Oczyść nerki z pomocą cytryny i pietruszki

· Sierpień 31, 2015
Oprócz oczyszczenia nerek, mieszanka pietruszki i cytryny zawiera wiele witamin, dlatego też zalecana jest dla osób borykających się z anemią.

Niewiele roślin ma tak skuteczne działanie oczyszczające jak pietruszka. Najczęściej dodajemy do potraw, przez wzgląd na jej walory smakowe, jednak jej lecznicze właściwości również są warte uwagi. W połączeniu z cytryną, pietruszka tworzy idealne lekarstwo, które pomoże Ci oczyścić Twoje nerki. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, jak przeprowadzić taką kurację.

Dlaczego należy oczyścić nerki?

2#:nerki.jpg

nerki nie można dbać tylko od święta – nawyki, które pomogą oczyścić je ze szkodliwych substancji powinniśmy włączyć do swojego codziennego życia, aby móc cieszyć się zdrowiem jak najdłużej. Pamiętaj, że nerki odpowiadają przede wszystkim za oczyszczanie krwi, usuwanie toksyn i produktów przemiany materii z organizmu. Gdy nie funkcjonują one poprawnie, substancje te odkładają się w ciele wywołując kolkę, kamienie nerkowe i inne schorzenia. Aby uniknąć takich problemów, zapamiętaj kilka prostych zasad:

 • Pij dużo płynów, ogranicz za to spożycie nabiału.
 • Ogranicz spożycie przetwarzanej żywności.
 • Zastąp białka zwierzęce, tymi pochodzenia roślinnego.
 • Zrezygnuj z soli, cukru i alkoholu.

Aby zadbać o nerki, musisz więc włożyć w ich oczyszczenie trochę wysiłku, jednak z pewnością przyniesie to oczekiwany rezultat i poczujesz się lepiej.

Kiedy warto oczyścić swoje nerki?

3#:nerki.jpg

Oto kilka objawów, które mogą świadczyć o tym, że Twoje nerki wymagają specjalnej uwagi:

 • Zwróć uwagę na kolor swojego moczu. Jeśli jest ciemny, o barwie przypominającej kawę lub coca-colę, to znak, że z nerkami jest coś nie tak.
 • Ból w dolnej części pleców promieniujący do brzucha.
 • Ciągłe uczucie pragnienia.
 • Częste wizyty w toalecie, nieprzynoszące ulgi.
 • Chroniczne zmęczenie bez wyraźnego powodu.
 • Opuchnięte kostki lub nawet opuchlizna na twarzy, w okolicach oczu.
 • Duże napięcie mięśniowe.

Pamiętaj jednak, że symptomy te mogą wynikać również z innych chorób i problemów zdrowotnych, dlatego też warto udać się do specjalisty, zwłaszcza jeśli objawy te nie ustępują lub nawracają i występują razem.

Dlaczego warto wykorzystać pietruszkę i cytrynę do oczyszczenia nerek?

4#:nerki.jpg

1. Pietruszka

 • Pietruszka jest bardzo skutecznym przeciwutleniaczem. Wspomaga regenerację komórek i ułatwia funkcjonowanie nerek.
 • Jest to roślina bogata w substancje odżywcze i minerały, które wzmacniają nerki i ułatwiają wydalanie toksyn i tłuszczu.
 • Pietruszka zawiera beta-karoten, chlorofil i witaminę C, co sprawia, że jest idealny środkiem zwalczającym infekcje i wzmacniającym układ odpornościowy.
 • Ma działanie moczopędne i przyspiesza naturalne wydalanie płynów z organizmu.
 • Dodatkowo, pietruszka obniża ciśnienie krwi, co poprawia kondycję nerek.

2. Cytryna

Sok z cytryny jest bogaty w witaminę C i witaminę B. Witaminy te pomagają wzmocnić naczynia krwionośne i zapobiegają nadciśnieniu, w związku z czym odciążają nerki i ułatwiają ich oczyszczenie.

Cytryna jest bogata w potas, za to nie zawiera zbyt dużo sodu, co sprawia, że jest idealnym lekarstwem na Twoje nerki. Wielu lekarzy zaleca nawet zastępowanie soli sokiem z cytryny.

Jak wykorzystać pietruszkę i cytrynę?

5#:nerki.jpg

Najprostszym sposobem na wykorzystanie wszystkich zdrowotnych właściwości pietruszki i cytryny będzie przygotowanie soku, który z pewnością pokochasz. Pij go co najmniej dwa razy w tygodniu, a na pewno poczujesz się lepiej.

Jak przygotować sok?

Potrzebujesz 5 gałązek pietruszki. Umyj je, a w międzyczasie zagotuj w garnku litr wody. Wrzuć pietruszkę do gotującej się wody, a w ten sposób pobudzisz jej właściwości oczyszczające. Gdy pietruszka już się ugotuje, dodaj do garnka sok z cytryny. Sok jest już gotowy!

Wykorzystując podane proporcje, przygotujesz cztery porcje soku. Pierwszą wypij rano na pusty żołądek, następną po lunchu, kolejną po południu, a ostatnią po obiedzie. W ten sposób pobudzisz trawienie i oczyścisz swoje nerki. 

Pij sok z cytryny i pietruszki 1-2 razy w tygodniu. Być może jego smak jest dość specyficzny, jednak pamiętaj, że zawiera on wiele witamin, dodaje energii i zapobiega anemii. Zacznij więc już dzisiaj, a Twoje nerki na pewno będą Ci wdzięczne!