Oczyszczanie wątroby – 10 sposobów

· Marzec 4, 2016
Czy wiesz, że jednym z najlepszych sposobów, na oczysz czanie wątroby jest picie wody? Również oczyszcza nerki.

Wątroba jest jednym z najważniejszych narządów w organizmie, ponieważ realizuje wiele niezbędnych dla zdrowia funkcji. Jest to niezmiernie ważny organ w procesie detoksykacji organizmu, ponieważ oczyszczanie eliminuje toksyny odkładające się w wyniku różnego rodzaju procesów fizykochemicznych, które muszą zostać wyeliminowane pozwalając tym samym na prawidłową pracę innych organów.

Niekiedy jednak sama wymaga odrobiny troski – czy chciałbyś więc dowiedzieć się, jak przeprowadzić oczyszczanie wątroby metodami naturalnymi?

Oczyszczanie wątroby – dlaczego jest istotne?

Mimo, że za oczyszczanie organizmu odpowiada wątroba, to jednak raz na jakiś czas sama w sobie musi ona zostać oczyszczona, co pozwoli jej na prawidłowe funkcjonowanie.

Jedzenie zbyt wielkiej ilości przetworzonej żywności, picie alkoholu, kontakt ze środkami chemicznymi lub innego rodzaju zanieczyszczeniami, a także wiele innych czynników może doprowadzić do stopniowego przeciążenia wątroby i ograniczeniu jej skuteczności.

Odkładanie się toksycznych substancji w organizmie może doprowadzić do powstania innych problemów zdrowotnych.

Sok z cytryny

Pij codziennie ciepłą wodę wraz z sokiem cytrynynowym, aby zapewnić dobrą kondycję Twojej wątroby i poprawić zarazem procesy trawienne.

Jedna szklanka ciepłej wody z sokiem z cytryny dziennie wypita na czczo jest niezbędna aby przeprowadzić oczyszczenie wątroby oraz pozbyć się z organizmu wszelkich toksyn, które się w niej odkładają.

A dodatkowo zabieg taki poprawia metabolizm, usprawnia procesy trawienne i zapobiega zaparciom.

Awokado

Awokado

Awokado jest znane na całym świecie jako niezwykle korzystny dla zdrowia i urody owoc. Awokado jest uważane za jeden z najlepszych sposobów na dostarczenie organizmowi korzystnych tłuszczów w naturalny sposób, a także pomaga przeprowadzić oczyszczenie wątroby.

Badania przeprowadzone w Japonii wykazały, że awokado pozwala chronić wątrobę przed toksynami takimi, jak galaktozaminy.

Kurkuma

Kurkuma jest przyprawą, która sprawdza się także jako środek przeciwzapalny pozwalający ograniczyć rozwój nowotworów, ale również poprawia stan wątroby. Ta przyprawa usprawnia także procesy metabolizmu, co naturalnie przekłada się na skuteczniejsze oczyszczenie wątroby.

Pij więcej wody

Woda mineralna z lodem

Jednym z najlepszych sposobów na oczyszczenie wątroby jest wypijanie od 6 do 8 szklanek wody mineralnej dziennie. Pomoże Ci to również oczyścić nerki i być może także nieco schudnąć.

Musisz pilnować poziomu wody w organizmie, a najlepszym sposobem na to jest po prostu picie dużej ilości płynów. Woda mineralna ma wiele zalet i jest kluczowa dla każdego, kto zamierza skutecznie przeprowadzić oczyszczenie wątroby.

Unikaj przetworzonych produktów

Należy za wszelką cenę unikać mąki, cukrów rafinowanych i innych przetworzonych produktów spożywczych, ponieważ wątroba przekształca te składniki pożywienia w tłuszcz i cholesterol.

Tłuszcz może zacząć odkładać się na brzuchu, udach, pośladkach, a także w innych regionach ciała. Wysoki poziom trójglicerydów przekłada się bezpośrednio na zwiększone ryzyko problemów z sercem.

Korzeń mniszka lekarskiego

Mniszek lekarski

Jednym z wielu zastosowań leczniczych korzenia mniszka lekarskiego jest oczyszczenie wątroby. W rzeczywistości już od wielu stuleci korzeń mniszka był stosowany jako jedno z możliwych remediów na wszelkiego rodzaju problemy z tym organem.

Najlepiej jest go przyjmować w postaci naparu lub w herbacie.

Czosnek

Jeden niewielki ząbek czosnku jest wręcz wyładowany po brzegi leczniczymi właściwościami wzmacniającymi system odpornościowy i chroniącymi ludzki organizm przed wirusami i bakteriami.

Czosnek zawiera również śladowe ilości siarki, które poprawiają funkcjonowanie wątroby, aktywując enzymy bezpośrednio odpowiedzialne za oczyszczenie wątroby.

Brukselka

Mimo tego, że brukselka nie wydaje się być jakoś szczególnie popularnym składnikiem diety dla wielu osób, nie ulega jednak wątpliwości, że oferuje ona naprawdę sporo korzyści dla zdrowia, z których grzech byłoby nie skorzystać.

Jedną z najważniejszych zalet brukselki jest jej wysoka zawartość glukozynolanów, będących związkami siarki chroniącymi Cię przed szkodliwymi substancjami chemicznymi i toksynami.

Zielona herbata

Zielona-herbata

Liczne badania naukowe udowodniły, że picie zielonej herbaty pomaga przeprowadzić oczyszczenie wątroby w pełni naturalny sposób, a także chroni ją przed uszkodzeniem przez nadmierne spożycie alkoholu, nowotwory, czy też zapalenie wątroby.

Zielona herbata jest bogata w katechiny, co pozwala działać jako naturalny sposób ochrony przez nowotworami. Pomaga ona także wyeliminować tłuszcze, które nagromadziły się w wątrobie, co oczywiście przekłada się na oczyszczenie wątroby.

Koktajl na oczyszczenie wątroby

Gdy w wątrobie zacznie odkładać się zbyt wiele toksyn i tłuszczów, to należy zatroszczyć się o ten organ tak, aby mógł wrócić do swoich zadań oczyszczania organizmu z normalną wydajnością – w ten sposób unikniesz poważniejszych problemów ze zdrowiem.

Mamy zamiar podzielić się z Tobą przepisem na wspaniały koktajl oczyszczający, który jest idealnym sposobem na oczyszczenie wątroby, poprawienie trawienia i utratę wagi.

Składniki

  • 2 liście aloesu
  • Sok z cytryny
  • 1 gałązka mięty
  • 1 łyżeczka do herbaty kurkumy
  • 1/2 litra zimnej wody

Procedura przyrządzenia koktajlu

Weź miąższ uzyskany z dwóch liści aloesu i zmieszaj go ze wszystkimi pozostałymi składnikami. Miksuj wszystkie składniki tak długo, aż powstanie jednorodna masa. Staraj się pić ją na pusty żołądek.