Piękne dłonie, które nie zdradzają Twojego wieku...

Jeżeli chcesz mieć piękne dłonie, musisz poświęcić im odpowiednio dużo uwagi. Regularnie je nawilżaj, wykonuj peelingi i stosuj do tego odpowiednie produkty.
Piękne dłonie, które nie zdradzają Twojego wieku...

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Skóra dłoni jest najbardziej narażona na uszkodzenia mechaniczne, występowanie przebarwień, zmarszczek i innych nieprawidłowości, które mają znaczny wpływ na jej estetyczny wygląd. W jaki sposób można uzyskać piękne dłonie, które nie zdradzą Twojego wieku, a wręcz odejmą Ci lat? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Niestety wiele osób ignoruje problemy skórne w tym miejscu albo pozwala sobie na pielęgnacje dłoni, wyłącznie wtedy, gdy widać na nich nieprawidłowości.

Dbania o dłonie powinniśmy nauczyć się już w młodych latach. Piękne dłonie nie powinny być synonimem luksusu, ponieważ każda z nas na nie zasługuje!

Jeżeli i Ty jesteś podobnego zdania, z pewnością ucieszy Cię fakt, że istnieje szeroka gama naturalnych produktów, które większość kobiet posiada w domu, i które ze względu na swe właściwości pozwalają doskonale zadbać o piękne dłonie.

Ich umiejętne wykorzystanie pozwala zrezygnować z produktów kosmetycznych dostępnych w drogeriach, które bazują na szkodliwych chemicznych dodatkach.

Piękne dłonie dzięki oliwie z oliwek

Prosty masaż przy użyciu oliwy z oliwek pozwala zrelaksować dłonie i jednocześnie pobudzić szybsze krążenie krwi powodujące lepsze natlenienie komórek.

oliwa z oliwek na piękne dłonie

Oliwa z oliwek jest znana z tego, że stanowi silny antyoksydant. Zawiera również sporą ilość nasyconych kwasów tłuszczowych, które skutecznie zapobiegają przesuszaniu się skóry i powstawaniu zmarszczek.

Sposób zastosowania

 • Niewielką ilość oliwy z oliwek umieść na dłoni, a następnie wsmaruj w skórę, wykonując delikatny kojący masaż.
 • Upewnij się, że masujesz każdą części dłoni, a także, że masaż będzie trwał co najmniej pięć minut.

Może Cię także zainteresuje: Suche dłonie i skórki? Poznaj domowe sposoby!

Nawilżanie olejkiem kokosowym

Chociaż w drogeriach znajdziesz dziesiątki produktów przeznaczonych do nawilżania skóry, nie wahaj się spróbować naszej sprawdzonej domowej metody. To co ją wyróżnia to między innymi brak składników chemicznych. Doskonałą alternatywą jest także olej kokosowy.

Ten sprawdzony składnik stanowi bogate źródło kwasów tłuszczowych, antyoksydantów i składników odżywczych, które nadają skórze elastyczności i siły.

Dzięki stosowaniu oleju kokosowego można zapobiec powstawaniu plam i przebarwień, a także zmarszczek, które jako pierwsze zdradzają wiek kobiety.

Sposób zastosowania

 • Niewielką ilość oleju kokosowego nanieś na dłonie, a następnie intensywnie wcieraj. Zabieg ten wykonuj przed pójściem spać.
 • Powtarzaj zabieg każdego dnia. Jeśli to niemożliwe, postaraj się wykonywać go co najmniej trzy razy w tygodniu.

Peeling z soku z cytryny i z cukru

sok z cytryny z cukrem na piękne dłonie

Piękne dłonie wymagają regularnej aplikacji peelingu, który w skuteczny sposób oczyściłby ją z martwych komórek oraz pobudził wzmożony przyrost nowych.

Choć w tym celu można przygotować wiele różnych mikstur, zalecamy Ci zastosowanie peelingu zawierającego sok z cytryny, który zapobiega powstawaniu przebarwień.

Sposób zastosowania

 • Niewielką ilość gruboziarnistego cukru zamocz w soku z cytryny i wcieraj w skórę dłoni, wykonując przy tym delikatny masaż okrężnymi ruchami.
 • Pozostaw na skórze na jakieś pięć minut, a następnie spłucz zimną wodą.
 • Zalecamy stosowanie tego peelingu w godzinach nocnych, ponieważ stosowanie cytryny może wzmagać nadmierną wrażliwość na działanie promieni słonecznych.
 • Powtarzaj zabieg dwa razy w tygodniu.

Stosowanie rękawiczek ochronnych

Stałe narażenie dłoni na kontakt ze żrącymi produktami chemicznymi oraz stała ekspozycja na działanie promieni słonecznych silnie wzmagają proces przedwczesnego starzenia się skóry dłoni.

Wymienione czynniki zmniejszają odporność naskórka dłoni i zmniejszają zawartość kolagenu i elastyny.

Wiele składników stanowiących bazę produktów codziennego użytku prowadzi do występowania niechcianych reakcji alergicznych oraz nadmiernej suchości skóry.

Z tego powodu należy stosować rękawiczki ochronne, ponieważ chronią skórę w trakcie wykonywania różnych codziennych domowych czynności.

Olejek migdałowy na paznokcie

Piękne dłonie wymagają także zadbanych paznokci, dlatego zalecamy stosowanie szczególnej ochrony i dbanie o nie.

W tym celu najlepiej zastosować olejek migdałowy, który umożliwia nawilżanie struktury paznokci i zapobiega ich łamliwości, a jednocześnie wspomaga i przyspiesza wzrost.

olejek migdałowy w dbałości o paznokcie

Sposób zastosowania

 • Olejek migdałowy wlej do szklanego naczynia, a następnie dodaj soku z cytryny i w takiej postaci wcieraj w paznokcie i otaczający je naskórek.
 • Aplikuj olejek każdego dnia i nie zapominaj o regularnym wykonywaniu manicure.

Płyn do zmiękczania z letniego mleka

Mleko w letniej temperaturze stanowi doskonały sposób na nawilżenie, ochronę i nadanie miękkości szorstkiemu naskórkowi. Poza tym, nie powoduje żadnych alergii, skutecznie nawilża naskórek i pobudza wzrost oraz regenerację komórek.

Sposób zastosowania

 • Podgrzej niewielką ilość mleka, a następnie, kiedy ostygnie i będzie można go już użyć, zanurz dłonie na 20 minut.
 • Następnie opłucz ręce w letniej wodzie.
 • Powtarzaj zabieg trzy razy w tygodniu.

Jak łatwo zauważysz, piękne dłonie to nie luksus. Dzięki regularnemu stosowaniu opisanych przez nas produktów możesz zadbać o nie tak, aby wyglądały atrakcyjnie i nie zdradziły Twojego wieku. Nie musisz stosować agresywnych kuracji, które tylko pogarszają sytuację. A zatem do dzieła!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Bochenek, A., i Reicher, M. (1999). Anatomia człowieka, tom I wyd. XI (VII), PZWL
 • Borges, L. F. d A. e, Silva, B. L., & Gontijo Filho, P. P. (2007). Hand washing: Changes in the skin flora. American Journal of Infection Control. https://doi.org/10.1016/j.ajic.2006.07.012
 • Edmonds-Wilson, S. L., Nurinova, N. I., Zapka, C. A., Fierer, N., & Wilson, M. (2015). Review of human hand microbiome research. Journal of Dermatological Science. https://doi.org/10.1016/j.jdermsci.2015.07.006

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.