Nawilżone paznokcie - domowe środki pomagające utrzymać je w dobrym stanie

Nawilżone paznokcie - domowe środki pomagające utrzymać je w dobrym stanie

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Dowiedz się o najlepszych domowych sposobach, aby zapewnić sobie nawilżone paznokcie i sprawić, by wyglądały świetnie, nie zaniedbując jednocześnie skóry, która je otacza. Przeczytaj nasz artykuł!

Nawilżanie paznokci jest koniecznością i ma nie tylko sprawiać, że będą wyglądać pięknie. Chodzi głównie o ich pielęgnację, aby zapobiec dyskomfortowi w krótkim, średnim i długim okresie. W końcu, kto nie czuje się niekomfortowo, gdy jego paznokcie są w złym stanie?

Bez względu na styl życia i nawyki higieniczne, które ma każdy z nas, należy zawsze pamiętać, aby dbać o swoje paznokcie. Podobnie jak skóra, włosy i inne części ciała, paznokcie ujawniają stan zdrowia.

Nawilżone paznokcie to zdrowe paznokcie.

Znaczenie pielęgnacji paznokci

Paznokcie znajdują się na bardzo widocznej części ciała: naszych kończynach. Dlatego wypielęgnowane dłonie nie tylko reprezentują osobę o dobrej higienie, ale także determinują pewne cechy osobowości. Na przykład to, czy dana osoba jest ostrożna, troskliwa, towarzyska lub nieśmiała, pewna siebie, silna lub słaba, wyrazista lub milcząca.

Innymi słowy, paznokcie są jedną z rzeczy, które pokazują, jakim człowiekiem jest ten, kogo przed chwilą spotkałeś. Paznokcie to nie tylko dodatek, ale także część systemu obronnego przed zagrożeniami środowiskowymi. Z tego powodu ważne jest, aby je nawilżać i dbać o nie, by były zdrowe.

Niektóre bardzo ciekawe domowe środki utrzymujące paznokcie w dobrym stanie

Zadbane paznokcie.

Oto kilka domowych środków zaradczych i naturalnych produktów, dzięki którym paznokcie mogą wyglądać zdrowo, nawet jeśli nie stosujesz na nie lakieru do paznokci:

  • Zmiażdż jeden ząbek czosnku, aby uzyskać pastę. Wmasuj ją bezpośrednio w paznokcie.
  • Korzyści: czosnek ma doskonałe działanie antybakteryjne.
  • Oliwa z oliwek jest idealna do nawilżania wrażliwych paznokci lub tych, które zaatakowała grzybica. W rzeczywistości im jest cieplejsza, tym lepiej. Wszystko, co musisz zrobić, to nałożyć ją na paznokcie przy pomocy bawełnianego płatka.
  • Sok cytrynowy zmieszany z cukrem tworzy maskę odżywczą i wzmacniającą, którą można nałożyć na paznokcie, a następnie spłukać ciepłą wodą kilka minut później.
  • Zanurzenie paznokci w szklance octu na kilka minut sprawi, że będą błyszczące. Jednocześnie wybieli je.

Są to jedne z najbardziej polecanych produktów, które nie tylko nawilżają paznokcie, ale także odżywiają, oczyszczają, wybielają i wzmacniają, co z kolei sprawia, że ​​stają się zdrowe i zadbane.

Ochrona przed różnymi środkami czystości

Ochrona paznokci.

Dobrze jest dbać o paznokcie i chronić je przed wilgocią lub ekspozycją na środki czyszczące. Powinieneś wykonywać prace domowe przy pomocy rękawiczek, starannie przycinać paznokcie i piłować je w jednym kierunku, aby zapobiec ich łamaniu się.

Ponadto, musisz co tydzień dbać o skórki i usuwać je, a przed jakimkolwiek zabiegiem lub zrobieniem manicure, starannie usunąć lakier do paznokci i używać dobrej jakości zmywaczy do paznokci bez acetonu.

Nie należy drapać paznokciami o szorstką powierzchnię, która mogłaby je uszkodzić. Nie używaj ich także jako narzędzi do odkręcania przedmiotów lub butelek, ponieważ te działania osłabiają je.

Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: Suche i spękane dłonie: ochrona przed zimnem

Nawilżone paznokcie – niezbędne składniki odżywcze

Nawilżone paznokcie - niezbędne składniki odżywcze.

Pomimo wyżej wymienionych metod, ważne jest, aby w diecie znalazły się pokarmy bogate w białka i witaminy, zwłaszcza witaminę A, B, C, D, E, wapń, cynk i kwasy omega-3. Pomagają one utrzymać zdrowe ciało i paznokcie, a także pozwalają im rosnąć mocniejszymi i stać się bardziej błyszczącymi.

Pielęgnacja paznokci nie jest sprawą płci, nie jest czymś, co powinny robić tylko kobiety.

Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Piękne dłonie, które nie zdradzają Twojego wieku

Czasy się zmieniły, a to, co kiedyś uważano za tabu, już nie istnieje. Jednym z problemów, produktem ewolucji człowieka, są mężczyźni troszczący się o swoje ciała. Dzisiaj wiedzą już, jak nawilżyć skórę i jakie stosować kremy. Używają ochrony przeciwsłonecznej, aby zapobiec poparzeniom. Dbają również o dłonie i nawilżają paznokcie i usta tak, jak robią to kobiety.

Jeśli chcesz pokazać swój profesjonalny wizerunek w dowolnym środowisku, musisz zadbać o siebie. Ważne jest, aby pamiętać, że dbanie o swoje ciało pozwoli Ci prowadzić zdrowy styl życia. Nawilżanie paznokci nie trwa długo i nie wymaga poświęceń. Wszystko kręci się głównie wokół dbania o nie i utrzymania pewnych nawyków, aby były zdrowe i silne.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.