Jak dobrze zacząć dzień - 7 pomocnych wskazówek

Jak dobrze zacząć dzień - 7 pomocnych wskazówek

Ostatnia aktualizacja: 04 lutego, 2019

Dobrze zacząć dzień nie zawsze jest łatwo. Wstajemy w pośpiechu i musimy wykonać 100 różnych czynności, zanim wyjdziemy z domu: zrobić śniadanie, przygotować dzieci do szkoły, ogarnąć mieszkanie i zadbać o nasz wygląd. I to wszystko w mniej więcej pół godziny!

Zaczynać dzień w biegu nie jest zdrowe. Eksperci twierdzą, że kończymy dzień w ten sam sposób, w jaki go zaczęliśmy. Dzisiaj podzielimy się z Wami prostymi wskazówkami, które nie wymagają od nas większego wysiłku. Zdasz sobie sprawę, że wprowadzając małe zmiany, możesz osiągnąć wielkie korzyści.

 Jak dobrze zacząć dzień – 10 wskazówek

1. Budź się godzinę wcześniej

No dobrze, przyznajemy. Wczesne wstawanie nie jest łatwe. Ale naprawdę warte poświęceń. Będziesz miała więcej czasu i ponadto wykonasz wszystkie czynności na spokojnie, bez stresu.

Budzik

To, z kolei, przełoży się na lepszą jakość życia. Wystarczy, że przestawisz budzik o 40 – 60 minut.

2. Wstawaj z już przygotowanym planem

Bardzo często, zaraz po otwarciu oczu, pierwsze co przychodzi nam do głowy to problemy i zmartwienia. Jeżeli się na nich za bardzo skupimy, wstaniemy przygnębione i bez zapału. Pamiętaj jednak, że zmiana podejścia przynosi ogromne rezultaty.

Powinnaś robić tak:

  • Wieczorem, przed pójściem spać, powinnaś zaplanować cały następny dzień. Jeżeli jest coś, co Cię martwi, już wieczorem obmyśl strategię poradzenia sobie z tym problemem. W ten sposób zasypiamy spokojnie, wiedząc, że już przygotowałyśmy sobie “plan”. I w ten sam sposób wstajemy bardziej zrelaksowane.
  • Zaraz po otwarciu oczu, poświęć 5 minut na myślenie. Zastanów się nad tym co zamierzasz robić: “po pracy pójdę na spacer, potem spotkam się z koleżanką, pójdę popływać, a w drodze powrotnej kupię książkę i tę sukienkę, którą wczoraj widziałam. Wieczorem zjem kolację z moim partnerem.” Ponadto ustal sobie konkretne cele na cały dzień i zobaczysz jak szybko mijają godziny.

3. Letnia woda z cytryną

To doskonały sposób na rozpoczęcie dnia. Zaraz po przebudzeniu, na czczo, wypij szklankę letniej wody z sokiem z cytryny. Następnie odczekaj pół godziny i dopiero wtedy zjedz śniadanie.

Woda z cytryną

W ten sposób oczyścisz organizm, wyeliminujesz toksyny, wzmocnisz wątrobę i zażyjesz potężną dawkę witamin i minerałów. Ponadto jest to naturalna metoda na zdrowie. Zawsze Ci ją szczerze polecamy.

4. 20 minut spaceru

Niektórzy uprawiają jogę, inni praktykują medytację. Jeżeli jest coś, co zadba nie tylko o Twoje ciało, ale też o Twój umysł, to jest to krótki, niespełna półgodzinny, spacer. Załóż wygodne buty, oddychaj głęboko i wyzwól się od wszelkich zmartwień. Ponadto przed Tobą wielki dzień, a Twoje serce zacznie funkcjonować na wysokich obrotach po tym przyjemnym spacerze.

Skup się na sile Twoich nóg i wczuj się w rytm oddychania. Następnie rozglądaj się wokół i staraj się zrelaksować. Nieważne czy dzień jest słoneczny, czy zachmurzony. 20-minutowy spacer to prezent dla Twojego zdrowia. Jak wrócisz do domu, weź prysznic. Pod koniec, skieruj strumień chłodnej wody na nogi.

5. Odpowiednie śniadanie

Wstałaś o godzinę wcześniej, wyszłaś na spacer i wzięłaś prysznic. Co teraz? Przyszedł moment na śniadanie. Spokojnie i bez pośpiechu. Ciesz się każdym kęsem i każdą chwilą tego poranka. Ponadto Twoje śniadanie powinno zawierać coś z białka, błonnik i witaminy.

Chcesz jakiś przykład? Zapisuj:

Opcja 1

  • Omlet ze szpinakiem.
  • Filiżanka jogurtu greckiego z rodzynkami i winogronami.
  • Zielona herbata.

Opcja 2

  • Koktajl z mlekiem migdałowym.
  • Chleb razowy z pomidorem i oliwą z oliwek.
  • Zielone jabłko.

6. Dobra muzyka

Teraz przyszedł moment na to, żeby się ubrać i zrobić wszystko to co musisz, zanim wyjdziesz z domu. Może włączysz sobie muzykę w tle? Tę, która najbardziej lubisz.

Chłopiec gra na flecie

Niech Ci doda energii i podniesie Cię na duchu. Dobra muzyka i dobra melodia to te, które rozweselają nasze życie i pomagają dobrze zacząć dzień. Ciesz się nią!

7. Najważniejsze jest Twoje podejście do życia

Już jesteś przygotowana. Za chwilę zamkniesz za sobą drzwi i nie wrócisz przez następnych kilka godzin. Teraz przyszła pora na to, żeby wziąć głęboki oddech, uśmiechnąć się i na nowo przemyśleć wszystkie zaplanowane na dziś cele.

Uśmiech na twarzy

Jeżeli wychodzisz z domu z pozytywnym podejściem do życia, na pewno będzie Ci łatwiej przetrwać jakiekolwiek komplikacje. Ponadto wszystkie problemy można pokonać, jeżeli dysponujemy odpowiednią siłą woli i motywacją.

Nikt i nic Cię nie pokona. Dzisiaj będziesz szczęśliwa, bo doskonale zaczęłaś dzień i zasługujesz na to, co najlepsze. Ktoś w to wątpi?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Michalska, A. (2002). Psychospołeczne więzi z miejscem zamieszkania – na przykładzie wybranych osiedli łódzkich i wsi Brudzewice. Studia Regionalne i Lokalne Nr.
  • Martowska, K. (2012). Psychologiczne uwarunkowania kompetencji społecznych. Books.Google.Com.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.