Jak usunąć zapach mokrego ręcznika?

Ręczniki kąpielowe zwykle zaczynają pachnieć wilgocią po kilku użyciach. Na szczęście istnieje kilka wskazówek i naturalnych produktów, które pomagają całkowicie wyeliminować ten problem. Czytaj dalej, aby je odkryć!
Jak usunąć zapach mokrego ręcznika?

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Czy przeszkadza Ci zapach mokrego ręcznika? Ręczniki łazienkowe to coś, czego używamy na co dzień. W związku z tym brudzą się i wymagają częstego prania . Ze względu na kontakt ze skórą i wilgocią są zwykle idealnym miejscem do rozwoju grzybów i bakterii.

Czy wiesz, jak usunąć zapach mokrego ręcznika, który jest tak powszechny w domowych łazienkach?

Nikt nie lubi używać ręcznika, który okropnie pachnie. Dlatego oprócz regularnego ich prania musimy wiedzieć, jak zneutralizować ten nieprzyjemny zapach. W tym artykule przedstawimy Ci kilka zaleceń.

Jak usunąć zapach mokrego ręcznika?

Najlepszym sposobem uniknięcia stęchłego zapachu ręczników jest wysuszenie ich na powietrzu, gdy tylko zostaną użyte. Idealnie jest też często je zmieniać, ponieważ gromadzenie się wilgoci i mikroorganizmów sprzyja te j sytuacji .

Jeśli jednak nadal masz ten problem, są pewne środki, które mogą pomóc w jego rozwiązaniu. Czytaj dalej, ponieważ dzielimy się z Tobą najlepszymi sztuczkami, które można zastosować i ulepszyć własną łazienkę!

Zapach mokrego ręcznika

Nie wrzucaj ich do kosza na pranie

Nie popełniaj tego błędu! Jeśli nadszedł czas, aby wyprać ręczniki, zrób to natychmiast. Wrzucenie ich do kosza na bieliznę i czekanie kilk u dni może jeszcze bardziej pogorszyć okropny zapach.

Nawet jeśli wydają się być suche, w brudnych tkankach są już zarazki, które wpływają na ten problem. Zbyt rzadkie pranie może spowodować, że nabiorą żółtawego tonu .

Używaj umiarkowanej ilości detergentu

Naszym pierwszym zaleceniem do usuwania zapachu mokrego ręcznika jest stosowanie umiarkowanej ilości detergentu lub płynu do prania . Chociaż produkty te ułatwiają ich czyszczenie i dezynfekcję, stosowane w nadmiarze mogą w rzeczywistości niszczyć tkaniny.

Ponadto, gdy resztki proszku do prania pozostają na ręczniku, zwykle nabiera on przykrego zapachu. W rzeczywistości gromadzenie się proszku jest przyczyną utraty zdolności wchłaniania przez ręcznik.

Soda oczyszczona na zapach mokrego ręcznika

Czy wiesz, że podczas prania ręczników możesz użyć sody oczyszczonej, zamiast detergentu ?

To świetna opcja, zwłaszcza gdy ręczniki mają okropny zapach wilgoci, którego po prostu nie można usunąć. Dzięki swoim właściwościom soda usuwa pleśń, eliminuje bakterie i pozostawia tkaniny wolne od brudu.

J est to jeden z produktów uwzględnionych w publikacji wydanej przez Institute of Food and Agricultural Sciences, University of Florida. Wyróżnia się skutecznością dezynfekcji i eliminacji nieprzyjemnych zapachów podczas czyszczenia.

Jak tego użyć:

  • Najpierw wlej jedną filiżankę sody oczyszczonej do wiaderka z gorącą wodą.
  • Następnie namocz ręcznik przez 20 minut w tej mieszance.
  • Po tym czasie spłucz jak zwykle i pozostaw do wyschnięcia.
  • Jeśli ręcznik ma bardziej brudne miejsca, nałóż sodę bezpośrednio na nie i potrzyj.
  • Ponadto, jeśli wolisz, dodaj sodę do normalnego cyklu prania w pralce.
pranie ręczników

Ocet

Kolejnym naturalnym produktem, który przydaje się przy usuwaniu zapachu mokrego ręcznika z naszej łazienki, jest ocet. Ten składnik ma zdolność neutralizowania zapachów. Ponadto, jak podkreślono w badaniu Functional Properties of Vinegar, opublikowanym w Journal of Food Science, jest on przydatny w zwalczaniu grzybów i bakterii.

Z drugiej strony jego właściwości pomagają utrzymać tkaniny w dobrym stanie i uwalniają pozostałości, które powodują plamy. Idealnie nadaje się również do zastępowania konwencjonalnych środków zmiękczających tkaniny.

Jak tego użyć:

  • Pierwszą opcją, aby skorzystać z tego naturalnego składnika, jest dodanie go do cyklu prania.
  • Jeśli jednak wolisz używać go podczas prania ręcznego, zalecamy rozcieńczenie go w gorącej wodzie. Następnie pozostaw ręczniki na 15 lub 20 minut w tej mieszance.
  • Również w przypadku trudnych zabrudzeń wetrzyj produkt bezpośrednio w ręcznik.

Odpowiednie przechowywanie ręczników

Po ostatecznym usunięciu zapachu mokrego ręcznika nadszedł czas, aby utrzymać je w czystości i świeżości, aby uniknąć ponownego pojawienia się tego problemu. Jak już wspomnieliśmy, najważniejsze jest to, aby przechowywać je w suchym miejscu.

Niezależnie od tego, czy suszysz je na zewnątrz, czy w suszarce, przed złożeniem i schowaniem upewnij się, że są suche. Najlepiej jest też sprawdzić miejsca przechowywania, ponieważ często są one ogniskiem wilgoci (jak to się dzieje w niektórych szafkach).

Jeśli masz wilgoć w szafkach, przygotuj torebki z solą, kawą lub ryżem i włóż je do środka. Ta prosta sztuczka pomaga wchłonąć wilgoć , a tym samym zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Czy zauważyłeś, że Tw oje ręczniki mają okropny zapach? Czy czujesz, że są brudne i nieprzyjemnie pachną ? Z apisz te wskazówki i zacznij je stosować!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.