Piękne dłonie, które nie zdradzają Twojego wieku…

· Styczeń 27, 2018
Aby uzyskać piękne dłonie należy poświęcić im odpowiednią uwagę i nabrać zwyczaju częstego ich nawilżania, wykonywanego najlepiej codziennie

Piękne dłonie pozwalają nie zdradzać w towarzystwie Twojego wieku. Dlaczego jednak dbanie o dłonie wcale nie należy do najłatwiejszych zadań?

W jaki sposób możesz skutecznie i w nieskomplikowany sposób uzyskać piękne dłonie? O tym właśnie będziemy mówić w tym artykule.

Skóra znajdująca się na dłoniach należy do najbardziej narażonych na wszelkiego rodzaju mechaniczne uszkodzenia, występowanie przebarwień, zmarszczek i innych nieprawidłowości, które mają znaczny wpływ na ich estetyczny wygląd.

Problem polega na tym, że wiele z nas problem po prostu ignoruje. Nie stara się też o należytą pielęgnację, która pozwoliłaby im uzyskać piękne dłonie.

Kobiety, które mają taki zwyczaj, najczęściej pozwalają sobie na pielęgnację dłoni wyłącznie wtedy, gdy widać na nich znaczne nieprawidłowości.

Jednakże w rzeczywistości dbanie o dłonie powinno wejść nam w krew już w młodych latach. Piękne dłonie nie powinny być synonimem luksusu. Każda z nas po prostu na nie zasługuje!

Jeżeli i Ty jesteś podobnego zdania, z pewnością ucieszy Cię fakt, że istnieje szeroka gama naturalnych produktów, które większość z nas zazwyczaj posiada w domu, które ze względu na swe właściwości pozwalają nam doskonale zadbać o nasze piękne dłonie.

Ich umiejętne wykorzystanie pozwala zrezygnować z produktów kosmetycznych dostępnych w drogeriach, które bazują się na szkodliwych chemicznych dodatkach. Poznaj więc domowe sposoby na piękne dłonie.

Piękne dłonie z oliwą z oliwek

Prosty masaż przy użyciu oliwy z oliwek pozwala zrelaksować dłonie, a jednocześnie wzbudzić szybsze krążenie krwi, które powoduje lepsze natlenienie komórek. Oliwa z oliwek na Piękne dłonie

Oliwa z oliwek jest również znana z tego, że stanowi silny antyoksydant. Zawiera również sporą ilość nasyconych kwasów tłuszczowych, które skutecznie zapobiegają przesuszaniu się skóry i powstawaniu zmarszczek.

Sposób zastosowania

 • Niewielką ilość oliwy z oliwek umieść w dłoni, a następnie wsmaruj w skórę wykonując jednocześnie delikatny kojący masaż.
 • Upewnij się, że wykonasz masaż każdej części dłoni, a także, że będzie on trwał co najmniej pięć minut.

Nawilżanie z olejkiem kokosowym

Niezależnie od tego, że w drogeriach znajdziesz dziesiątki produktów przeznaczonych do nawilżania skóry, nie wahaj się zastosować naszej sprawdzonej domowej metody wolnej od wpływu jakichkolwiek składników chemicznych. Olej kokosowy stanowi doskonałą alternatywę.

Ten sprawdzony składnik stanowi bogate źródło kwasów tłuszczowych, antyoksydantów i składników odżywczych, które odpowiadają za nadawanie skórze elastyczności i siły.

Stosowanie oleju kokosowego nie pozwala na powstawanie plam i przebarwień, a także zmarszczek, które jako pierwsze zdradzają wiek kobiety.

Sposób zastosowania

 • Niewielką ilość oleju kokosowego nanieś na dłonie, a następnie intensywnie wcieraj. Zabieg ten wykonuj przed udaniem się na spoczynek.
 • Powtarzaj zabieg najlepiej każdego dnia. Jeśli to nie możliwe, co najmniej trzy razy w tygodniu.

Peeling z soku z cytryny i z cukru

Sok z cytryny z cukrem na Piękne dłonie

Tak jak to bywa z innymi częściami skóry, również piękne dłonie wymagają regularnej aplikacji peelingu, który w skuteczny sposób oczyściłby ją z martwych komórek, a tym samy pobudziło wzmożony przyrost nowych.

Choć w tym celu można przygotować doprawdy wiele różnych mikstur, my proponujemy zastosowanie peelingu zawierającego sok z cytryny, który zapobiega powstawaniu przebarwień.

Sposób zastosowania

 • Niewielką ilość gruboziarnistego cukru zamocz w soku z cytryny i wpiękne dłonie wymagają regularnej aplikacji peelingu, który w skuteczny sposób oczyściłby ją z martwych komórek, a tym samy pobudziło wzmożony przyrost nowych.cieraj w skórę dłoni wykonując przy tym delikatny masaż okrężnymi ruchami.
 • Pozostaw na skórze na jakieś pięć minut, a następnie spłucz zimną wodą.
 • Stosowanie tego peelingu zaleca się w godzinach nocnych, ponieważ stosowanie cytryny może wzmagać nadmierną wrażliwość na działanie promieni słonecznych.
 • Powtarzaj zabieg dwa razy w tygodniu.

Stosowanie rękawiczek ochronnych

Stałe narażenie dłoni na kontakt ze żrącymi produktami chemicznymi, a także stała ekspozycja na działanie promieni słonecznych to dwa czynniki silnie wzmagające proces przedwczesnego starzenia się skóry dłoni.

Oba wymienione czynniki zmniejszają odporność naskórka dłoni i prowokują znaczne zmniejszenie zawartości kolagenu i elastyny.

Ponadto wiele składników stanowiących bazę produktów codziennego domowego użytku powoduje występowanie niechcianych reakcji alergicznych, a także nadmiernej suchości skóry.

Z tego powodu bardzo ważne jest wyrobienie w sobie nawyku stosowania rękawiczek ochronnych, które skutecznie chronią skórę w trakcie wykonywania różnych codziennych domowych czynności.

Olejek migdałowy na paznokcie

Ponieważ piękne dłonie nie mogą się obejść bez doskonale zadbanych paznokci zalecamy stosowanie szczególnej ochrony i dbanie o ten element.

W tym celu najlepiej zastosować olejek migdałowy, który umożliwia doskonałe nawilżanie struktury paznokci przez co zapobiega ich łamliwości, a jednocześnie wspomaga i przyspiesza wzrost.

Olejek migdałowy w dbałości o paznokcie na Piękne dłonie

Sposób zastosowania

 • Olejek migdałowy wlej do szklanego naczynia, a następnie dodaj nieco soku z cytryny i w takiej postaci wcieraj w paznokcie i otaczający je naskórek.
 • Aplikację olejku powtarzaj każdego dnia i nie zapominaj o regularnym wykonywaniu manicure.

Płyn do zmiękczania z letniego mleka

Mleko w letniej temperaturze stanowi doskonały sposób na nawilżanie, ochronę i nadanie miękkości szorstkiemu naskórkowi. Ten delikatny produkt nie powoduje żadnych alergii. Zamiast tego skutecznie nawilża naskórek i pobudza wzrost i regenerację komórek.

Sposób zastosowania

 • Podgrzej niewielką ilość mleka, a następnie kiedy ostygnie i będzie już można użyć go w kontakcie ze skórą, zanurz dłonie na 20 minut.
 • Następnie opłucz ręce w letniej wodzie.
 • Powtarzaj zabieg trzy razy w tygodniu.

Jak łatwo zauważysz, piękne dłonie to nie luksus. Stosując regularnie podane przez nas sposoby możesz zadbać o nie tak, aby wyglądały atrakcyjnie i nie zdradzały Twojego wieku. Nie musisz przy tym stosować agresywnych kuracji, które tylko pogarszają sytuację. A zatem do dzieła!