Jak udekorować przedpokój według zasad Feng Shui

Feng shui to starożytna sztuka, która może ulepszyć projekt i przepływ energii w twoich przestrzeniach. Dowiedz się, jak udekorować przedpokój swojego domu w tym duchu.
Jak udekorować przedpokój według zasad Feng Shui

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Dekoracja według podstawowych zasad feng shui jest dość prosta i można ją łatwo zastosować w wielu obszarach domu, takich jak przedpokój. Jakie są więc zalecenia feng shui dla tej ważnej części domu? Istnieje kilka podstawowych zasad i elementów, które można wykorzystać do dekoracji przedpokoju. Komoda, lustro, a nawet stojak na buty mogą stanowić składnik wystroju.

Powitanie gości to coś więcej niż oferowanie zimnego napoju latem lub gorącej herbaty, gdy jest zimno. Powitaj swoich gości przestrzenią pełną dobrej energii. W tym artykule przedstawimy kilka pomysłów na aranżację tego wnętrza w duchu feng shui.

6 zaleceń dotyczących dekoracji przedpokoju według zasad feng shui

Według publikacji w magazynie Forbes, feng shui pomaga promować zdrową interakcję między ludźmi a ich otoczeniem. Opierając się na tym założeniu, można wprowadzić konkretne zmiany w naszych przestrzeniach, aby promować pozytywny przepływ energii.

Innymi słowy, dostosowanie przestrzeni domowych do zasad tej filozofii przekłada się na lepszą jakość życia. W tym przypadku dekorowanie przedpokoju staje się zadaniem specjalnym. W rzeczywistości to ważne miejsce jest uważane za miejsce spotkania yin i yang.

Yin reprezentuje ciepło domu, podczas gdy yang to rytm życia poza domem. Jak więc urządzić to miejsce? Zwróć uwagę na poniższe wskazówki!

1. Umieść jedno lub więcej luster we właściwym miejscu

Jednym z niezawodnych elementów dekoracji foyer według zasad feng shui są lustra. W rzeczywistości uważa się, że lustra są kluczem do neutralizacji złych energii i odstraszania problemów.

Jednak ich lokalizacja jest bardzo ważna. Jeśli postawisz lustro przed drzwiami, możesz odrzucić dobre energie. Dlatego należy umieścić je po bokach tak, aby tworzyło kształt litery L z drzwiami.

Cómo decorar el recibidor de tu casa según el feng shui
Strategiczne rozmieszczenie luster w przedpokoju może zapobiec przedostawaniu się negatywnej energii do domu.

Uważamy, że możesz również przeczytać ten artykuł: Odkryj, jak ozdobić swój dom neutralnymi tonami

2. Dostosuj przestrzeń do umieszczenia butów i innych przedmiotów

Przy wejściu do domu buty powinny pozostać w przedpokoju. Pomaga to pozostawić przy drzwiach brud i energię z zewnątrz.

Należy jednak pamiętać, że w tym pomieszczeniu musi panować porządek, dlatego warto zaopatrzyć się w mebel nadający się do przechowywania butów, zimowych płaszczy i toreb.

3. Zapewnij ciepło

Jeśli chodzi o ogrzanie przestrzeni, liczy się każdy szczegół. W przypadku przedpokoju doskonałym uzupełnieniem dekoracji może być dywan. Możesz przy jego pomocy zarówno wytyczyć przestrzeń, jak i do podkreślić wejście kolorem i ładnym designem.

4. Dodaj zieloną energię

Według zasad feng shui, rośliny zajmują szczególne miejsce, jeśli chodzi o przyciąganie dobrej energii. Dopóki są zadbane, wnoszą do pomieszczeń świeżość i przyczyniają się do oczyszczania powietrza.

Do optymalnej dekoracji przedpokoju najlepiej wybrać rośliny doniczkowe. Są bardziej odporne i łatwiejsze w pielęgnacji. Ponadto niektóre z nich wydzielają przyjemne zapachy.

5. Utrzymuj przedpokój w czystości i porządku

Dom powinien być oazą odpoczynku i idealnym miejscem na relaks po ciężkim dniu pracy. W związku z tym chcemy podkreślić, że bardzo ważne jest uzyskanie przyjemnego wrażenia podczas pierwszego kontaktu z wnętrzem domu.

W związku z tym wejście musi być wolne od przedmiotów, śmieci lub jakichkolwiek elementów, które tworzą bałagan. Chodzi o możliwość wygodnego wejścia do domu, bez potykania się o elementy, które są nie na swoim miejscu.

6. Zapewnij przyjemny widok

Możesz wyróżnić to miejsce za pomocą kilku zdjęć. Dodatkowo musisz zadbać o ciepłe oświetlenie. Jeśli w holu nie ma naturalnego źródła światła, możesz umieścić dyskretne żarówki LED. Zasady feng shui zalecają utrzymywanie przedpokoju w czystości i porządku, aby ułatwić przepływ dobrej energii.

Garantizar una vista agradable
Rośliny, obrazy i funkcjonalne meble idealnie nadają się do przedpokoju i zapewniają ładny i schludny widok.

Możesz również skorzystać z poniższych wskazówek: Małe balkony: jak je udekorować i jak najlepiej je wykorzystać

Dekoracja przedpokoju według zasad feng shui zamieni go w funkcjonalną przestrzeń

Według zasad feng shui, wejście do domu odgrywa fundamentalną rolę w przepływie energii. Dlatego dobrym pomysłem jest udekorowanie go w sposób sprzyjający harmonii.

Dodatkowo musimy pamiętać, że obszar ten jest miejscem rozładunku różnych przedmiotów, które mieliśmy ze sobą na zewnątrz. Dlatego jeśli zwykle zostawiasz parasol, buty, płaszcz, portfel itp., kiedy wchodzisz do domu, najlepiej mieć funkcjonalną komodę, która pozwoli na uporządkowanie wszystkich tych przedmiotów. Upewnij się również, że jej wzór i kolor pasują do reszty dekoracji.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.