Jakie ćwiczenia Jennifer Lopez włącza do swojej rutyny, aby zachować szczupłą sylwetkę?

JLo dodała kilka ćwiczeń siłowych do swoich treningów, ponieważ odkryła, że ​​traci masę mięśniową. Tutaj opowiemy Ci o rutynie piosenkarki.
Jakie ćwiczenia Jennifer Lopez włącza do swojej rutyny, aby zachować szczupłą sylwetkę?
Leonardo Biolatto

Napisane i zweryfikowane przez lekarz Leonardo Biolatto.

Ostatnia aktualizacja: 30 maja, 2023

Trudno sobie wyobrazić rutynę ćwiczeń Jennifer Lopez, gdy widzimy jej sylwetkę, zwłaszcza jeśli nie znamy jej wieku. Szybkie wyszukiwanie w Internecie ujawnia, że ma ponad 50 lat. Co w takim razie robi na siłowni?

O brzuchu piosenkarki zawsze było głośno, ze względu na jego wygląd przypominający twardą skałę. Jednak coraz większą uwagę zwracano na przykład na rozwój masy mięśniowej jej ramion. Czy to było coś, do czego dążyła diva?

Według wypowiedzi w różnych mediach, Jennifer Lopez zaczęła ćwiczyć siłowo w pewnym momencie swojego życia, aby rutyna pracy i ćwiczenia fitness nie wpłynęły na jej mięśnie. W ten sposób JLo zapobiega sarkopenii. Wszystko to wyjaśnia poniżej.

Czym jest sarkopenia i co zauważyła Jennifer Lopez, aby zmniejszyć jej ryzyko?

Dodałam trening siłowy do mojej rutyny fitness, ponieważ zdałam sobie sprawę, że tracę masę mięśniową, kiedy tańczę za dużo. – Jennifer Lopez

Zadaniem divy jest taniec i śpiewanie. Mogą być częścią intensywnego harmonogramu, gdy przygotowuje się do koncertów i występów.

Według jej relacji zaczęła zauważać, że traci masę mięśniową z powodu nadmiernego wysiłku ruchowego. Oznacza to, że po wykonaniu tak wielu czysto aerobowych ćwiczeń bez składników beztlenowych jej mięśnie nie były w stanie odpowiednio się regenerować. Jest również prawdopodobne, że zweryfikował to specjalista medycyny sportowej.

Prawda jest taka, że to, o czym mówi JLo, ma fachową nazwę: sarkopenia. Chodzi o redukcję masy mięśniowej wraz z upływem czasu. Dlatego należy się tego spodziewać podczas procesu starzenia. Jednak coraz więcej osób szuka sposobów, aby go spowolnić lub zatrzymać.

Sarkopenia wiąże się z następującymi powikłaniami :

 • Utrata sił do wykonywania codziennych czynności
 • Zmniejszone tempo metabolizmu na korzyść gromadzenia tłuszczu
 • Zmniejszony dopływ tlenu do organizmu wraz z wczesnym początkiem zmęczenia

Krótko mówiąc, sarkopenia sprawia, że jesteś słabsza i bardziej zmęczona. Istnieje też poważne ryzyko, że z wiekiem będziesz coraz bardziej zależna od innych. I możliwe, że będą musieli ci pomagać w wielu rzeczach.

Musculos de la espalda.
Z wielu powodów mięśnie tracą masę wraz z wiekiem. U kobiet staje się to bardziej zauważalne w okresie menopauzy.

Dlaczego nie wystarczy po prostu uprawiać aerobik?

Rutyna wzmacniająca mięśnie Jennifer Lopez, potwierdza radę, na którą już dawno zwróciła uwagę nauka : jeśli tracisz masę mięśniową, masz mniejszą wydolność tlenową. Innymi słowy, mniej tlenu dostaje się do organizmu i mniej go wykorzystujesz, nawet jeśli biegasz lub jeździsz na rowerze.

Naukowcy coraz częściej popierają wpływ ćwiczeń beztlenowych na poprawę dotlenienia. Bieganie to za mało. Samo cardio nie wystarczy. JLo o tym wie i dlatego uzupełniła swój plan treningowy sesjami, które Wam przedstawiamy.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha Jennifer Lopez

Gunnar Peterson jest odpowiedzialny za abs piosenkarki. Jego plany treningowe stosuje kilka hollywoodzkich gwiazd. Zasadniczo to, co przygotował dla Jennifer, wygląda następująco:

 • Brzuszki w formie rowerka: w pozycji leżącej na plecach ręce idą na kark, a przy klasycznym zginaniu tułowia do brzuszków prawe kolano zbliża się do lewego łokcia. Potem odwrotnie. Szybkość wykonania jest kluczowa, o ile przestrzega się prawidłowej techniki.
 • Odwrócone brzuszki: nazywa się je „odwróconymi”, ponieważ poruszasz nogami, a nie tułowiem. Musisz leżeć na plecach, a kończyny górne są wyciągnięte po obu stronach ciała. Następnie unieś kończyny dolne, tworząc kąt prosty. Powinnaś powtórzyć tyle razy, ile potrzebujesz.
 • Mostek boczny: tutaj zwiększa się trudność wykonania. Opierasz się na jednej stronie ciała, ale dotykasz podłogi tylko przedramieniem i bokiem kończyny dolnej. Następnie podnosisz i opuszczasz rdzeń i robisz to samo na drugą stronę. To wymaga równowagi i najlepiej opanować inne warianty mostka pośladkowego i deski, aby następnie przejść do tego poziomu.
 • Deska z ręką na ramieniu: to kolejne ćwiczenie na wyższym poziomie. Tylko dla tych, którzy opanowali konwencjonalną deskę i chcą przejść do czegoś bardziej wymagającego. Wykonujesz to ćwiczenie w tradycyjnej pozycji, ale z dłońmi na podłodze. Następnie musisz pozostać w pozycji i przyłożyć prawą rękę do lewego ramienia. Następnie zrób to samo z drugą kończyną.
 • “Cięcie powietrza”: wreszcie, to ćwiczenie może być statyczne lub dynamiczne. Chodzi o uzyskanie pozycji, w której mięśnie tułowia są napięte, a ich kurczliwość jest utrzymana. Aby to zrobić, powinnaś rozstawić nogi w pozycji stojącej, jednocześnie łącząc ręce nad głową i opuszczając, jakbyś przecinała powietrze przed sobą. Ręce można utrzymywać lub podnosić i opuszczać.
Rutyna Jennifer Lopez
Zaznaczenie mięśni brzucha jest możliwe za pomocą ćwiczeń, ale bez względu na wszystko musi nastąpić redukcja procentowego udziału masy tłuszczu, aby uwidocznić jakąkolwiek rzeźbę mięśni.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz także przeczytać: 10 najlepszych ćwiczeń szybkościowych poprawiających wydajność

W grę wchodzą również maszyny i hantle

Jennifer Lopez uzupełnia ćwiczenia na mięśnie brzucha z innym trenerem, Jayem Cardiello. Dodaje pracę z maszyną i hantlami. Za pomocą bloczków wzmacnia mięśnie pleców i koncentruje się na bicepsie i ramionach z różnymi ciężarami.

Ruchy z przeciwwagą i specjalnymi przystawkami są przydatne jako dodatek do ćwiczeń kalisteniki, tj. wykorzystujących ciężar własnego ciała. Ważne jest, aby co 4-6 tygodni wprowadzać zmiany w ruchach, stymulując w ten sposób różne grupy mięśni.

Jest to najważniejsze, jeśli chcemy uniknąć sarkopenii, tak jak to robi JLo. Bodźce mechaniczne powinny koncentrować się na różnych partiach naszego ciała. Jeśli zapomnimy o jakimkolwiek mięśniu, z czasem straci on swoją masę, co nawet doprowadzić do zaburzeń równowagi.

Jeśli jednak nie masz dostępu do siłowni i chcesz zastosować się do wskazówek Jennifer Lopez, trzymaj się ćwiczeń brzucha, którą Ci udostępniliśmy. Bądź konsekwentna.

Pamiętaj, że ważną rzeczą nie jest posiadanie wyraźnego sześciopaku, ale utrzymanie zdrowych mięśni. To pozwoli ci z optymalizować proces starzenia. Jeśli oprócz tego osiągniemy sylwetkę Jennifer Lopez, oczywiste jest, że rutyna się opłaciła!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Marcell, T. J. (2003). Sarcopenia: causes, consequences, and preventions. The Journals of Gerontology Series A: Biological Sciences and Medical Sciences58(10), M911-M916.
 • Fleg, J. L., & Lakatta, E. G. (1988). Role of muscle loss in the age-associated reduction in VO2 max. Journal of applied physiology65(3), 1147-1151.
 • Tahhan, A. M. A. A., Özdal, M., Vural, M., & Pancar, Z. (2018). Influence of aerobic and anaerobic exercise on oxygen saturation. European Journal of Physical Education and Sport Science.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.