Oczyszczanie wątroby za pomocą buraków

Wątroba to „wielka oczyszczalnia” naszego ciała. Jest ona zdolna do filtrowania krwi w celu usunięcia z niej dużej ilości toksyn i odpadów, które mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie.

Mówi się, że wątroba realizuje ponad 500 zadań, chociaż istnieją badania, które wskazują na to, iż może być ich znacznie więcej. Ważne jest zatem, aby organ ten funkcjonował optymalnie każdego dnia, dlatego też tak ważne jest regularnie oczyszczanie wątroby.

Poznaj naturalne metody oczyszczania wątroby.


Nasza wątroba jest w stanie działać, kiedy dostarczymy jej niezbędnych składników odżywczych. Zdarza się jednak, że może ona zostać przeciążona i nie funkcjonować poprawnie.

Przyczyną może być siedzący tryb życia, zła dieta, zanieczyszczenie środowiska lub środki chemiczne dodawane do pożywienia, które zwiększają ilość toksyn w naszym organizmie i nie pozwalają wątrobie prawidłowo wykonywać swoich zadań.

Na szczęście możemy przeprowadzić oczyszczanie wątroby poprzez spożywanie żywności bogatej w składniki odżywcze, antyoksydanty i inne korzystne substancje.

Chcemy podzielić się z Wami doskonałym, domowym sposobem na to, aby w ciągu kilku dni przeprowadzić oczyszczanie wątroby w pełni naturalnym sposobem przy pomocy zwykłych buraków.

Oczyszczanie wątroby przy użyciu buraków

Aby przeprowadzić oczyszczanie wątroby oraz zapobiec wielu chorobom od lat stosuje się buraki. Włączenie ich do diety jest bardzo proste, a ich przyjemny smak sprawdza się w zastosowaniu ich w rozmaitych przepisach.

Buraki zawierają przeciwutleniacze, które mają zdolność do zwalczania wolnych rodników w organizmie mogących powodować różne choroby.

Wątroba

Zawierają one także wiele ważnych substancji, takich jak beta alaniny, włókna, żelazo, beta cyjaniny, kwas foliowy. Wszystkie te substancje są kluczem do posiadania silnej i zdrowej wątroby.

Burak zawiera błonnik zwany pektyną, który jest tym, co pobudza oczyszczanie wątroby i usuwanie z niej toksyn, znacznie poprawiając funkcjonowanie tego ważnego organu.

Poza tym ważną zaletą buraków jest regeneracja uszkodzonej wątroby, zwiększenie wydzielania kwasu żołądkowego, kontrolowanie ilości wolnych rodników w „złym cholesterolu” (LDL), zapobieganie nowotworom płuc, wątroby, śledziony, skóry i okrężnicy.

Buraki lekarstwem na oczyszczanie wątroby

Buraki

Ten silny środek jest szczególnie polecany osobom borykającym się z otłuszczoną wątrobą lub tym, którzy mają problem z wątrobą przez picie nadmiernych ilości alkoholu, bądź też palenie tytoniu.

Optymalne funkcjonowanie tego narządu jest synonimem dobrego zdrowia, bo dzięki niemu nasz organizm może wyeliminować wszystkie te substancje, których nie potrzebuje i które w dłuższej perspektywie mogą sprawić nam problemy zdrowotne.

Składniki

 • 1 słoik o pojemności 3 litrów
 • 700 gramów buraków
 • 2 łyżki mąki
 • 200 gramów cukru
 • 100 gramów rodzynek

Sposób przygotowania

Pokrój buraki w drobną kostkę i dodaj je do słoika wraz z pozostałymi składnikami. Do słoika wlej przegotowaną wodę o temperaturze pokojowej. Niech całość fermentuje przez 6 do 7 dni. Umieść gazę na wierzchu słoika tak, aby mieszanina mogła oddychać w czasie fermentacji.

Zawartość należy mieszać dwa razy dziennie. Po siedmiu dniach przesączona mieszanina jest gotowa do picia.

Zalecany sposób zażywania

 • Pić 3 łyżki mieszaniny, 3 razy dziennie.
 • Miksturę należy przechowywać w lodówce.
 • Po trzymiesięcznej przerwie można powtórzyć terapię leczniczą.

Efekty uboczne

Boląca wątroba

 • Możliwe jest, że w czasie zażywania tej mikstury kolor Twojego moczu może mieć czerwony odcień. Nie ma powodu do niepokoju. Jest to efekt uboczny spowodowany kolorem buraków i nie jest niebezpieczny dla zdrowia.
 • U niektórych osób mogą wystąpić skórne reakcje alergiczne. Należy wtedy zaprzestać zażywania opisywanej mieszaniny.
 • Ludzie, którzy cierpią z powodu kamieni nerkowych lub innych zaburzeń w funkcjonowaniu nerek, powinni powstrzymać się od stosowania tej mikstury.
 • Środek ten jest surowo zabroniony dla osób cierpiących na cukrzycę, ponieważ buraki mają więcej cukru niż inne warzywa. Oprócz naturalnie występujących cukrów opisywana mieszanina zawiera sporą ilość cukru, który wykorzystujemy do przygotowania napoju.
 • Buraki mogą pomóc w walce z zaparciami. Jeśli jednak masz problemy z biegunką to stosowanie tej mikstury nie jest zalecane, gdyż może pogorszyć Twój problem.
WIĘCEJ DLA CIEBIE