Naturalne remedia na wągry, brodawki i plamy

Wągry, brodawki i plamy skórne często obniżają naszą samoocenę, dlatego chcemy je zamaskować. Na szczęście są naturalne remedia, które pomogą się ich pozbyć.
Naturalne remedia na wągry, brodawki i plamy
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Wszyscy są narażeni na problemy skórne, które wpływają negatywnie na samoocenę oraz wygląd zewnętrzny. Chociaż większość z nich nie ma związku z zaburzeniami lub chorobami szkodliwymi dla organizmu, niedoskonałości skórne są nieprzyjemnym problemem i większość chciałaby się ich pozbyć. Świetnym pomysłem są naturalne remedia.

Przeczytaj artykuł, aby poznać naturalne remedia na zaskórniki, brodawki i krosty. Zmiany skórne spowodowane infekcją, reakcją alergiczną, ekspozycją na słońce oraz chorobami mogą spowodować obniżenie samooceny u osoby, u której wystąpiły. Skłaniają także do poszukiwania metod polepszenia jakości skóry.

Na szczęście dostępne naturalne remedia sprawiają, że problemy powodujące nieestetyczne zmiany skórne i przedwczesne starzenie się, nie są obecnie trudne do usunięcia.

Wiele reklamowanych metod leczenia skóry cechuje wysoka cena i niewielkie efekty. Doskonałą alternatywę stanowią naturalne remedia, które są tanie, zdrowe, dbają skórę i pomagają raz na zawsze pożegnać się z niechcianymi niedoskonałościami skóry.

Naturalne remedia za zaskórniki

Zaskórniki, znane też jako wągry, są dość powszechnym problemem. Pojawiają się, gdy pory skórne zatykają się nadmiarem łoju, zanieczyszczeniami i martwymi komórkami. Aby zwalczyć ten problem i sprawić, żeby skóra wyglądała świeżo i czysto, wypróbuj poniższe sposoby:

kobieta z zaskórnikami

Para wodna

Jest to najtańszy sposób pozbycia się nieestetycznych zaskórników.

Zastosowanie

 • Zmyj makijaż i dokładnie oczyść twarz. Zagotuj wodę i umieść głowę nad pojemnikiem z parującą wodą.
 • Przykryj głowę ręcznikiem i poczekaj, aż para rozprowadzi się równomiernie po skórze twarzy.
 • Dla uzyskania lepszych efektów polecamy dodać do wody kilka kropel aromatycznego olejku z drzewa herbacianego.

Przeczytaj także: Maseczki przeciwko wągrom

Złuszczanie skóry

W procesie złuszczania skóry usuwane są martwe komórki i zablokowane w skórze zanieczyszczenia.

Zastosowanie

 • Zmieszaj cukier z sokiem z połowy cytryny tak, aby powstała pasta.
 • Nałóż na twarz delikatnymi, okrężnymi ruchami.
 • Stosuj tylko przed snem, ponieważ nie powinno się wystawiać twarzy na działanie promieni słonecznych bezpośrednio po tym zabiegu.

Naturalne remedia na usunięcie brodawek

Brodawki wywołuje wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Istnieje ponad sto jego różnych odmian, które na różne sposoby wpływają na organizm.

Choć istnieje wiele komercyjnych i profesjonalnych sposobów na usunięcie brodawek, naturalne remedia są równie skuteczne, a także tańsze.

naturalne remedia na brodawki

Ocet jabłkowy

Z racji wysokiej kwasowości i silnie antybiotycznych właściwości ocet jabłkowy jest skutecznym produktem usuwającym brodawki i zwalczającym wywołującego je wirusa.

Zastosowanie

 • Zanurz wacik w occie jabłkowym i nałóż na brodawkę. Przyklej taśmą klejącą i pozostaw na całą noc.
 • Najlepsze rezultaty osiągniesz, stosując ten naturalny lek każdego wieczora.

Czosnek

Z powodu swoich właściwości antybiotycznych i antywirusowych czosnek jest jednym z najlepszych naturalnych lekarstw pomocnych w usuwaniu brodawek i zwalczających wywołujące je wirusy.

Zastosowanie

 • Zmiażdż ząbek czosnku tak, aby powstała pasta i nałóż na zakażony obszar ciała.
 • Przykryj bandażem i dla uzyskania lepszych rezultatów powtarzaj czynność dwa razy dziennie.

Naturalne remedia na przebarwienia

Jeżeli skóra jest stale wystawiana na działanie słońca i zanieczyszczeń, z biegiem czasu zaczynają pojawiać się na niej przebarwienia, znane także jako plamy starcze, przez które skóra wygląda starzej, niż powinna.

naturalne remedia na przebarwienia

Oto naturalne remedia dostarczające skórze ważnych składników odżywczych i antyoksydantów, które pomagają usunąć martwe komórki i zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się.

Aloes

Aloes nawadnia i regeneruje skórę, niwelując zniszczenia powstałe przez działanie promieniowania UV i toksycznych czynników środowiska.

Zastosowanie

 • Wydobądź z aloesu żel i zaaplikuj na przebarwienia, które chcesz usunąć.
 • Pozostaw na 30 minut i umyj skórę zimną wodą.
 • Stosuj codziennie.

Drzewo sandałowe

Substancja ta znana jest ze swoich silnych właściwości opóźniających starzenie i jest w stanie zredukować przebarwienia, aby odzyskać naturalny koloryt skóry.

Zastosowanie

 • Zmieszaj dwie łyżki sproszkowanego drzewa sandałowego, dwie łyżki wody różanej, łyżkę gliceryny i sok z jednej cytryny.
 • Nałóż mieszankę na plamy, a następnie poczekaj, aż wyschnie i spłucz wodą.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.