Nadwaga – zwalcz ją za pomocą cytryny

Grudzień 14, 2016

Dzięki swoim właściwościom cytryna w połączeniu z innymi naturalnymi składnikami okazuje się skutecznym środkiem na zwalczanie problemu zarówno natury estetycznej, jak i zdrowotnej, jakim jest bez wątpienia nadwaga.

Jednocześnie stanowi doskonałe źródło składników odżywczych dla organizmu wpływając tym samym na poprawę Twojego ogólnego stanu zdrowia. Nadwaga jest stanem charakteryzującym się zwiększoną masą ciała i nadmierną ilością tkanki tłuszczowej zgromadzonej w różnych obszarach ciała.

Jest ona spowodowana spożywaniem nadmiernej ilości pożywienia (czyli zbyt dużej liczby kalorii), w efekcie czego Twoje ciało stara się zmagazynować uzyskane z jedzenia substancje odżywcze przekształcając je w tłuszcz.

Nadwaga i jej konsekwencje

Nadwaga to bardzo częste zjawisko u osób prowadzących siedzący tryb życia i stosujących niezdrową i źle zbilansowaną dietę bogatą w tłuszcze, cukry i przetworzone produkty żywnościowe. Mimo tego, że nie jest ona klasyfikowana jako choroba, to jest uważana za poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia.

Nadwaga bowiem predysponuje Cię do zachorowania na niektóre mniej lub bardziej groźne schorzenia, wśród których znajdują się na przykład cukrzyca, dyslipidemia, zawałów serca i innych.

Ale na szczęście jest ona stanem w pełni odwracalnym, z którym można walczyć w sposób całkowicie naturalny.

Mogą to być na przykład regularne ćwiczenia fizyczne, a także zrównoważony plan dietetyczny i zastosowanie określonych nawyków w trakcie codziennych zajęć pozwalających przyśpieszyć procesy metabolizmu.

Waga

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na to, jakie korzyści może Ci zapewnić tak popularna przecież cytryna.

Jest to owoc cytrusowy, którego powszechnie wykorzystanie sięga czasów starożytnych. Już kilkaset lat temu odkryto jego skuteczność w walce z nadmierną wagą ciała, a także doceniono inne korzystne właściwości wpływające na poprawę stanu zdrowia.

Zapraszamy do lektury, dzięki której dowiesz się, dlaczego cytryna jest tak skuteczna. Będziesz w stanie także nauczyć się kilku przepisów pozwalających Ci w pełni wykorzystać jej niezwykle cenne właściwości.

Zatem do dzieła!

Nadwaga, a korzyści oferowane przez cytrynę przy jej zrzucaniu

Cytryny są jednym z najczęściej stosowanych środków spożywczych w procedurach detoksykacji ludzkiego organizmu. Cechują się one bogatą zawartością wielu aktywnych składników, które wpływają na wyeliminowanie toksyn z krwi i narządów takich jak nerki lub wątroba.

Rzecz jasna z takich właściwości skorzystać może także Twoja nadwaga, jako że cytryna pozwala skutecznie pozbyć się nadmiaru kilogramów.

Nadwaga jest zwalczana przy pomocy cytryny już od wielu dziesiątków, a nawet setek lat. Wynika to z tego, że jest ona łatwo dostępnym produktem naturalnym, smacznym i przede wszystkim skutecznie stymulującym metabolizm i zwalczającym problemy trawienne, które hamują proces utraty masy ciała.

Przeczytaj także: Otyłość brzuszna – zwalcz ją tymi produktami

Cytryna i jej właściwości

Cytryny są bogate w błonnik, który usprawnia ruchy jelit i zapobiega różnego rodzaju schorzeniom i dolegliwościom, takim jak zaparcia, zapalenia i gazy.

Choć cytryna słynie z kwaśnego smaku, to warto pamiętać o tym, że owoc ten jest uznawany za jeden z najlepszych naturalnych produktów zwiększających zasadowy odczyn organizmu, które można dodać do swojej codziennej diety.

A należy zdawać sobie sprawę z tego, że nadwaga może zostać skutecznie zwalczona przede wszystkim poprzez zmniejszenie poziomu zakwaszenia organizmu.

Składniki odżywcze cytryny równoważą poziom pH Twojego organizmu i redukują nadmierną kwasowość, zmniejszają obecność szkodliwych bakterii, a także likwidują różne problemy zdrowotne wywołane przez stany zapalne.

Cytryna

Cytryny są również doskonałym naturalnym środkiem moczopędnym. Usuwają odpady będące pozostałościami po procesach przemiany materii, regulują gospodarkę wodną w organizmie i wykazują także korzystne właściwości dla nerek i pęcherza moczowego.

Kwas cytrynowy zawarty w tych owocach stanowi cenne wsparcie dla enzymów przyczyniając się sprawnego trawienia tłuszczów, białek i innych substancji odżywczych, które mogą w przeciwnym razie odkładać się w Twoim organizmie – czego najbardziej widocznym efektem jest nadwaga.

Należy również podkreślić, że ten powszechnie dostępny owoc cytrusowy jest jednym z najlepszych źródeł witaminy C, co czyni go idealnym sojusznikiem dla Twojego układu immunologicznego oraz w zapobieganiu rozwojowi różnego rodzaju infekcji.

Cytryny zawierają też spore ilości silnych naturalnych przeciwutleniaczy, co zapobiega odkładaniu się cholesterolu w tętnicach, a także chroni Twój układ krwionośny przed uszkodzeniem go przez wolne rodniki.

Cytryna i imbir

Jeśli Twoja nadwaga spędza Ci sen z powiek, to z pewnością ucieszysz się na wieść, że cytryny dostarczają Twojemu organizmowi także inne niezbędne podczas procesu zrzucania nadmiaru kilogramów składniki odżywcze, takie jak na przykład:

 • Witaminy (A, kompleks witamin z grupy B oraz E)
 • Minerały i pierwiastki śladowej (wapń, potas, magnez, żelazo)
 • Węglowodany

Jak wykorzystać cytrynę do zwalczania nadwagi?

Znamy co najmniej kilka receptur, które skutecznie potrafią wykorzystać cytrynę do zwalczania różnego rodzaju niepożądanych schorzeń i stanów Twojego organizmu. A oczywiście nadwaga także znajduje się w tym gronie.

Możesz na przykład dodawać sok z tego owocu dodać do wielu potraw, a także przygotować na jego bazie szeroką gamę orzeźwiających i zdrowych napojów.

Dziś jednak mamy zamiar zaproponować Ci trzy specjalne sposoby, które pozwolą Ci połączyć cytrynę z innymi składnikami w celu uzyskania niezwykle skutecznego środka na odchudzanie.

1. Napar z cytryny oraz imbiru

Wprawdzie możesz pić ciepłą wodę z sokiem z cytryny bez żadnych dodatków, to jednak dobrym rozwiązaniem będzie dodanie do niego kilku dodatkowych składników odżywczych i uzyskanie jeszcze większej liczby korzyści. W tym celu wystarczy zastosować trochę imbiru.

Przyprawa ta stanowi nie tylko doskonałą pomoc dla układu pokarmowego, ale okazuje się także być skuteczną w stymulowaniu procesów metabolizmu.

Składniki

 • Sok z 1 cytryny z uprawy ekologicznej
 • 1 łyżeczka do herbaty korzenia imbiru (ok. 5 g)
 • 1 szklanka wody (200 ml)
 • 1 łyżka stołowa miodu (opcjonalnie, ok. 25 g)

Procedura przyrządzania opisywanego produktu

 • Podgrzej wodę (ale nie zagotuj jej) i dodaj do niej świeży sok z cytryny oraz imbir.
 • Odstaw na kilka minut do ostygnięcia, następnie dodaj miód w celu posłodzenia napoju.
 • Tak uzyskany napar pij na pusty żołądek.
 • Pij go codziennie lub co najmniej trzy razy w tygodniu.

2. Cytryna oraz ocet jabłkowy

Nadwaga może szybko stać się historią, jeśli wykorzystasz właściwości, jakie zapewni Ci połączenie soku z cytryny oraz octu jabłkowego. Taki napój pomoże Ci zwiększyć zasadowość Twojej krwi i pobudzić tym samym proces wydalania toksyn z Twojego organizmu przyśpieszając odchudzanie.

Ocet jabłkowy

Oba te składniki zmniejszają Twoje łaknienie i mają dodatkowo właściwości moczopędne pozwalające na łatwiejsze kontrolowanie poziomu płynów w Twoim organizmie i związane z tym łagodzenie stanów zapalnych.

Składniki

 • Sok z 1 cytryny z uprawy ekologicznej
 • 1 łyżka stołowa octu jabłkowego (10 ml)
 • 1 szklanka wody (200 ml)

Procedura przyrządzania opisywanego produktu

 • Rozcieńcz ocet jabłkowy w szklance ciepłej wody, następnie dodaj do niego sok z cytryny.
 • Pij tak uzyskany środek przed śniadaniem przez dwa tygodnie – każdego dnia.
 • Zrób sobie tydzień przerwy, a następnie powtórz całą procedurę.

3. Cytryna oraz oliwa z oliwek

Spożycie zaledwie jednej łyżki oliwy z oliwek z sokiem z cytryny dziennie przyczyni się do przedłużenia uczucia sytości. Specyfik taki zapewnia także prawidłowy poziom cholesterolu przy jednoczesnym pobudzeniu układu pokarmowego.

Oliwa z oliwek i sok z cytryny

Ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające i przeczyszczające opisywana w tym punkcie mieszanina stanowi jeden z najbardziej znanych i skutecznych środków do zwalczania tkanki tłuszczowej.

Składniki

 • 1 łyżeczka do herbaty soku cytrynowego (5 ml)
 • 1 łyżka stołowa oliwy z oliwek (16 g)

Procedura przyrządzania opisywanego produktu

 • Wymieszaj świeży sok z cytryny z łyżką oliwy z oliwek i pij go przed śniadaniem.
 • Odczekaj około 30 minut przed jedzeniem jakikolwiek innych produktów spożywczych.
 • Pij ten sok każdego dnia przez co najmniej dwa tygodnie.

Produkty spożywcze o odczynie zasadowym, takie jak na przykład cytryny mają z reguły liczne właściwości pomagające w trudnym procesie zrzucania nadmiaru kilogramów. Jeśli więc jednym z Twoich największych zmartwień jest nadwaga, powinieneś skorzystać z zaprezentowanych przepisów, które bez wątpienia ułatwią Ci powrót do wymarzonej, prawidłowej wagi.

WIĘCEJ DLA CIEBIE