Naturalny olejek do higieny intymnej

· Listopad 23, 2016
Na rynku dostępnych jest wiele produktów do pielęgnacji strefy intymnej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować preparat samemu w domu. W ten sposób unikniemy obecności szkodliwych, chemicznych składników, które często są dodawane.

Wiele kobiet używa całego mnóstwa kosmetyków, które pomagają im w pielęgnacji ciała. Niemniej jednak często zapominamy o niezmiernie ważnej części ciała, dopóki nie zacznie ona przysparzać problemów. Mowa tutaj o strefie intymnej. Dziś w artykule dowiesz się jak przygotować naturalny olejek z roślin, który pomoże zadbać o tę delikatną część kobiecego ciała.

Dzięki zastosowaniu unikniesz przykrych dolegliwości takich jak świąd, suchość, podrażnienia i infekcje oraz zapewnisz odpowiednią pielęgnację. Dowiedz się jakie korzyści niesie za sobą naturalny olejek do strefy intymnej.

Olejek,  dzięki któremu zadbasz o higienę intymną

Jak zadbać o tę delikatną część ciała?

Strefa intymna

Istnieje kilka kwestii, które trzeba mieć szczególnie na uwadze, mówiąc o higienie strefy intymnej. Odpowiednie zadbanie o ten delikatny obszar ciała jest kluczem do uniknięcia dyskomfortu i nieprzyjemnych dolegliwości oraz do wzmocnienia naturalnych mechanizmów obronnych organizmu:

 • uwaga z kosmetykami – do mycia intymnych stref nigdy nie powinno się używać mydeł. W związku z tym, że jest to bardzo wrażliwa część ciała poprzez stosowanie wszelkich kosmetyków z łatwością można zaburzyć jej naturalną florę bakteryjną
 • jeżeli już myjemy dane strefy należy skoncentrować się na najbardziej zewnętrznych partiach, a te bardziej delikatne należy przemywać samą wodą
 • odpowiednia bielizna – najlepiej używać tej z bawełny lub innych naturalnych materiałów
 • tampony i podpaski – należy wybierać te najbardziej naturalne. Dobrym rozwiązaniem w tym wypadku jest kubeczek menstruacyjny oraz wkładki higieniczne z tkanin
 • zapobieganie i zwalczanie zaparć – rozwiązanie tego problemu jest również fundamentalne dla zachowania zdrowia strefy intymnej. Zakończenie układu wydalniczego jest usytuowane niezwykle blisko strefy intymnej i każde zaburzenie z łatwością może doprowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości
 • osoby, które często uskarżają się na problemy w strefie intymnej w postaci podrażnień czy zapaleń również powinny wziąć pod uwagę wpływ stresu i emocjonalnych rozterek związanych z najbliższymi

Naturalny olejek przyjdzie Ci z pomocą!

Kobieta pod prysznicem

Jest doskonałym sposobem na zadbanie o higienę strefy intymnej kobiecego ciała. Aplikowanie olejku nie tylko nawilży, ale i przyniesie ukojenie oraz zadziała antyseptycznie i przeciwzapalnie.

W ten prosty sposób zostaną wzmocnione naturalne mechanizmy obronne organizmu bez naruszania przy tym flory bakteryjnej. Ponadto, choć olejek nie jest mydłem, również przyczynia się do utrzymania czystości i neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Bazą do olejku jest wyciąg z roślin, który po zastosowaniu nie pozostawi skóry zbyt natłuszczonej. Do tego dodaje się kilka kropli olejku eterycznego i w ten sposób nadaje się mieszance określonych właściwości, o których wcześniej wspomnieliśmy.

Jak przygotować naturalny olejek do higieny intymnej?

Olejek

Składniki:

 • 2 łyżki olejku jojoba (20 ml)
 • 2 łyżki olejku z nagietka (20 ml)
 • 15 kropli olejku rumiankowego
 • 10 kropli olejku lawendowego
 • 10 kropli olejku z drzewa herbacianego

Sposób przygotowania:

 • wszystkie składniki w podanych ilościach dokładnie ze sobą wymieszać. Używać tylko tych o najwyższych jakościach
 • składniki przechowywać w szklanych słoiczkach, które umożliwią łatwą aplikację wskazanych ilości produktu

Właściwości składników naturalnego olejku do higieny intymnej

Olejek jojoba

Olejek ten jest bardzo odżywczy, a jednocześnie bardzo łatwo się wchłania. Wszystko dlatego, że jego struktura jest bardzo podobna do naturalnej struktury łoju skóry.

Ma właściwości ochronne i kojące, dodaje elastyczności i jędrności skórze oraz chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Jego zaletą jest to, że nie ulega zniszczeniu pod wpływem światła i ciepła, a to dzięki wysokiej zawartości ceramidów.

Olejek z nagietka

Tego składnika nie powinno zabraknąć w mieszance. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na ukojenie podrażnień. Idealnie nadaje się do skóry wrażliwej, jak i do delikatnych obszarów ciała. Dodatkowo ma bardzo intensywne działanie przeciwzapalne.

Olejek z rumianku

Główną zaletą tego składnika jest to, że ma właściwości hipoalergiczne. Zapewnia to ochronę przed wszelkimi reakcjami alergicznymi, które mogą prowokować inne produkty kosmetyczne szczególnie w tak delikatnej strefie. Ma działanie przeciwzapalne, nawilżające, przeciwutleniające oraz wiele innych właściwości leczniczych.

Olejek lawendowy

Oprócz tego, że charakteryzuje się przyjemnym zapachem, lawenda ma działanie antyseptyczne, przeciwzapalne, przeciwbólowe i kojące właściwości, a oprócz tego wspomaga regenerację. Dodatkowo jako składnik naszej mieszanki wzmacnia działanie innych składników.

Olejek z drzewa herbacianego

Ten olejek jest dobrze znany ze swoich potężnych antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych właściwości. Doskonale sprawdza się przy zapobieganiu wszelkich zakażeń. Stosuje się go w małych ilościach, ponieważ w przeciwnym razie może działać drażniąco.

Jak i kiedy stosować preparat?

W celu utrzymania zdrowia strefy intymnej preparat może być używany raz dziennie. Natomiast jeżeli chcesz wyleczyć konkretne schorzenie lub dolegliwości jak zakażenie, zapalenia, suchość czy swędzenie możesz aplikować go dwa razy dziennie rano i wieczorem.

Przy aplikacji można zastosować delikatny masaż całego obszaru. Oprócz tego wszelkie dokuczliwe objawy należy wcześniej skonsultować z lekarzem specjalistą.