Jak ukryć cienie pod oczami z pomocą makijażu? Poznaj kilka wskazówek

Jak ukryć cienie pod oczami z pomocą makijażu? Poznaj kilka wskazówek

Napisany przez Paula Heidemeyer

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Jeśli nie jesteś wypoczęta lub od dłuższego czasu się nie wysypiasz prawdopodobnie pojawiły się na Twojej twarzy cienie pod oczami. Przedstawimy Ci kilka sztuczek, abyś mogła je ukryć i lepiej wyglądać.

Cienie pod oczami mogą być bardzo denerwujące, jeśli są bardzo widoczne. Nie ma potrzeby pokazywania ich wszystkim, jeśli nie podobają Ci się kiedy patrzysz w lustro. Dlatego chcemy Ci pokazać, jakie masz opcje, aby je ukryć.

Zmęczona twarz może pojawić się w każdej chwili, zmęczenie może nas dopaść, gdy najmniej się tego spodziewamy. Nie czuj się źle z powodu cieni pod oczami, to coś bardzo naturalnego.

Jeśli ostatnio źle śpisz, jeśli odpowiednio nie odpoczywasz lub zmieniłaś tryb pracy, weź pod uwagę porady, które przedstawiamy Ci poniżej, aby poprawić wygląd cieni i odpowiednio je zamaskować.

Zamaskowanie cieni pod oczami jest proste

W następnej części powiemy Ci, które metody są najbardziej znanymi na pokrycie cieni pod oczami. W prosty sposób osiągniesz młody, świeży efekt.

Jeszcze jeden sposób, aby zadbać o Twoje spojrzenie.

Worki pod oczami
 • Kremowa baza jako korektor. Są idealne do pokrywania niedoskonałości, ponieważ są nawilżające i bardzo trwałe. Najlepiej używać produktów w postaci płynnej.
 • Korektor w kremie. Są idealne, ponieważ krem ​​nie pęka ani nie tworzy linii, dlatego jest jednym z najczęściej używanych produktów.
 • Żółty podkład. Poszukaj odcienia makijażu, który nie pasuje dokładnie do koloru Twojej skóry. Dzięki temu otrzymasz żółty podkład, który lepiej dopasuje się do obszarów, które chcesz poprawić.
 • Używaj korektora poprawnie. Jest to ważne, ponieważ jeśli zastosujemy zbyt dużo, może dać efekt odwrotny do zamierzonego. Używaj odpowiedniej ilości makijażu, nie przesadzaj, ponieważ może się wydawać, że założyłaś maskę.
 • Bardzo przydatne jest używanie pędzli lub gąbek do nakładania korektorów.

Rady, aby zamaskować cienie pod oczami

Aby uzyskać najlepsze wyniki, gdy chcesz ukryć cienie zwróć uwagę na wskazówki, które dajemy Ci w dalszej części.

 • Jeśli chcesz ukryć cienie pod oczami nałóż jasny cień do powiek pod okiem.
 • Jeśli chcesz oddzielić oczy położone bardzo blisko siebie, zastosuj jasny cień pod brwiami.
 • Aby uniknąć cieni pod oczami, zastosuj wyraźny cień na całej powiece aż do brwi.
 • Nie powinieneś nadużywać odcieni zielonego lub niebieskiego, ponieważ jedynie uwidaczniają cienie pod oczami.
 • Postaw na cienie w kolorach brązu i szarości.
  Naturalne kremy

Makijaż może nam pomóc w wielu okolicznościach. W zależności od okazji będziemy potrzebować różnych rodzajów makijażu. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, aby ukryć cienie. Pamiętaj, że najważniejszą rzeczą w makijażu jest dbanie o naszą skórę, dlatego radzimy zawsze używać wysokiej jakości produktów kosmetycznych.

Poszukaj innych sztuczek i podziel się z Twoimi przyjaciółkami tymi wskazówkami, dzięki którym wyglądamy piękniej.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.