Maseczki domowe przeciwko wągrom

Oprócz odpowiedniego nawilżania skóry, maseczka z aloesu i pomidorów pomoże złuszczyć skórę, zwalczając nadmiar sebum oraz martwy naskórek.
Maseczki domowe przeciwko wągrom

Ostatnia aktualizacja: 10 lipca, 2019

Jeśli masz już dość zaskórników i chcesz się ich pozbyć, samodzielnie przygotuj maseczki, które sprawią, że Twoja skóra będzie wyglądać zdrowo i świeżo.

Wągry to rodzaj trądziku, który pojawia się na skórze najczęściej z powodu niewystarczającej higieny, palenia papierosów, używania nieodpowiednich kosmetyków lub z niezależnych od nas powodów, takich jak: tłusta cera lub czynniki genetyczne.

Pojawienie się zaskórników, zwłaszcza na twarzy w okolicach nosa, jest niezbyt przyjemne i nie wygląda atrakcyjnie. Na szczęście istnieje wiele naturalnych sposobów walki z wągrami, na przykład wspomniane domowe maseczki.

Maseczki przeciwko wągrom

Maseczka ananasowa

Maseczki z ananasem to świetna i skuteczna broń przeciwko wągrom, niezależnie od rodzaju skóry.

Ananas zapewnia skórze nawilżenie, usuwa nadmiar tłuszczu i w ten sposób uwalnia skórę od uciążliwych czarnych krostek.

Co więcej, gdy wymiesza się go z miodem, sprawia, że skóra stanie się gładsza, bardziej błyszcząca i oczyszczona.

Składniki

  • 1/2 szklanki soku ananasowego
  • 2 łyżki stołowe miodu

Jak przygotować maseczkę?

Do niewielkiego naczynia wlej sok ananasowy, a następnie dodaj miód i dokładnie wymieszaj. Przed nałożeniem maseczki umyj dokładnie twarz i przetrzyj ją ręcznikiem. Pozostaw maseczkę na twarzy na 15 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Powtarzaj co najmniej 2 razy w tygodniu.

Przeczytaj także artykuł: Trądzik – pozbądź się go w 8 krokach

Maseczka z pomidorem i aloesem

maseczki z pomidora

To idealna maseczka do walki z zaskórnikami, dodatkowo głęboko nawilżająca skórę. Ma także działanie złuszczające, pozwala więc pozbyć się nadmiaru tłuszczu i martwego naskórka.

Składniki

  • 1 mały pomidor
  • 4 łyżki stołowe żelu aloesowego
  • 1 łyżka stołowa soli morskiej gruboziarnistej

Jak przygotować maseczkę?

Rozgnieć pomidora i wymieszaj go z aloesem. Dodaj łyżkę soli i mieszaj do uzyskania pasty. Nałóż na twarz i pozostaw przez około 10 minut, a następnie spłucz zimną wodą.

Maseczka z owsianki i miodu

Owies i miód to składniki o wielu korzystnych dla skóry właściwościach, ponieważ mają działanie nawilżające, złuszczające, oczyszczające i wygładzające. Jest to bardzo skuteczne połączenie, jednak maseczki te należy stosować tylko bezpośrednio na miejsca, gdzie występują wągry.

Składniki

  • 1 łyżka stołowa mielonego owsa
  • 1/2 łyżki stołowej miodu
  • 1 jajko

Jak przygotować maseczkę?

Wymieszaj wszystkie składniki w misce, aż przybiorą konsystencję pasty. Nałóż maseczkę bezpośrednio na zaskórniki i pozostaw na 5 minut. Umyj twarz zimną wodą, a zabieg powtarzaj 2-3 razy w tygodniu.

Maseczka z jajkiem i cytryną

maseczki z cytryny

Białko wraz z cytryną w formie maseczki pomogą Ci zwalczyć problem zaskórników, dzięki swoim właściwościom nawilżającym i oczyszczającym. Warto jednak zapamiętać, że maseczkę ta należy stosować wyłącznie na noc, ponieważ w połączeniu z promieniami słonecznymi mogłaby wywołać skutek odwrotny od zamierzonego.

Składniki

  • 2 jajka
  • 1 łyżeczka soku z cytryny

Jak przygotować maseczkę?

Na początek oddziel żółtka od białek i ubij białka. Dodaj sok z cytryny i dokładnie wymieszaj. Przed nałożeniem maseczki umyj twarz i wytrzyj ręcznikiem. Pozostaw maseczkę na 15-20 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Powtarzaj co najmniej 2 razy w tygodniu. Po zmyciu maseczki warto także użyć kremu nawilżającego.

Mamy nadzieję, że opisane powyżej maseczki pomogą Ci uporać się z problemem zaskórników!

To może Cię zainteresować ...
Usuwamy wągry raz na zawsze!
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Usuwamy wągry raz na zawsze!

Jest wiele produktów kosmetycznych, które usuwają wągry ze skóry twarzy, zwłaszcza w okolicach nosa, czoła i podbródka. Zabiegi te trzeba jednak po...


Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.