Odchudzające śniadanie — strać wagę w 30 dni

01 Sierpień, 2020
Jeśli planujesz jeść te śniadanie codziennie, uzupełnij je dietą niskokaloryczną, bogatą w owoce i warzywa i zacznij ćwiczyć, oprócz tego, że zgubisz zbędne kilogramy, Twój organizm również skorzysta.
 

Szukasz skutecznego sposobu na utratę kilku kilogramów, nie decydując się przy tym na drastyczne diety? W rzeczywistości to prostsze niż się wydaje. Pamiętaj, że zawsze należy znaleźć czas na odchudzające śniadanie!

To ono jest bowiem kluczem do prawidłowego funkcjonowania organizmu przez cały dzień, ale i nie tylko. Odchudzające śniadanie również odgrywa ważną rolę w momencie, gdy chcemy zgubić kilka zbędnych kilogramów. Dowiedz się jak to osiągnąć!

We współczesnym świecie, w którym wszyscy gdzieś pędzimy, ciężko jest znaleźć czas na odżywcze i energetyczne, a zarazem odchudzające śniadanie. Wielu z nas zadowala się szybką kawą, a nieraz decyduje się rozpocząć dzień bez jedzenia.

Powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że brak czasu na śniadanie może poważnie odbić się na naszym zdrowiu! Chociaż niektórym może się to wydać nieprawdopodobne, pomijanie najważniejszego posiłku dnia wiąże się z przybieraniem na wadze. Powoduje również zmęczenie, brak koncentracji, a to tylko początek dolegliwości.

Czy odchudzające śniadanie pomoże zredukować wagę?

Badania dowiodły, że osoby, które lekceważą śniadanie i zwyczajnie go nie jedzą częściej cierpią na nadwagę niż Ci, którzy na takowe znajdują czas. Pierwszy posiłek dnia zapewnia poczucie sytości. W miarę upływu godzin zmniejsza też uczucie głodu, co zapobiega podjadaniu i przejadaniu.

Zdrowe, odchudzające śniadanie
 

Gdy pomijamy śniadanie, jesteśmy rozdrażnieni i niespokojni, co kończy się konsumowaniem większej ilości kalorii niż Ci, którzy śniadanie jedzą. Oprócz tego brak porannego posiłku prowokuje wzmożoną reakcję organizmu na insulinę. Sprzyja to gromadzeniu się tłuszczu, a tym samym przyrostowi masy ciała.

Dowiedziono, że osoby, które decydują się na rozpoczęcie dnia od pożywnego posiłku, mają tendencje do prowadzenia zdrowszego i szczęśliwszego trybu życia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj więc ten artykuł: Koktajle energetyczne – 5 pysznych przykładów

Dlaczego śniadanie jest tak ważnym posiłkiem?

Jest ono źródłem energii, której potrzebuje nasze ciało do rozpoczęcia aktywnego działania każdego dnia. Dzięki pożywnemu śniadaniu mózg pracuje wydajniej i poprawia się koncentracja. Dostarcza również potrzebnej siły mięśniom, co poprawia sprawność fizyczną i zmniejsza zmęczenie.

Śniadanie, które pomoże zgubić kilogramy

Istnieje wiele recept na zdrowe i pożywne śniadanie, które jednocześnie pomoże schudnąć, jeżeli nie zapomnimy przy tym o aktywności fizycznej i zbilansowanej diecie. Tym razem zapoznasz się z takim, które w miesiąc pozwoli Ci zgubić nawet 4,5 kg! Należy spożywać je każdego ranka, a reszta posiłków powinna być niskokaloryczna oraz bogata w warzywa i owoce.

Tłuszcz na brzuchu
 

Posiłek ten jest bardzo zdrowy i już po kilku dniach zauważysz pozytywne zmiany. Oprócz tego dostarcza potrzebnych witamin i minerałów, które poprawią wygląd Twojej skóry i włosów oraz przyspieszą metabolizm.

Jeżeli zdecydujesz się na miesięczną kurację, nie tylko zgubisz zbędne kilogramy, ale i pozbędziesz się problemów jelitowych, oczyścisz organizm, pozbywając się nagromadzonych szkodliwych substancji.

Przeczytaj również: Zdrowe zielone koktajle – naucz się robić pożywne smoothie

Składniki:

  • 300 ml kefiru (lub jogurtu o niskiej zawartości tłuszczu)
  • 2 łyżeczki płatków owsianych
  • 1 łyżeczka mielonego siemienia lnianego
  • 1 łyżeczka kakao w proszku
  • 5-7 suszonych śliwek

Przygotowanie:

  • do 100 ml wrzącej wody dodajemy suszone śliwki. Przykrywamy i pozostawiamy na 5-10 minut
  • w osobnym naczyniu łączymy płatki owsiane z siemieniem lnianym i kakao. Następnie dodajemy kefir i dokładnie mieszamy, aż wszystkie składniki utworzą jednolitą masę
  • suszone śliwki wyjmujemy z wody, kroimy na kawałki i dodajemy do reszty wcześniej wymieszanych składników
  • danie to najlepiej przygotować wieczorem. W ten sposób rano będzie na nas czekać zdrowe, krzepiące śniadanie, które wspomoże działanie naszego organizmu i usprawni proces odchudzania