Jak uwieść partnera? I dlaczego warto to robić regularnie?

Wszyscy uwielbiamy ten czarowny moment bycia uwodzonym przez osobę, którą kochamy, ale czy wiesz, jak uwieść swojego partnera? Dowiedz się, jak to zrobić w tym artykule.
Jak uwieść partnera? I dlaczego warto to robić regularnie?
Isbelia Esther Farías López

Napisane i zweryfikowane przez filozof Isbelia Esther Farías López.

Ostatnia aktualizacja: 26 września, 2022

Według Słownika języka polskiego w drugim znaczeniu słowo „uwieść” oznacza “zalotami skłonić kogoś do współżycia seksualnego”.

Mając to na uwadze, uwodzenie może obejmować cały zestaw technik (pochlebstwa, gesty, pieszczoty itp.). Ich celem jest stworzenie atmosfery intymności z konkretną osobą w celu wywołania zbliżenia seksualnego. Poprzez te gesty i te słowa, pieszczoty i dotyk, uwodziciel stara się sprawić, by druga osoba poczuła do niego pociąg.

Ile razy widzieliśmy to w filmach? Wszędzie są przykłady, przez cały czas! Jednak nie wszystko ogranicza się do tego, co możemy zobaczyć na ekranach kin. Mamy też przykłady uwodzenia w literaturze, muzyce, sztuce i oczywiście od czasu do czasu w naszym codziennym życiu.

Czy uwodzenie jest tym samym, co oczarowywanie?

Niektórzy twierdzą, że uwodzenie może być jak „zaklęcie”, które urzeka zarówno uwodziciela, jak i uwiedzioną osobę. W rzeczywistości można to postrzegać w pewien sposób, ponieważ zaangażowane osoby są tak skoncentrowane na wzajemnym zbliżeniu, że często nawet nie zwracają uwagi na to, co się wokół nich dzieje. Wtedy wyczuwa się również napięcie seksualne.

Uwodzenie może być tak zabawne, jak chcesz i może zapewnić „magiczne” i bardzo przyjemne doświadczenia (i to nie tylko w łóżku!). W rzeczywistości często mówi się, że uwodzenie stosuje się głównie w dwóch rodzajach sytuacji:

 1. Kiedy chcesz rozkochać kogoś, z kim zamierzasz nawiązać związek;
 2. Kiedy w określonym momencie chcesz odbyć niezobowiązujące spotkanie seksualne.

Jednak prawda jest taka, że uwodzenie może również stanowić po prostu część dynamiki twojego związku. W tym sensie niektórzy uważają je za niezbędną „iskrę” w relacji. Pomaga ona utrzymać przy życiu namiętność i zainteresowanie, ponieważ łączy partnerów i generuje bliskość.

W związkach małe gry, przytulanie i okazywanie uczuć często podsycają pożądanie seksualne.

Wskazówki, jak uwieść partnera i utrzymać iskrę namiętności przy życiu

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci być bardziej kreatywnym, jeśli chodzi o uwodzenie partnera i bardziej cieszyć się procesem uwodzenia.

1. Zdecydowanie zapomnij o rutynie, jeśli chcesz uwieść swojego partnera

Tak, najlepiej byłoby, gdybyś zapomniał o rutynie. Koniec z robieniem zwykłych komentarzy lub uciekaniem się do tej samej starej techniki, aby wzbudzić zainteresowanie partnera. Odważ się wprowadzać innowacje — nawet jeśli to, co robisz jest tylko trochę inne.

Nie musisz zapominać, jak udane były pewne praktyki w przeszłości, ale spróbuj połączyć je z pewnymi nowościami, aby uwieść partnera.

Możesz przeczytać ten artykuł: Jak utrzymać żywą namiętność w związku

Chociaż może się to wydawać mało istotne, znalezienie przestrzeni i czasu (niezależnie od tego, jak krótki może być), aby spędzić chwile się ze swoim partnerem, jest niezbędne, aby utrzymać płomień namiętności przy życiu.

Jednak nie zawsze chodzi o wspólne wykonywanie czynności, jak oglądanie filmu w łóżku. Chodzi o poświęcenie chwili na wyłączne cieszenie się swoim towarzystwem.

Trzymanie się za ręce, oparcie głowy na ciele drugiej osoby, utrzymywanie kontaktu wzrokowego. Wystarczy zamknąć oczy, a następnie wzajemne docenić ciepło i zapach ciała kochanej osoby. To gesty, które mogą być równie romantyczne, co uwodzicielskie.

Obowiązki są ważne, ale zatrzymanie się na chwilę i cieszenie się prostymi rzeczami znacznie przyczynia się do wzmocnienia więzi z bliską osobą. Służy też utrzymaniu przy życiu zainteresowania, romansu i namiętności.

3. Możesz uwodzić bez względu na dzień

Mujer abrazando a hombre con flores.

Bardzo dobrze jest pamiętać specjalne daty i być uważnym przy takich okazjach. Ale prawda jest taka, że aby uwieść partnera, nie potrzebujesz określonej godziny w swoim pamiętniku lub kalendarzu.

Spontaniczność potrafi wiele zrekompensować w związku. Pomyśl więc o podarowaniu partnerowi kwiatów lub zrobieniu mu wyjątkowej kolacji, kiedy tylko masz na to ochotę i kiedy twój partner najmniej się tego spodziewa!

4. Eksperymentuj bez obawy bycia zbyt oczywistym

Czasami wiele osób (chociaż chciałaby) nie uwodzi partnera, ponieważ boi się, że przy tym „wyjdzie to na zbyt oczywiste”. Jednak w pewnym sensie to, czego naprawdę się boją, to odrzucenia. Martwią się, że druga osoba nie będzie z nimi współpracować lub po prostu powie coś w stylu „nie teraz”.

Choć to normalne, że obawiasz się odrzucenia, jeśli chcesz uwieść swojego partnera, musisz zaryzykować. Wyjdź ze swojej strefy komfortu! W końcu nie ma nic lepszego niż wspólne zdobywanie nowych doświadczeń.

 • Aby uwieść swojego partnera, musisz przekazać pewność siebie i determinację.
 • Utrzymuj dobrą postawę. Język ciała jest ważny, a dbanie o język ciała pomoże ci dodać uroku spotkaniu.
 • Zwracaj uwagę na szczegóły i nie bój się ich używać. Uprzejme słowo, prosty gest, ciepłe uściski… to wszystko ma swoje znaczenie.
 • Wykorzystaj dotyk i dźwięk – niech staną  główną osią twojej strategii uwodzenia.
 • Czy wiesz, co pociąga Twojego partnera? Może to być określony zapach (ciało lub świeca), dotyk określonego rodzaju tkaniny lub jakiś konkretny pokarm… Jeśli wiesz, co to jest, podaruj mu to! Przyjemność musi być obecna nawet w takich drobnych sprawach.
 • Najpierw eksperymentuj z prostotą. Nie komplikuj zbytnio rzeczy i posuwaj się krok po kroku do przodu.

Może Cię zainteresować: Poznaj niezawodne sposoby na udany seks

5. Wyraź siebie i podziel się tym, co czujesz, aby uwieść partnera

Para trzymająca się za ręce – jak uwieść partnera
Proste gesty mogą doskonale uwieść partnera.

Aby uwieść swojego partnera, musisz także zachować dobrą komunikację. Przytulanie, całowanie, pieszczoty i wzajemne uzupełnianie się może być bardzo satysfakcjonujące. Jednak wymiana uwodzicielskich, ekscytujących i interesujących słów może wzbudzić zaufanie i jeszcze bardziej was do siebie zbliżyć.

Słowa mogą być najlepszymi sprzymierzeńcami, jeśli chodzi o utrzymywanie napięcia seksualnego przy życiu.

Więc na co czekasz? Uwiedź swoją partnerkę/ swojego partnera już dziś i ciesz się tym pięknym doświadczeniem!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Baranowski, Andreas & Vitouch, Oliver. (2011). The Science of Seduction: Teaching seduction techniques and evaluating their effectiveness.
 • Greene, Robert (2019). El arte de la seducción. Barcelona, España: Editorial Oceano.
 • Santos-Iglesias, Pablo; Sierra, Juan Carlos (2010). El papel de la asertividad sexual en la sexualidad humana: una revisión sistemática. International Journal of Clinical and Health Psychology. 10(3): 553-577.
 • Rathus, Spencer; Nevid, Jeffrey; Fichner-Rathus, Lois (2005). Sexualidad humana (6ª Ed.). México: Pearson Prentice Hall

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.