Oczyszczanie wątroby za pomocą buraków!

8 października, 2018
Czerwone buraczki to znakomity, naturalny sposób na odżywienie organizmu i oczyszczenie wątroby z toksyn. Dowiedz się, jak je spożywać, by w pełni wykorzystać ich leczniczą moc!

Czy wiesz, że regularne oczyszczanie wątroby to klucz do zdrowia i witalności przez długie lata? Wątroba to „wielka oczyszczalnia” naszego ciała. Filtruje ona krew, usuwając z niej toksyny i odpady, które mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie.

Mówi się, że wątroba realizuje ponad 500 zadań, chociaż istnieją badania, które wskazują na to, iż może być ich znacznie więcej. Ważne jest zatem, aby organ ten funkcjonował optymalnie każdego dnia. Dlatego też tak ważne jest regularnie oczyszczanie wątroby.

Poznaj naturalne metody, które pozwolą ci utrzymać wolną od toksyn i w pełni sprawną wątrobę!

Czy oczyszczanie wątroby jest konieczne?

Stosując zdrową i zbilansowaną dietę, jesteśmy w stanie prawidłowo zadbać o funkcjonowanie wątroby. Niestety często zdarza się, że zapominamy się przy jedzeniu, a w konsekwencji wątroba nie jest w stanie poradzić sobie z ilością otrzymywanych substancji i przestaje funkcjonować poprawnie.

Przyczyną zaburzeń może być na przykład:

 • siedzący tryb życia
 • niezdrowa dieta
 • zanieczyszczenie środowiska lub środki chemiczne dodawane do pożywienia, które zwiększają ilość toksyn w naszym organizmie i uniemożliwiają wątrobie prawidłowe wykonywanie swoich zadań

Na szczęście możemy regularnie przeprowadzać oczyszczanie wątroby poprzez spożywanie żywności bogatej w składniki odżywcze, antyoksydanty i inne korzystne substancje.

Chcemy podzielić się z Wami doskonałym, domowym sposobem na kilkudniowe, w pełni naturalne oczyszczanie wątroby. Posłużą nam do tego czerwone buraki!

Oczyszczanie wątroby za pomocą buraków

Aby przeprowadzić oczyszczanie wątroby oraz zapobiec wielu chorobom, od lat stosuje się buraki. Włączenie ich do diety jest bardzo proste, a ich przyjemny smak zachęca do przygotowywania posiłków z ich udziałem.

Buraki zawierają przeciwutleniacze, które mają zdolność do zwalczania wolnych rodników,mogących powodować różne choroby w naszym organizmie.

Wątroba

Zawierają one także wiele ważnych składników, takich jak beta alaniny, włókna, żelazo, beta cyjaniny, kwas foliowy. Wszystkie te substancje są kluczem do posiadania silnej i zdrowej wątroby.

Burak zawiera błonnik zwany pektyną, który silnie pobudza oczyszczanie wątroby oraz usuwanie z niej toksyn, znacznie poprawiając funkcjonowanie tego ważnego organu.

Poza tym ważną zaletą buraków jest zdolność do regeneracji uszkodzonej wątroby, zwiększenie wydzielania kwasu żołądkowego, kontrolowanie ilości wolnych rodników, w „złym cholesterolu” (LDL), zapobieganie nowotworom płuc, wątroby, śledziony, skóry i okrężnicy.

Przeczytaj koniecznie artykuł: Detoksykacja okrężnicy – 5 skutecznych herbat

Buraki lekarstwem na oczyszczanie wątroby

Buraki w słoiku

Ten silny środek jest szczególnie polecany osobom borykającym się ze stłuszczeniem wątroby lub tym, którzy mają problem z wątrobą przez picie nadmiernych ilości alkoholu bądź też palenie tytoniu.

Optymalne funkcjonowanie wątroby jest synonimem dobrego zdrowia, ponieważ dzięki niej nasz organizm może wyeliminować wszystkie te substancje, których nie potrzebuje. W dłuższej perspektywie mogą one sprawić nam różne problemy zdrowotne.

Składniki

 • 1 słoik o pojemności 3 litrów
 • 700 gramów buraków
 • 2 łyżki mąki
 • 200 gramów cukru
 • 100 gramów rodzynek

Sposób przygotowania

 • Pokrój buraki w drobną kostkę i dodaj je do słoika wraz z pozostałymi składnikami.
 • Następnie do słoika wlej przegotowaną wodę o temperaturze pokojowej.
 • Niech całość fermentuje przez 6 do 7 dni. Umieść gazę na wierzchu słoika tak, aby mieszanina mogła oddychać w czasie fermentacji.

Zawartość słoika należy mieszać dwa razy dziennie. Po siedmiu dniach remedium jest gotowe do spożycia.

Zalecany sposób zażywania

 • Pić 3 łyżki mieszaniny, 3 razy dziennie.
 • Miksturę należy przechowywać w lodówce, gdyż w przeciwnym razie może się popsuć.
 • Po trzymiesięcznej przerwie możesz powtórzyć terapię leczniczą, jeśli uznasz to za konieczne.

Efekty uboczne

Boląca wątroba

 • Istnieje ryzyko, że w czasie zażywania tej mikstury kolor Twojego moczu może przybrać czerwony odcień. Nie ma jednak powodu do niepokoju. Jest to bowiem efekt uboczny spowodowany intensywną barwą buraków i nie jest niebezpieczny dla zdrowia.
 • Co więcej, u niektórych osób mogą wystąpić skórne reakcje alergiczne. Należy wtedy niezwłocznie zaprzestać zażywania opisywanego lekarstwa.
 • Ludzie, którzy cierpią z powodu kamieni nerkowych lub innych zaburzeń w funkcjonowaniu nerek, powinni powstrzymać się od stosowania tej mikstury, ponieważ może mieć ona niekorzystny wpływ na ich stan zdrowia.
 • Ponadto środek ten jest surowo zabroniony dla osób cierpiących na cukrzycę, ponieważ buraki mają więcej cukru niż inne warzywa. Oprócz naturalnie występujących cukrów opisywana mieszanina zawiera też sporą ilość cukru rafinowanego, który wykorzystujemy do przygotowania napoju.
 • Buraki mogą też pomóc w walce z zaparciami. Jeśli jednak masz problemy z biegunką, to stosowanie tej mikstury nie jest zalecane, gdyż może ona pogorszyć Twój problem.