaczego śniadanie jest tak ważnym posiłkiem?

Jest ono źródłem energii, której potrzebuje nasze ciało do rozpoczęcia aktywnego działania każdego dnia. Dzięki pożywnemu śniadaniu mózg pracuje wydajniej i poprawia się koncentracja. Dostarcza również potrzebnej siły mięśniom, co poprawia sprawność fizyczną i zmniejsza zmęczenie.

Śniadanie, które pomoże zgubić kilogramy

Istnieje wiele recept na zdrowe i pożywne śniadanie, które jednocześnie pomoże schudnąć, jeżeli nie zapomnimy przy tym o aktywności fizycznej i zbilansowanej diecie. Tym razem zapoznasz się z takim, które w miesiąc pozwoli Ci zgubić nawet 4,5 kg! Należy spożywać je każdego ranka, a reszta posiłków powinna być niskokaloryczna oraz bogata w warzywa i owoce .

Tłuszcz na brzuchu

Posiłek ten jest bardzo zdrowy i już po kilku dniach zauważysz pozytywne zmiany. Oprócz tego dostarcza potrzebnych witamin i minerałów, które poprawią wygląd Twojej skóry i włosów oraz przyspieszą metabolizm.

Jeżeli zdecydujesz się na miesięczną kurację, nie tylko zgubisz zbędne kilogramy, ale i pozbędziesz się problemów jelitowych, oczyścisz organizm, pozbywając się nagromadzonych szkodliwych substancji.

Składniki:

 • 300 ml kefiru (lub jogurtu o niskiej zawartości tłuszczu)
 • 2 łyżeczki płatków owsianych
 • 1 łyżeczka mielonego siemienia lnianego
 • 1 łyżeczka kakao w proszku
 • 5-7 suszonych śliwek

Przygotowanie:

 • do 100 ml wrzącej wody dodajemy suszone śliwki. Przykrywamy i pozostawiamy na 5-10 minut
 • w osobnym naczyniu łączymy płatki owsiane z siemieniem lnianym i kakao. Następnie dodajemy kefir i dokładnie mieszamy, aż wszystkie składniki utworzą jednolitą masę
 • suszone śliwki wyjmujemy z wody, kroimy na kawałki i dodajemy do reszty wcześniej wymieszanych składników
 • danie to najlepiej przygotować wieczorem. W ten sposób rano będzie na nas czekać zdrowe, krzepiące śniadanie, które wspomoże działanie naszego organizmu i usprawni proces odchudzania

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Pérez C, Ribas L, Serra Ll AJ. (2004). Recomendaciones para un desayuno saludable. A: Serra, L.i Aranceta, J.Desayuno y equilibrio alimentario.Estudio Enkid.Barcelona: Masson 2004:91-97.
 • Pinto J, Carbajal A. (2003). El desayuno saludable. Nutrición y salud.Instituto de Salud Pública, Madrid.
 • García, E. G., López, M. Á. V., Martínez, R. G., Alias, I., González, M. M., Perales, A. B., … & Vico, F. J. M. (2013). Prevalencia de sobrepeso y obesidad en niños y adolescentes de 2 a 16 años. Endocrinología y nutrición, 60(3), 121-126. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1575092212003270
 • López-Sobaler, A. M., Cuadrado-Soto, E., Peral-Suárez, Á., Aparicio, A., Ortega, R. M., López-Sobaler, A. M., & Ortega, R. M. (2018). Importancia del desayuno en la mejora nutricional y sanitaria de la población. Nutrición Hospitalaria, 35. https://revista.nutricionhospitalaria.es/filesPortalWeb/2278/MA-02278-01.pdf
 • Pérez, C., L. Ribas, and Aranceta J. Serra Ll. (2004). “Recomendaciones para un desayuno saludable.” A: Serra, L. i Aranceta, J. Desayuno y equilibrio alimentario. Estudio Enkid. Barcelona: Masson: 91-97.
 • Genes, A. H. (2016). El desayuno y su importancia¿ es realmente el desayuno una necesidad fisiológica O un hábito saludable?. Gastrohnup, 15(2). http://revistaprospectiva.univalle.edu.co/index.php/gastrohnup/article/view/1261

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.