Naturalne remedia na wągry, brodawki i plamy

· Kwiecień 8, 2016
Aby usunąć plamy, które często pojawiają się z wiekiem na dłoniach, możesz zastosować żel aloesowy, który regeneruje skórę i pomaga zniwelować zniszczenia spowodowane promieniowaniem słonecznym.

Wszyscy jesteśmy narażeni na rozmaite problemy skórne negatywnie wpływające na naszą samoocenę oraz wygląd zewnętrzny. Większość z nich nie ma związku z zaburzeniami lub chorobami  szkodliwymi dla organizmu, niemniej jednak niedoskonałości skórne to nieprzyjemny problem i większość z nas chciałaby się go pozbyć.

W tym artykule pokażemy Ci naturalne remedia na zaskórniki, brodawki i krosty. Zmiany skórne spowodowane infekcją, reakcją alergiczną, ekspozycją na słońce czy chorobami mogą spowodować obniżenie samooceny u osoby, u której wystąpiły. Skłaniają też do poszukiwania metod polepszenia jakości skóry.

Na szczęście, dostępne naturalne remedia sprawiają, że problemy powodujące nieestetyczne zmiany skórne i przedwczesne starzenie się, są obecnie nietrudne do usunięcia.

Wiele reklamowanych metod leczenia skóry cechuje wysoka cena i niewielkie efekty. Doskonałą alternatywę stanowią naturalne remedia, które są tanie, zdrowe, zadbają o Twoją skórę i pomogą raz na zawsze pożegnać się z niechcianymi niedoskonałościami skóry.

Naturalne remedia za zaskórniki

Zaskórniki (znane też jako wągry) są problemem powszechnym. Pojawiają się, gdy pory skórne zatykają się nadmiarem łoju, zanieczyszczeniami i martwymi komórkami. Aby zwalczyć ten problem i sprawić, by Twoja skóra wyglądała świeżo i czysto, wypróbuj poniższe sposoby:

Para wodna

Uważa się ją za najtańszy sposób pozbycia się nieestetycznych zaskórników.

Zastosowanie

 • Zmyj makijaż i dokładnie oczyść twarz. Zagotuj wodę i umieść głowę nad pojemnikiem z parującą wodą.
 • Przykryj głowę ręcznikiem i pozwól, by para równomiernie rozprowadzała się po skórze twarzy.
 • Dla uzyskania lepszych efektów, polecamy dodać do wody kilka kropel aromatycznego olejku z drzewa herbacianego. 

Złuszczanie skóry

W procesie złuszczania skóry usuwane są martwe komórki i zablokowane w skórze zanieczyszczenia.

Zastosowanie

 • Zmieszaj cukier z sokiem z połowy cytryny tak, aby powstała pasta.
 • Nałóż na twarz delikatnymi, okrężnymi ruchami.
 • Stosuj tylko przed snem, gdyż nie powinno się wystawiać twarzy na działanie promieni słonecznych bezpośrednio po tym zabiegu.

Naturalne remedia na usunięcie brodawek

Brodawki wywoływane są przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Istnieje ponad sto jego różnych odmian, które mogą wpływać na organizm w rozmaity sposób.

Choć istnieje wiele komercyjnych i profesjonalnych sposobów na usunięcie brodawek, naturalne remedia są równie skuteczne, nie wspominając już o znacznie przystępniejszej cenie.

Polecamy też artykuł: Brodawki – usuń je jednym produktem

Brodawki - istnieją na nie remedia naturalne

Ocet jabłkowy

Z racji wysokiej kwasowości i silnie antybiotycznych właściwości, ocet jabłkowy jest skutecznym produktem usuwającym brodawki i zwalczającym wywołującego je wirusa. 

Zastosowanie

 • Zanurz wacik w occie jabłkowym i nałóż na brodawkę. Przyklej taśmą klejącą i pozostaw na całą noc.
 • Najlepsze rezultaty osiągniesz stosując ten naturalny lek co wieczór.

Czosnek

Z powodu swoich właściwości anytbiotycznych i antywirusowcyh, czosnek jest jednym z najlepszych naturalnych lekarstw pomocnych w usuwaniu brodawek i zwalczania wywołujących je wirusów. 

Zastosowanie

 • Zmiażdż ząbek czosnku tak, aby powstała pasta i nałóż na zakażony obszar ciała.
 • Przykryj bandażem i dla uzyskania lepszych rezultatów powtarzaj czynność dwa razy dziennie.

Naturalne remedia na przebarwienia

Gdy skóra jest stale wystawiona na działanie słońca i zanieczyszczeń, naturalne jest, że z biegiem czasu pojawią się na niej przebarwienia (znane także jako plamy starcze), a skóra zacznie wyglądać starzej, niż powinna.

Oto naturalne remedia, które dostarczą skórze ważnych składników odżywczych i antyoksydantów, które pomogą usunąć martwe komórki i zapobiec przedwczesnemu starzeniu się.

Przeczytaj także: Jak usunąć przebarwienia na rękach?

Przebarwienia na dłoniach - istnieją naturalne remedia

Aloes

Aloes nawadnia i regeneruje skórę niwelując zniszczenia powstałe przez działanie promieniowania UV i toksycznych czynników środowiska.

Zastosowanie

 • Wydobądź z aloesu żel i zaaplikuj na przebarwienia, które chcesz usunąć.
 • Pozostaw na 30 minut i umyj skórę zimną wodą.
 • Stosuj codziennie.

Drzewo sandałowe

Substancja ta znana jest ze swoich silnych właściwości opóźniających starzenie i jest w stanie zredukować przebarwienia, aby odzyskać naturalny koloryt skóry.

Zastosowanie

 • Zmieszaj dwie łyżki sproszkowanego drzewa sandałowego, dwie łyżki wody różanej, łyżkę gliceryny i sok z jednej cytryny.
 • Nałóż mieszankę na plamy, pozwól wyschnąć i spłucz wodą.