Lód - terapia na odmłodzenie skóry

Pamiętaj, że nakładając lód bezpośrednio na twarz możesz spowodować poparzenia. Zawiń go w mały ręczniczek lub czystą chusteczkę, by móc masować twarz.
Lód - terapia na odmłodzenie skóry

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Istnieją alternatywne środki, aby odpowiednio zadbać o skórę i odmłodzić ją bez inwestowania dużej ilości pieniędzy. Jednym z takich środków jest lód. Chcesz się dowiedzieć, jak terapia wykorzystująca lód może skutecznie poprawić stan Twojej skóry? Przeczytaj ten artykuł!

Skóra twarzy codziennie jest wystawiana na rozmaite czynniki mogące przyspieszyć starzenie się. Jeżeli nie zapewni się jej odpowiedniej pielęgnacji, czynniki te mogą powodować nieestetyczne zmiany w jej wyglądzie.

Aby przeciwdziałać zniszczeniom skóry spowodowanym zanieczyszczeniami, działaniem promieni słonecznych i nieodpowiednią dietą, przemysł kosmetyczny stworzył całą gamę produktów przeznaczonych do regeneracji i odmładzania skóry.

Jednak trzeba przyznać, iż wiele z tych produktów jest drogich i niedostępnych dla większości osób, zwłaszcza, jeśli wziąć pod uwagę, że w celu uzyskania rezultatów, produkty te powinny być stosowane codziennie.

Lód – korzyści wynikające ze stosowania go w terapii odmładzającej skórę

Metoda wykorzystywania lodu w terapii odmładzającej skórę pochodzi z Bliskiego Wschodu. Polega ona na pocieraniu skóry lodem wzdłuż linii twarzy rano i wieczorem – dzięki temu nawilża się skórę, tonizuje ją, a na dłuższą metę – zapobiega się w ten sposób powstawaniu linii mimicznych i zmarszczek.

Lód

Ten rodzaj terapii na stałe wszedł w zwyczaj podczas kuracji wykonywanych w spa i w centrach urody. Jest naprawdę skuteczny jeśli chodzi o dbanie o skórę i odmładzanie jej.

Ogólnie rzecz biorąc, terapia lodem jest idealna na:

 • Zwalczanie trądziku i niedoskonałości skóry powstałych na skutek wystawiania na słońce oraz zmian hormonalnych.
 • Pobudzenie krążenia krwi, potrzebnego do odmłodzenia skóry.
 • Regenerowanie skóry i tonizowanie jej bez skutków ubocznych.
 • Zapobieganie i zwalczanie przedwczesnego pojawiania się zmarszczek.
 • Zamykanie porów skórnych i zapobieganie powstawaniu wągrów.
 • Zmniejszanie opuchlizny wokół oczu i worków pod oczami.

Lód w dbaniu o skórę – jak go stosować?

Kuracje twarzy, w których stosuje się lód są naprawdę tanie i nie wymagają wiele wysiłku. Ważne jest jednak, aby przy tego typu metodach zachować regularność – najlepiej, jeśli wejdzie nam w to w zwyczaj i stanie się elementem dbania o urodę.

Aby codziennie stosować lód dbając o swoją skórę, postępuj według poniższych zasad:

 • Zanim zaczniesz, głęboko oczyść skórę twarzy i upewnij się, że nie pozostały na niej resztki makijażu.
 • Lód powinien być owinięty w bawełniany ręczniczek lub szmatkę; nigdy nie nakładaj lodu bezpośrednio na skórę.
 • Pocieraj szmatką z lodem różne części twarzy, poświęcając każdemu obszarowi 1-2 minut.
 • Masuj małymi okrężnymi ruchami rozpoczynając od szczęki, podbródka, czoła, policzków, na okolicach nosa kończąc. Zachowaj ostrożność masując okolice oczu.
 • Na zakończenie kuracji nałóż naturalny tonik do twarzy lub produkt zwalczający trądzik.

Jak stosować na skórę z trądzikiem i wypryskami

Aby zwalczyć trądzik i nieestetyczne wypryski, niezbędne jest ustalenie przyczyny problemu oraz zastosowanie leczenia odpowiednio dopasowanego do naszego typu skóry.

Kobieta przed lustrem

Jednakże, lód może pomóc odświeżyć skórę i zwalczyć nadmiar łoju mający związek z tym problemem. Aby osiągnąć ten efekt, postępuj według poniższych zasad:

 • Pocieraj lodem zainfekowany obszar twarzy przez 2-3 minut, aż skóra stanie się naprawdę zimna.
 • Nie stosuj lodu na twarz przez czas dłuższy niż zalecany, gdyż może to spowodować ból.
 • Po zastosowaniu lodu, użyj środka zwalczającego trądzik

Pamiętaj…

Lód nie powinien być używany przez czas dłuższy niż 15 minut. Dla uzyskania najlepszych rezultatów, zaleca się używać go zarówno rano, jaki i wieczorem.

Aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty, możesz przygotować swój lód z cytryną, wodą różaną, zieloną herbatą, wodą z ogórka lub herbatą rumiankową.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.