Łóżka z miejscem do przechowywania dla dzieci

Niech żyje ten, kto wynalazł łóżka z miejscem do przechowywania! Czy wiesz jak mogą pomóc Ci zaoszczędzić przestrzeń w pokoju dziecięcym i jakie są ich rodzaje?
Łóżka z miejscem do przechowywania dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 14 lipca, 2019

Rozrzucone wszędzie ubrania, przybory szkolne, zabawki, książki i wszechobecny bałagan. Czy to brzmi znajomo? Czy jest to obraz opisujący pokój Twojego dziecka? Ratunkiem w takiej sytuacji są łóżka z miejscem do przechowywania. Zobacz, jak pomogą Ci uporządkować i zorganizować przestrzeń w pokoju dziecięcym.

Wielu rodziców kupuje łóżka modułowe dla swoich dzieci, zwłaszcza gdy mają małe sypialnie. Ich zaletą jest to, że posiadają szuflady i skrzynie.

Jeśli podoba Ci się taki pomysł i chcesz zainwestować w praktyczne łóżko ten artykuł jest przeznaczony dla Ciebie. Zapoznaj się z kilkoma przedstawionymi przez nas opcjami, aby znaleźć idealny mebel do pokoju Twojego dziecka.

Łóżka z miejscem do przechowywania są projektowane zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Istnieją też ciekawe opcje dla nastolatków, więc wiek dziecka nie stanowi problemu.

Dlaczego warto wybierać łóżka z miejscem do przechowywania?

Chyba wszyscy możemy się zgodzić, że bałagan w pokoju dziecięcym  jest powszechnym zjawiskiem i prawdziwą udręką dla rodziców. Dlatego każde rozwiązanie, aby zaprowadzić porządek w sypialniach naszych dzieci, jest godne uwagi.

Przykład łóżka z miejscem do przechowywania

 

Podobnie jak inne rodzaje mebli do przechowywania, łóżka te często mają charakter modułowy, co oznacza, że ​​możesz zmienić ich układ według swoich potrzeb i upodobań. Więc jeśli nie masz już miejsca na łóżko w jego obecnym stanie, nie ma potrzeby kupowania nowego. Możesz po prostu je rozłożyć i  połączyć ponownie w inny sposób.

Łóżka z miejscem do przechowywania dla dzieci i nastolatków

1. Łóżka piętrowe z szufladą

Łóżka piętrowe to jeden z rodzajów łóżek, które pozwalają zaoszczędzić najwięcej przestrzeni w pokojach dziecięcych. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, to zdecydowanie warto pomyśleć o tej opcji.

Ta wersja łóżka z miejscem do przechowywania składa się z dwóch pięter, ale nie umieszczonych bezpośrednio jedno nad drugim. Dolne łóżko połączone jest z szufladami z dodatkową przestrzenią do przechowywania. Komoda ma zazwyczaj ok. 50 cm wysokości , a dostęp do górnego łóżka jest możliwy dzięki zamontowanej drabince.

Dodatkowe szuflady nie tylko będą podpierać górne łóżko, ale także zapewnią sporo miejsca na ubrania. Można je pomalować na różne kolory w celu uzyskania ciekawszego efektu. Podsumowując, ta opcja da Ci dwa łóżka i kilka szuflad, a wszystko zmieści się w zaledwie kilku metrach kwadratowych.

2. Łóżka narożne

Sekretem tych łóżek jest ich lokalizacja. Gdy umieścisz je w rogu pokoju, od razu dostrzeżesz jego zalety. Po pierwsze pod każdym łóżkiem możesz umieścić szuflady lub materace dla gości. Inną opcją jest przechowywanie obuwia dziecięcego w pojemnikach znajdujących się pod spodem. Można również zamontować specjalny wysuwany mechanizm.

Łóżka z miejscem do przechowywania

W narożnej przestrzeni między wezgłowiami każdego łóżka można umieścić szafkę nocną lub inny zestaw szuflad do przechowywania odzieży. Jeśli Twoim celem jest zaoszczędzenie przestrzeni, łóżko narożne sprawdzi się doskonale. Możesz łączyć różne kolory, aby ożywić pokój dziecięcy.

3. Zagłówki z miejscem do przechowywania

Oto świetny sposób na wykorzystanie niewielkiej przestrzeni. Można użyć zagłówka jako miejsca do przechowywania lub zamontować długą półkę za łóżkiem. Wybierając drugą opcję, uzyskasz również wolną przestrzeń pod łóżkiem, gdzie możesz trzymać różne rzeczy. Jeśli wykorzystasz pojemnik na kółkach, dostęp do nich stanie się jeszcze łatwiejszy.

4. Składane łóżka

Na koniec przedstawiamy łóżka składane, dzięki którym utrzymasz porządek w sypialni. To ogromna oszczędność miejsca, dzięki czemu możesz wykorzystać dodatkową przestrzeń na inny mebel lub po prostu wygodniej poruszać się po pokoju. Inną dużą korzyścią jest to, że łóżka składane są zwykle nieco tańsze.

Jeśli szukasz sposobu na jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni w małym pokoju dziecięcym, te łóżka z miejscem do przechowywania powinny znaleźć się na szczycie Twojej listy. Dzieci pokochają je, ponieważ są wyjątkowe i urocze, a Ty w końcu rozwiążesz problem wiecznego bałaganu w ich pokoju.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • マイケル I.ノートン. (2009). IKEA効果:努力と執着の関係. Harvard Business Review.
  • Salas, K., & Cortabarría, L. (2014). Análisis competitivo del sector madera y muebles de la región Caribe de Colombia. Prospect. https://doi.org/10.1016/j.spinee.2014.04.022
  • Toledo, R. C. (2009). muebles de madera , Guatemala. Revista Iberoamericana.
  • Martinez Del Rio De Redo, M. (1984). Muebles TT – Furniture. In Franz Mayer: una colección.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.